הצלחה כבירה לשבוע תנועות הנוער בשדרות

הצלחה כבירה לשבוע תנועות הנוער בשדרות

עיריית שדרות מחבקת את תנועות הנוער לאורך כל השנה מתוך ראייה חינוכית עירונית להגדלת החשיפה והרישום לתנועות ועידוד הפעילות בהן. במהלך השבוע נהנו התלמידים מתוכן חווייתי וחינוכי שחשף אותם לתנועות וחיבר אותם אליהן.

בשדרות התקיים השבוע 'שבוע תנועות נוער', במהלכו הגיעו 1400 תלמידי כיתות ד'-ו' מבתי הספר היסודיים בעיר לפעילות חשיפה בפארק עזריאלי, לפי שיוך לתנועות הנוער הרלוונטיות אליהם (בני עקיבא, הצופים, אריאל בנים, אריאל בנות, הנוער העובד והלומד, מדור לדור וכנפיים של קרמבו).

התלמידים נהנו ממספר פעילויות שהעניקו להם את דימוי חוויית החניך במטרה לחשוף את התלמידים בעיר אל התנועות הקיימות בשדרות ובכך להגדיל את מספר המשתתפים בתנועות הנוער. בפעילות השתתפו ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, מנהל אגף החינוך, גיל חדש, מנהלי בתי הספר, מורים והצוותים החינוכיים.

'שבוע תנועות הנוער' יצא לפועל על ידי יחידת הנוער באגף החינוך בהובלת מנהלת היחידה, מעיין (לובי) לובינשטיין, שבשיתוף פעולה פורה מרכזת את כלל תנועות הנוער בעיר. שבוע זה הוא ראשיתו של 'חודש ארגון' בכל תנועת נוער ובו תתקיים פעילות שיא במהלך השבוע גם בסניפים.

עיריית שדרות משקיעה מיליוני שקלים בתנועות הנוער בעיר וזאת כחלק מראייה חינוכית עירונית שאותה מוביל ראש העיר, אלון דוידי, עם אגף החינוך בשדרות וצוותי החינוך. בבסיס הראייה החינוכית, האמונה כי השתתפות בתנועות נוער מהווה בסיס לפיתוח אישי, ציונות ומוביליות.

העירייה מקצה משאבים רבים לעידוד השתתפות תלמידי בתי הספר בתנועות הנוער והנתונים גם כן חיוביים – ישנה גדילה של 80% בתוך שנתיים וחצי. בנוסף, העירייה דואגת למימון רכזים לכל תנועות הנוער וכן למבנים חדשים לתנועות. זאת ועוד, החברות בתנועות הנוער הינה גורם מרכזי בחינוכם של בני הנוער ולה השפעה רבה על פיתוח זהותם האישית והמקצועית בעתיד, אהבת הארץ ומעורבות חברתית וקהילתית.

ראש העיר, אלון דוידי: "שדרות היא אחת הערים המובילות בארץ בתחום תנועות הנוער ועל כך גאוותי והערכתי לפעילות התנועות ברחבי העיר. אני רואה חשיבות רבה בקידום פעילותן של התנועות המקנות ערכים משמעותיים במסגרת חברתית, אישית לכל אחד מהחניכים ת. הנתונים המרשימים של אחוזים גבוהים בגיוס לצבא הם המשך ישיר של פעילות תנועות הנוער בעיר וזה החוסן החברתי האמיתי של העיר שלנו. תודה למנהלת יחידת הנוער, מעיין לובנשטיין ולאגף החינוך על הובלת שבוע תנועות הנוער".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק חינוך, אלעד קלימי: "עוצמתה של עיר נובעת מחיזוקם של בני הנוער והדרך להתחזקות והשפעה עוברת דרך תנועות הנוער. את החזון הזה אנו מובילים בעיריית שדרות בתמיכה ישירה ורציפה בכל תנועות הנוער בעיר המאפשרת לילדים ולנוער לגדול ולממש את הפוטנציאל שלהם ומייצרת פעילויות מותאמות כדי לממש זאת. תודה גדולה ליחידת הנוער בהובלת מעיין לובנשטיין ולכל השותפים להצלחת הפעילות לנוער שלנו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *