הקרן לידידות, עיריית שדרות ועמיגור למען התושבים

הקרן לידידות, עיריית שדרות ועמיגור

למען התושבים

שיתוף-פעולה בין הקרן לידידות לבין אגף שירותים חברתיים בעיריית שדרות וחברת "עמיגור" הוביל למבצע סיוע חסר תקדים בהיקפו לקראת תחילת שנת הלימודים ולקראת החגים, במהלכו חולקו מאות כרטיסים למשפחות נזקקות. 

לאור דיווחים על הכפלה בכמות הפניות לסיוע מלשכות הרווחה ועמותות הסיוע, והתגייסותם של מעל 600 אלף תורמים אוהבי ישראל, הקדישה הקרן לידידות תקציב הגבוה ביותר מפי 2 מהתקציב שהוקדש לפעילות ב-2020.

ברחבי הארץ, מסייעת הקרן לכ-260 אלף אנשים ובהם  משפחות, קשישים וילדי רווחה שיקבלו מענקי סיוע במזון וביגוד בשווי כולל של כ-33 מיליון שקלים.

כחלק מהמבצע שמקיימת הקרן לטובת סיוע לרגל החזרה ללימודים ולקראת תקופת החגים, מסייעת הקרן לתושבי שדרות, בהם משפחות, קשישים, נזקקים וילדי פנימיות ומועדוניות ברשויות.

במקביל, קיימה לאחרונה הקרן לידידות מבצע ליצירת חיבור בין מבוגרים לציבור הרחב בשדרות וזאת כדי לצמצם את תופעת הבדידות.

לכבוד השנה החדשה הקרן חילקה לתושבים 500 ערכות שמירת קשר ובהן צנצנות דבש, אותן ימסרו לשכנים מבוגרים המתגוררים בסמוך אליהם.

בכל ערכה, בנוסף לדבש, יש גם מגנט עליו יכול משתתף לרשום את פרטי הקשר עמו, כדי שהמבוגר שמקבל את הערכה יוכל ליצור עמו קשר – להפגת בדידות או סיוע במידת הצורך.

בנוסף, חולקו עשרות ערכות מתנת חג לקשישים מרותקים על-ידי צוות מדור לקשיש באגף שירותים חברתיים בעירייה, התומכות המסורות ביקרו את הקשישים בביתם תוך הקפדה על כללי זהירות בתקופה זו ואיחלו להם שנה מתוקה ובריאה.

נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין: "משבר הקורונה יצר משבר כלכלי כמותו לא ידענו ושעמו נתמודד עוד זמן רב. לאור חוסר הוודאות גם בתקופה זו לגבי השלכות ההתמודדות עם המשבר וההשפעה הכלכלית הצפויה, השנה אנחנו מתגייסים ביתר שאת והגדלנו משמעותית את התקציבים והמשאבים כדי לסייע למשפחות, קשישים וילדים במזון וצרכים בסיסיים על מנת שיצליחו לעבור את התקופה הקשה הזו בשלום ולחגוג את החגים בכבוד. אנו אסירי תודה למעל 600 אלף תורמים אוהבי ישראל שלמרות המשבר הגלובלי מתגייסים כעת יותר מאי פעם לסייע לעם ישראל וליהודים במצוקה בתפוצות".

ראש העיר, אלון דוידי: "לקרן לידידות לב רחב ורצון לסייע לנו במהלך כל השנה, לאו דווקא בימי חירום. לנשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין, מחויבות גדולה ורבה לעיר שדרות ותושביה ואני מברך על שיתוף הפעולה הפורה עם אגף שירותים חברתיים שלנו וסניף עמיגור שדרות שבזכותו מסייעים למשפחות ולקשישים באוכל לחג. אני מודה ליעל ולכלל עובדי הקרן".

מורן בן דוד, נציגת הארגון באזור: "אנחנו שמחים שנפלה בחלקנו הזכות להעניק רגע מתוק לכל כך הרבה אנשים. מעבר לזה, לפעילות זו יש ערך רב כי היא יכולה לייצר קשרים מועילים וחברויות חדשות, שגם בני האוכלוסייה המבוגרת וגם הצעירים יותר יכולים ליהנות וללמוד מהם. אני רוצה להודות מאד לאנשים שבוחרים לקחת חלק ובאו לאסוף את הערכות. זה נוטע תקווה גדולה לקראת השנה החדשה. תודה מיוחדת לבנות פנימיית 'נקודת חן' מקיבוץ סעד שנרתמו למבצע וייקחו חלק פעיל השנה במבצעי הקרן כחלק מתרומתם לקהילה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *