"הצלחנו לפצח את השיטה"

"הצלחנו לפצח את השיטה"

הציטוט בכותרת שייך לראש עיריית שדרות, אלון דוידי, שסיכם כך שנה נוספת של פרויקט "גשר" ללימוד מתמטיקה בכיתות ה'-ו'. 250 התלמידים שלמדו השנה הגיעו עם הוריהם ליום מפנק ומהנה לסיכום השנה, בו נכחו ראש העיר ויו"ר הקרן לפיתוח ומוביל הפרויקט, מיכאל אמסלם.

בשבוע שעבר התקיים טקס סיום פרויקט "גשר" לשנת הלימודים תשפ"א. פרויקט "גשר" פועל זו השנה הרביעית על-ידי הקרן לפיתוח שדרות. בפרויקט לומדים תלמידים מכיתות ה'-ו' מכלל בתי הספר בעיר שמקבלים תגבורים במקצוע המתמטיקה. 250 תלמידים ותלמידות הגיעו השנה ללמוד בשקיקה ובהתמדה בפרויקט פעמיים בשבוע בשעות אחר-הצוהריים. הלמידה מתקיימת בקבוצות קטנות, כאשר בכל כיתה מורה ומתרגל/ת המעניקים יחס אישי לכל תלמיד ותלמידה.

במהלך ההפסקות מוגשת ארוחת ערב חמה ולצד זה, במהלך כל השנה התלמידים נהנים מטיולים, ימי שיא ופרסים על התמדה ומצוינות.

כאמור, חרף האתגרים שניצבו בפנינו השנה – נגיף הקורונה, ההנחיות המשתנות מעת לעת, הסגרים שהוטלו והמבצע הצבאי 'שומר החומות', הפרויקט פעל ושמר על רצף לימודי, באמצעות למידה מרחוק וככל שהמצב התאפשר על-ידי  למידה בקפסולות, על פי ההנחיות האמורות.

התלמידים זכו להשלים חומרים, לצמצם פערים ולסיים את השנה בצורה מיטבית ושמחה במסיבת סיום שנערכה בפארק 'אתגרים' באשדוד, במעמד ראש העיר, אלון דוידי והמשנה לראש העיר ויו"ר הקרן לפיתוח שדרות, מיכאל אמסלם, שיזם ומוביל את הפרויקט.

דוידי בירך את אמסלם ואת מנכ"ל הקרן, מיכאל סימן טוב, וצוות  המורים: "הצלחתם לפצח את השיטה ולגרום לתלמידים להגיע בשעות אחה"צ ולהביא אותם לאהוב את לימודי המתמטיקה. עיריית שדרות משקיעה משאבים רבים בפרויקט היוקרתי הזה ואני מתחייב להמשיך בכך, זוהי הגאווה שלנו שתגשימו את היכולות שלכם".

נציגי ההורים של תלמידי הפרויקט ביקשו להודות לכל השותפים והעוסקים במלאכה. "בשם ההורים אני מבקשת להודות על הזכות להיות חלק מפרויקט גשר. עשיה חינוכית מעבר למתמטיקה", לשון דבריה של מירי אסולין. עודד אלפסי הוסיף ואמר: "בהזדמנות זו, אני רוצה להודות על קיומו של פרויקט זה, שאין לו אח ורע באזור. תודה לצוות המורים, את המקהלה הזאת אסור להפסיק".

בקרן לפיתוח שדרות עמלים כבר על פתיחת הפרויקט בשנת הלימודים הקרובה. בפגישה שהתקיימה בין נציגי הקרן וראש העיר, הוחלט להרחיב את הפרויקט ולעשות מאמץ להגדיל את מספר התלמידים לקראת שנת הלימודים הבאה.

 צילום: גבי ממן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *