התיכונים בשדרות – בדירוגים המצטיינים שדרות – מקום 1 בזכאות לבגרות בדרום

התיכונים בשדרות – בדירוגים המצטיינים

שדרות – מקום 1 בזכאות לבגרות בדרום

בתי הספר התיכוניים בשדרות מביאים שוב גאווה לעיר שדרות כשדורגו בדירוג הראשון והשני, לאחר שנמדדו בכ-20 מדדים שונים, הכוללים מדדים לימודיים וערכיים. עוד השבוע – שדרות ממשיכה לשמור על המקום הראשון באחוז הזכאות לבגרות מבין כלל ערי הדרום – מאילת ועד אשדוד. דוידי: "ערכי השליחות והמנהיגות, אהבת האדם, התרומה לחברה ולמדינה, הם ערכים מובילים בבניית החוסן של העיר, נמשיך לעשות את הכל כדי שתלמידי העיר יצליחו ויצטיינו  בכל המדדים."

שנה אחר שנה, מביא המקיף הכללי אמי"ת ע"ש גוטוירט בשדרות גאווה לעיר שדרות. זו השנה השישית שהוא נמצא ברשימת בתי הספר המצטיינים של משרד החינוך, שומר על מקומו ודורג שוב במקום הראשון ברשימת בתי הספר המצטיינים. השנה, הצטרפה לרשימה גם קריית החינוך הדתית אמי"ת שדורגה במקום השני, לאחר שנמדדו בכ-20 מדדים שונים, הכוללים מדדים לימודיים וערכיים.

משרד החינוך פרסם השבוע את רשימת 288 התיכונים שהצטיינו בשנת הלימודים תש"ף בתחום הערכי, החברתי והלימודי. במשרד מסבירים כי בחירת בתי הספר התקבלה על סמך חישוב שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים, וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר שחוללו מוסדות החינוך בהשוואה להישגי שנת הלימודים שעברה. בין המדדים: מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות ומידת השיפור.

מנהלי המקיפים אדי דגן (גוטוירט) ואסף בן דוד (קריית אמי"ת), שמחו לקבל את ההודעה על הזכייה.

לא מדובר בהישג המביא לכבוד בלבד, יש גם פרס כספי לעובדי ההוראה בבתי הספר שיתוגמלו במענק חד-פעמי של 6,338 ₪ (קריית חינוך אמי"ת) ו-8,451 ₪ (מקיף גוטוירט). באגף החינוך ובהנהלת העירייה הייתה התרגשות רבה למשמע הבשורה על הצטיינותם של המקיפים, המובילים מזה מספר שנים באחוז הזכאות לבגרות באזור הדרום.

במקביל, פרסם משרד החינוך השבוע את התמונה החינוכית של הרשויות המקומיות ושל בתי הספר לשנת תשע"ט, לפיה העיר שדרות ממשיכה לשמור על המקום הראשון מבין כלל ערי הדרום באחוז הזכאות לבגרות שעומד על 86% (האחוז הארצי – 69.7%), על-אף שאחוז הזכאות במקיף הכללי עומד על 88% ובקריית החינוך אמי"ת על 95% (ממוצע של שניהם – 91.5%) וזאת בשל אחוז זכאות נמוך בתיכון החרדי "שירת ברכה" – 14.3%.

נתונים נוספים: קריית חינוך אמי"ת – 10.7% עם בגרות מצטיינת (ארצי – 8.8%, מוסדות דומים – 4.8%), עליה של 6% מתשע"ח. כמו כן, התכבד בית הספר בנתון מוצלח מרשים של 67.9% ב-5 יחידות באנגלית ועם 27.4% ב-4 יחידות. גם במתמטיקה מצטיין בית הספר עם נתון מרשים של  28.6% ב-4 יחידות ועם 14.3% ב-5 יחידות. במקיף גוטוירט נתון מרשים של 33.6% ב-5 יחידות באנגלית ועם 46.4% ב-4 יחידות. גם במתמטיקה מצטיין בית הספר עם נתון מרשים של 15.0% ב-4 יחידות ועם 11.4% ב-5 יחידות.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, התייחס לזכייה ואמר: "אני גאה בתלמידים המצוינים שלנו על ההישגים ואני מבקש להודות להנהלה ולצוות המורים המסור של שני המקיפים שלנו, על ההשקעה בכל תלמיד ותלמידה. שדרות היא מקום למחשבה ומשקיעה רבות בתחום החינוך ובהקניית ערכים לילדינו היקרים. המשיכו להוביל בחדשנות ויצירתיות".

סגן ראש עיריית שדרות ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "צוותי ההוראה ומנהלי בתי הספר, הם גאוות יחידה שלנו וברכה לעיר. השילוב המיוחד והמנצח של המקיפים המצטיינים שלנו, הן באחוזים הגבוהים בזכאות לבגרות והן בחינוך לערכים הוא אחד מהנדבכים הגדולים והחשובים שמערכת החינוך מקדמת. העידוד למצוינות בחינוך יחד עם עידוד לפעילות בתנועות נוער, ארגוני נוער, מעורבות בקהילה או קידום של מיזמים חברתיים מצמיחים מנהיגות צעירה, נוער מעורב ומשנה פני מציאות".

מנהל קריית החינוך אמי"ת, אסף בן דוד: 'יגעת ומצאת תאמין', אנו גאים בצוות המורים וההנהלה האיכותי שלנו על ההישג המרשים שהינו פרי עמל של שנים ומתבטא בנסיקה בהישגים בכל התחומים ובתלמידים הנפלאים שחותרים למצוינות ולהצלחה ברמות הכי גבוהות. יש שכר לפועלכם. החינוך בשדרות בהובלת המנהיגות העירונית מהווה מודל לחיקוי".

מנהל מקיף גוטוירט, אדי דגן: "אנחנו גאים להימנות ברשימת בתי הספר המצטיינים של משרד החינוך זו השנה השישית ברציפות. הישג זה נשען על עבודה מקצועית ומרשימה של צוות מורים נפלא ורתום ששר מליבו ניגון שכולו אהבת העיר ותלמידיה. להישג זה לא היינו מגיעים ללא הגיבוי התמיכה והצבת היעדים של הנהגת העיר וללא תמיכת ההורים ושיתוף הפעולה מהתלמידים היקרים שלנו. תודה להנהגת העיר, על המענה התמידי, הליווי והדחיפה להגיע להישגים מבורכים כאלה. תודה ענקית למורים הנפלאים שלנו, לרשת אמי"ת ולוועד ההורים וכמובן למפקחת בית הספר היקרה דליה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *