הראשונים בשירות – אגף שירות לתושב בשדרות מסכם שנה

הראשונים בשירות – אגף שירות לתושב בשדרות מסכם שנה

מובילים בשירות לציבור: כ-68,407 פניות למוקד העירוני, זמן עמידה בתקן של 87%, מוקד חירום בזמן מבצע 'שומר החומות', דיגיטציה בשירות, מערכת זימון תורים, משל"תים שכונתיים, זכייה במקום הראשון בתחרות שירות וחווית לקוח לשנת 2021, כל זאת ועוד – אגף שירות לתושב בעיריית שדרות מסכם את 2021. 

שנת 2021 הגיעה לסיומה זה מכבר וזה הזמן לסכם את פועלו של אגף שירות לתושב בעיריית שדרות שפועל, בשיתוף כלל האגפים והמחלקות בעירייה ושלוחותיה, ללא הרף למען התושבים. אגף השירות מהווה את הקשר המרכזי שבין התושב לבין המערכת העירונית. המטרה היא לספק לתושבי העיר את השירות הטוב ביותר, שירות משפחתי, מקצועי ומחייב לפניות התושבים.

גם במהלך שנת 2021 התמודדנו עם התפשטות נגיף הקורונה, עם ההנחיות החדשות שהשתנו כל הזמן ועם מבצע 'שומר החומות' שהוביל גם הוא לפניות למוקד בזמן חירום. בשנה זו, אגף שירות לתושב זכה במקום הראשון בתחרות הארצית של "שירות וחווית לקוח". נכון לשנת 2021, התקבלו כ-68,407 פניות במוקד וזאת לעומת שנת 2017, השנה הראשונה שבו הוקם המוקד כאשר היו כ- 16,533 פניות בלבד. בהשוואה לשנת 2020 חלה עליה של 23% בפניות למוקד וזמן התקן הארגוני הוא 87%. חשוב לציין, כי הפניות למוקד אינן רק פניות טלפוניות אלא גם פניות באמצעות WhatsApp וטפסי פניות מקוונים. בנוסף, בזמן מבצע 'שומר החומות' התקבלו כ- 1,768 פניות הקשורות למס רכוש, סיוע בחירום, בקשות להוראות מיגון, דיווח על חרדה, מידע על פעילויות הפוגה- כל זאת ועוד בזמן מענה של 13 שניות בלבד, כבשגרה עיריית שדרות שוברת שיא בקרב הרשויות עם זמן מענה של 7 שניות!

עוד ניתן לומר, כי במוקד מתקבלות גם פניות הנוגעות למחלקות הניקיון, תשתיות, הדברה, ביוב, מים ואף שיטור עירוני. במהלך השנה הוקם טופס דיגיטלי להגשת ערעור על דוחות חנייה, דבר החוסך מהתושבים זמן ומאמץ בהגשת ערעור פיזי. באגף שירות לתושב עובדים גם המשל"תים (מרכזי שירות לתושב) העירוניים. לכל שכונה יש רכז משל"ת שדואג לרכז את כל פניות התושבים, להציע סיוע משפטי ולקיים מפגשי תושבים. כמו כן, כחלק מפועלו של האגף, אחד מן התפקידים הוא גם לבצע דיגיטציה בשירות, הכוללת מערכת זימון תורים, פתיחת תיקים באגף ההנדסה ובאגף הרווחה והשירותים החברתיים, ביצוע תשלומים במחלקת הגבייה ועוד.

מנהלת האגף, הילה אלימלך ומנהל המוקד, ירון זוהר, הציגו את הנתונים המסכמים בישיבה מיוחדת עם ראש העיר, אלון דוידי, מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי, סגנית ראש העיר, חוה נחשונוב, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שירות לתושב, אורן ניזרי, מנכ"ל העירייה, גלעד אברהמי, ומנהלי האגפים והמחלקות.

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שירות לתושב, אורן ניזרי: "מבחינתנו 'חושבים שירות' זוהי לא סיסמה, אלא ביטוי שהוא חלק מהחזון והאופי של עיריית שדרות. אנו נמשיך לדאוג לשירות הטוב ביותר עבור תושבי העיר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *