הפורום הכלכלי-חברתי ביקר בשדרות

הפורום הכלכלי-חברתי ביקר בשדרות

כחלק מהמהלך האסטרטגי שמקדמת עיריית שדרות בתחום התעסוקה, התקיים בשבוע שעבר ביקור של חברות הפורום הכלכלי חברתי בעיר שדרות. האגף לפיתוח כלכלי תעסוקתי, שהוביל את הביקור, חשף בפניהן את מודל ההצלחה בתחום התעסוקה. הביקור אפשר לפורום לחוות ולראות מקרוב כיצד שדרות חלוצה בתחום ואיך היא פועלת להנגיש תעסוקה איכותית לתושבי העיר.

הפורום הכלכלי-חברתי כולל את המגזר העסקי, חברה אזרחית, גופי פילנתרופיה ומשרדי ממשלה, במטרה לייצר שיתופי פעולה אסטרטגיים סביב אתגרי ליבה חברתיים כלכליים – מתוך אמונה שחברה חזקה היא הבסיס לכלכלה חזקה. הפורום מתמקד בפיתוח הון אנושי מיומן ומגוון ופיתוח כלכלי-אזורי בפריפריה. את הפורום הקימו נשיאות המגזר העסקי אשר פועל על ידי רשת של 120 מנכ"לים של החברות העסקיות הגדולות במשק.

את הביקור התחילו חברות הפורום במצפה שדרות-גבעת קובי וקיבלו סקירה על העיר שדרות. מן הגבעה ניתן לראות בצורה ויזואלית מה הם אתגרי העיר אל מול הפיתוח העירוני העצום שיש בה. לאחר מכן, הן ביקרו בבית המייסדים ונפגשו עם המורשת המרשימה שהתפתחה בשדרות לאורך השנים. בהמשך ביקרו ב"נגב19", שם ראו מודל מיוחד לתעסוקה איכותית המשלב עבודה מרחוק ומאפשר עבודה במשרות אם ללא פשרה על איכות התעסוקה. לבסוף, הגיעו למתחם הSityHall (לשעבר בניין העירייה), שם הן פגשו עסקים מקומיים וכאלה שהגיעו מחוץ לעיר, חברות הייטק שבחרו להתרחב בשדרות ובכך הן מקדמות את הפיתוח הכלכלי והתעסוקה בעיר.

חברות הפורום נפגשו עם ראש העיר אשר סיכם את הביקור והציג את המודל החדשני של עבודה ישירה עם המעסיקים כדי לייצר תעסוקה איכותית והכשרות עם השמה בקצה. עינת זינגר דן, מנכ"לית הפורום אמרה: "מאות עובדים הוכשרו בשנה החולפת לתעסוקה בנגב המערבי. מרגש לראות בפרספקטיבה של זמן שתחלופת העובדים נמוכה והחברות העסקיות מוצאות בפריפריה גם הטבות וגם הון אנושי משובח- וכך הכלכלי פוגש את החברתי והרווח כפול".

מנהלת תחום התעסוקה, גל שמאי לוי: "מודל העבודה המקומי של ניצול ההטבות הקיימות וכוח האדם המיומן הקיים, בשילוב עם הנדל"ן הזול שיש בפריפריה, יכול להוות פתרון ליציבות תעסוקתית של שוק ההייטק, שחווה מידי מספר שנים מיתון וזעזוע. בשדרות אנחנו כבר מקדמים את הפתרון והחברות שכבר איתנו נהנות מכך".

עוד ציינו בעירייה, כי הביקור של הפורום הכלכלי חברתי בשדרות יוביל לשיתופי פעולה עתידיים שעלו בעת הביקור כגון קיום הפורום הבא של מנכלים החברות הגדולות במשק בשדרות, הצגת המודל למידתו ברמה הלאומית ועוד.  אין ספק שביקור הפורום הכלכלי חברתי הציג את שדרות באור חדש, חשף את האפשרויות המרתקות שבה והניע לחשיבה מחודשת על דרכים להגיע לתעסוקה איכותית ויציבה. בעידן שבו הידע הוא המקור החשוב ביותר, שדרות עומדת להיות המקום המבטיח לפיתוח ולחיבור בין הטכנולוגיה לאנוש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *