השר אלקין ורה"ע דוידי מקדמים מתחמי תעסוקה בשדרות

השר אלקין ורה"ע דוידי מקדמים

מתחמי תעסוקה בשדרות

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, ביקר טרם חג הסוכות בשדרות, כאורחו של ראש העיר, אלון דוידי. השניים סיירו בשכונת הבוסתנים החדשה ונפגשו לישיבת עבודה עם הצוותים המקצועיים. השר נענה בחיוב לבקשתו של דוידי לקדם שיווק מגרשי תעסוקה ומסחר בעיר למען עתידה התעסוקתי של שדרות.

ערב חג הסוכות, הגיע לשדרות שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, כאורחו של ראש העיר, אלון דוידי. אל השר התלוו מנכ"ל משרדו, אביעד פרידמן, צוות המשרד, מנהלת מחוז דרום, מלי שרביט, ומנהל מרחב דרום ברשות מקרקעי ישראל, שי קרפ.

הפמליה סיירה בשכונת הבוסתנים החדשה בצפונה של העיר, שנבנית בשיטת "תכנן ובנה" ולאחר מכן הגיעה לישיבת עבודה בחדר הישיבות במרכז ההפעלה.

דוידי העלה בפני השר אלקין מספר נושאים מהותיים הקשורים לתחומי משרדו, בהם דרישה של העירייה לקבל מגרשים חדשים לצורכי תעשייה, מסחר ותעסוקה שיהוו עוגן כלכלי לרשות באמצעות החכרה. בנוסף,

הצורך של העירייה לשווק מגרשי תעסוקה ומסחר בשכונת שדרות בפארק, סעיף עליו סוכם כי הצדדים יקימו צוותים מקצועיים שיקדמו את תחום התעסוקה.

דוידי העלה גם בפני השר פניות שקיבל ממספר משפחות בעיר העומדות בקריטריונים לקבלת ממ"ד מהמדינה, אך בשל סיום הפרויקט לא מקבלות את הסיוע. ראש העיר ביקש מהשר לפתוח את פרויקט המיגון לזמן קצוב כדי לאפשר להן להגיש בקשות ולהיות מוגנות.

עוד סוגיה שעלתה בדיון היא הקמת מינהלת התחדשות עירונית בשדרות ובדיקת כדאיות כלכלית ליזמים לבצע את המיזם בעיר.

ראש העיר הודה בדיון לשר אלקין על תמיכתו רבת השנים בעיר שדרות במגוון התפקידים בהם שימש. "השר אלקין הוא ידיד אמת של העיר שדרות, מגיע גם בעת שגרה וגם בעת חירום ותמיד נכון לסייע ולקדם פרויקטים בעיר", אמר דוידי.

עוד הוסיף ראש העיר: "העיר שדרות גדלה ומתפתחת, אנו קולטים משפחות חדשות רבות וכן שמחים לקבל חזרה בנים ובנות ששבים לעיר ובונים כאן את בתיהם. העיר נערכת להגדלת כמות האוכלוסייה, כאשר מרכיב מרכזי הוא מקומות תעסוקה ולכן אנו עמלים כל העת מול משרד הבינוי והשיכון ומשרדים אחרים לשיווק מקומות תעסוקה חדשים והקמת אזורי תעשייה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *