השר פורר ודוידי חנכו את המעונות בשדרות

השר פורר ודוידי חנכו את המעונות בשדרות

באירוע חגיגי ומרשים, חנכו השבוע השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ומנכ"לית מכללת ספיר, אורנה גיגי, את מעונות הסטודנטים החדשים בשדרות. 98 סטודנטים מתגוררים במעונות מתחילת השנה האקדמית, ונהנים ממעונות ברמה גבוהה ביותר בניהול העירייה והחברה הכלכלית.

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר, הגיע השבוע לשדרות לחנוכת מעונות הסטודנטים בעיר, שמשרדו היה שותף למימונם, כאשר עלות הקמתם נאמדת בכ-21 מיליון שקלים.

המעונות כוללים 34 דירות מגורים, כשכל דירה מתפרשת על שטח של 60 מ"ר וכוללת שני חדרי שינה, ממ"ד המשמש כחדר שינה נוסף, מטבח, סלון, שירותים ומקלחת. במעונות מתגוררים 98 סטודנטים וסטודנטיות, מרביתם ממכללת ספיר וחלקם ממכללות אשקלון ו"חמדת הדרום". במטרה להפוך את המקום לאזור בילוי ומסחר שוקק חיים, בחזית בנייני המעונות ממוקם מרכז מסחרי ומצידו השני ממוקמים מוסדות עירוניים כגון המרכז לטיפול בעזרת בעלי חיים, השוק העירוני ועוד. המעונות מיועדים לסטודנטים מכל האיזור, כשהרווחים הצפויים משטחי המסחר במעונות יושקעו חזרה במתן מלגות, בטיפוח שטחי ציבור, ובפעילויות נוספות לרווחת הסטודנטים.

בטקס השתתפו, מלבד השר פורר וראש העיר, אלון דוידי, גם מנכ"ל המשרד, אילן שוחט, מנכ"לית מכללת ספיר, אורנה גיגי, מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי, סגניות ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה וחוה נחשונוב, חברי המועצה אורן נזרי ואלונה רבינוביץ' אליהו, יו"ר אגודת הסטודנטים, יורי לוין, מנהלי אגפים וסטודנטים.

למימון המעונות שותפים המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, משרד הבינוי והשיכון, המועצה להשכלה גבוהה ומכללת ספיר. את המעונות מנהלת החברה הכלכלית לפיתוח שדרות ומנהל המתחם הוא יבגני (זיו) שאולוב.

השר עודד פורר: "העיר שדרות היא סמל של היכולת שלנו לפרוח ולשגשג עם כל האיומים שמסביב ועם כל הצרות  והקשיים ויש פה באמת הרבה צרות ויש פה הרבה מאוד קשיים אבל יש פה דברים מדהימים שקורים, אז קודם כל אלון אני חייב להגיד לך תודה, אתה עושה פה עבודה מדהימה, כל הכבוד יישר כח. זה לא קל להיות ראש רשות בתוך המציאות הזאת אבל אתה גם ראש רשות שהצלחת לעשות פה מהפכה ומהפיכות עושים דרך הדור הצעיר".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "האמת היא שאני מתרגש, אני מתרגש כי אני נמצא באמת בשביל מאוד מאוד מיוחד, השביל הזה שאנחנו רואים אותו, הוא שביל שמספר את ההיסטוריה של שדרות מצד אחד, בית ספר שקמים לשעבר, מצד שני מספר גם לפעמים את הכאב שלנו ומצד שלישי מספר את העתיד שלנו, את העתיד של העיר שלנו. שדרות היא עיר סטודנטיאלית ופועלת כך בתחומים רבים. אני מודה לשר פורר על הליווי ושיתוף הפעולה ארוך השנים בכל תפקידיו השונים ולכל מי שסייע ופעל כדי שהמקום הזה יקום ויאוכלס במלואו".

מנכ"לית המכללה האקדמית ספיר, אורנה גיגי: "לפעמים חלומות מתגשמים והיום זה חלום שהתגשם ממש! אני חושבת שאם היינו מקימים מעונות בתוך המכללה היינו יוצרים מגדל שן של אקדמיה וזה לא נכון. הסטודנטים שלנו צריכים להיות בתוך הקהילה וחלק ממנה. לא סתם בפרויקט הזה אין גדרות מכיוון שהפרויקט הזה הוא חלק מהקהילה הסובבת אותה וזה נכון וחלומות מתגשמים ואני באמת רוצה להגיד תודה לאלון דוידי שהאמין יחד, שמגשים את כל החלומות שלנו בשיתוף פעולה שלא היה כמותו, שום דבר לא היה קורה בלי שיתוף הפעולה שלו".

נציגת הסטודנטים, גל גנון: "כשחיפשתי מקום להתגורר בו במהלך התואר ידעתי שיש 3 דברים חשובים לי, חברה טובה, אנשים טובים ובית חם. בלב ליבה של העיר שדרות מצאנו בית מדהים. אני רוצה להודות לכל מי שהיה שותף לפרויקט העצום הזה, לעיריית שדרות ולעומד בראשה מר אלון דוידי ששמים את הסטודנטים בפרט והצעירים בכלל במרכז".

  • צילומים: אסף הררי ניצן, דוברות עיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *