הרב דרור טויל הוכתר לרב העיר שדרות

הרב דרור טויל הוכתר לרב העיר שדרות

טקס הכתרת רב העיר שדרות, הרב דרור טויל, התקיים השבוע בבית הכנסת "משכן שלום" בעיר, במעמד זקני רבני ישראל מכלל החוגים, הרבנים הראשיים לישראל, ראש העיר ואישי ציבור.

בטקס רב רושם ובמעמד הרבנים הראשיים לישראל, רבני ערים, דיינים, ראש העיר, אלון דוידי, חברי מועצה, רבני וגבאי בתי כנסת ואישי ציבור, הוכתר רבה הנבחר של העיר שדרות, הרב דרור טויל. בטקס השתתפו כאלף מתושבי העיר שהגיעו שמחים ונרגשים למעמד החשוב וההיסטורי.

למעמד ההכתרה הגיעו רבנים חשובים שבאו לכבד את הרב טויל ואת העיר שדרות, הרב חיים דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית וראש ישיבת אור עציון ומרכז ישיבות בני עקיבא, הרב דב ליאור, לשעבר רב העיר חברון קרית ארבע, הרב מרדכי גרינברג, נשיא ישיבת כרם ביבנה, הרב משה הבלין, רב העיר קרית גת ומי שכיהן כמ"מ רב העיר בשדרות בעשור האחרון, הרב מיכה הלוי, רב העיר פתח תקווה, הרב יעקב שפירא, ראש ישיבת מרכז הרב, הרב מרדכי אהרון, רב היישוב שער אפרים והרב אליעזר איגרא, חבר בית הדין הגדול.

כמו כן, נשאו דברים רבנים מהעיר שדרות: הרב משה זאב פיזם, שליח הרבי ורב קהילת חב"ד בעיר, הרב צבי חורי רב קהילת הבעל שם טוב, הרב שמעון בר-יוחאי, ראש מדרשיית שדרות, הרב שלמה בנימין, ראש ישיבת 'לב לדעת', הרב דוד פנדל, ראש ישיבת 'אפיקי דעת', הרב ציון כהן, רב העיר אור יהודה ונשיא מכון דורות, הרב יעקב שטרית, רב בית הכנסת 'משכן שלום' וסגן ראש העיר אלעד קלימי.

שיאו של טקס ההכתרה היה בהגעתם יחד של שני הרבנים הראשיים לישראל, הרב דוד לאו, והראשון לציון הרב יצחק יוסף שבירכו את הרב טויל והאריכו בגדלותו בתורה ומעלותיו התורניות והיכולות לחבר ולאחד קהילות רבות.

אחריהם כובד ראש העיר שדרות אלון דוידי ובדבריו בירך את הרב טויל שיאריך ימים בכהונתו שתאחד את כלל תושבי העיר.

את המשא המרכזי נשא הראשון לציון הרב יצחק יוסף שציין בדבריו באריכות את החשיבות הרבה בבחירת רבנים ראויים. הראשון לציון הפליג במעלות בקיאותו וגדולתו של הרב הנבחר: "אני מכיר את הרב טויל שנים רבות, פסקיו שהתקבלו בכל מקום מעידים על גדלותו, אשריכם שזכיתם לרב שעוסק ובקי בהלכה, כי עיקר עיסוקו של רב הוא להורות הלכה לרבים, הרב טויל הוא הדוגמא למורה הוראות לרבים בשכל ישר ובבקיאות הנדרשת".

לאחר מכן התקיים טקס ההכתרה המרגש, כאשר ותיקי העיר, ראש העיר לשעבר עמוס חנניה, יו"ר המועצה הדתית לשעבר, רבי שמעון אביטן ורב בית כנסת "ישורון", רבי יהודה אסרף, הלבישו את הרב טויל בבגדי הרבנות. הרבנים הראשיים לישראל עטפו את הרב טויל בטלית חדשה לאחר שהרב טויל בירך בהתרגשות רבה את ברכת שהחיינו וחתם יחד עם הרבנים הראשיים וראש העיר על כתב המינוי לרבה של העיר שדרות.

הטקס ננעל בנאום ההכתרה של רב העיר שדיבר על מהות תפקידו של הרב ועל אופייה המיוחד הקהילתי והחם של העיר שדרות "עיר שמקרבת את הלבבות בין אדם לאדם". הטקס נחתם בשירה וריקודים לכבודה של תורה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אני שמח על בחירתו של הרב דרור  ומשוכנע כי כבוד הרב בנועם הליכותיו, ישרת את כל העיר בצניעות ובחן לאחדות ולהנגשת היהדות לכולם באופן שוויוני, יפה, מחבק ואוהב ומאחל לו הצלחה רבה בתפקיד".

בנאום ההכתרה, אמר הרב טויל: "יסודותיה של העיר הנפלאה שדרות, מושתתים על ערכי אמת, שנבחנו גם בזמנם קשים, אעלה את זכרם של רבני העיר שקדמו, הרב יעקב בן נון והרב דוד בר חן זכר צדיקים לברכה על הפצת התורה, דבר ה' זו הלכה, ובהשפעת הרוח בעירנו שדרות". עוד הודה בדבריו, לרב משה הבלין רבה של קריית גת "שהואיל בטובו לשאת בעול רבנות העיר במשך שנים ארוכות, במסירות ולשם שמים, תהיה משכורתו שלימה מעם ה', ויאריך ה' ימיו על ממלכתו בהפצת תורה בבריאות איתנה ושמחה וכל טוב. תודה לראש העיר אלון דוידי, שמסור הן בחומר והן ברוח לעיר ולתושביה, ולכל מי שעמל וטרח לכונן את הרבנות בשדרות".

* צילום: מור אברג'ל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *