חגיגה של מחזור ואיכות סביבה בשדרות

חגיגה של מחזור ואיכות סביבה בשדרות

הפנינג מחזור לכל המשפחה התקיים השבוע בשדרות: להטוטני מחזור, הפעלות חינוכיות, הצגה משעשעת לכל המשפחה ופרסים שווים לממחזרים. ראש העיר, אלון דוידי: "הפנינג המחזור הוא דרך נוספת להעלות את הנושא לסדר היום ולעודד מחזור בכל ימות השנה. כך נשמור על שדרות נקיה, מטופחת ויפה".

השבוע התקיים הפנינג המחזור בפארק מוסקוביץ' (המוזיקה) ובפארק נאות השקמה, בהשתתפות מאות תושבים, מנכ"ל תאגיד המחזור 'תמיר' רני איידלר וראש העיר, אלון דוידי.

קרון האריזות השקוף של תאגיד המחזור ולהטוטנים הגיעו וחילקו הפתעות ופרסים שווים לתושבים שהגיעו עם 5 אריזות שונות המיועדות לפח הכתום, ותרמו לאיכות הסביבה. התושבים נהנו מהצגה משעשעת ומצחיקה לכל המשפחה "שימי בממלכת הפחים" העוסקת בנושא מיון והפרדת הפסולת, להנגשת הנושא ומתן מידע חיוני לילדים ונוער.

מטרת הפנינג המחזור וההסברה הרחבה בנושא הינה להעלות את המודעות לנושא המחזור והטיפול בפסולת אריזות בקרב תושבי שדרות והנעתם לפעולה, ושינוי הרגלי השלכת הפסולת הביתית. כך נבטיח כי שדרות תישאר נקיה, ירוקה, מטופחת ויפה גם דורות קדימה ונצמצם את תופעת זיהום האוויר הנגרמת בשל שריפת פסולת שאינה מושלכת למחזור מחדש.

כזכור, עיריית שדרות ותאגיד "תמיר" הציבו בשנה האחרונה מצבור של פחי מחזור חדשים – מאות פחים כתומים המיועדים לאיסוף פסולת אריזות. הפחים הכתומים מצטרפים לאמצעי ההפרדה הקיימים בשדרות לרווחתם של תושבי העיר, על מנת שיוכלו באופן מיטבי להמשיך ולהפריד את הפסולת הביתית לפחים השונים: פסולת אריזות פלסטיק מכל סוג וגודל, קרטוני משקה ואריזות מתכת לפח הכתום, אריזות זכוכית לפח הסגול, ניירות וקרטונים דקים לפח הכחול, בקבוקי משקה גדולים למחזוריות וקרטונים גדולים לקרטוניה.

מנכ"ל "תמיר", רני איידלר: "אני קורא לעוד משפחות להצטרף למהפכת המחזור בישראל, ולכן חשוב לנו לפגוש אתכם התושבים פנים אל פנים קרוב אל הבית. הפרדת פסולת לפח הכתום היא מאמץ קטן של כולנו שיש לו תרומה עצומה לסביבה".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אנו פועלים ללא לאות על מנת לטפח את המרחב הציבורי ולשפר את חזות העיר כך שיהיה נעים, נוח, ירוק, נקי ונגיש לחיות בשדרות. שיתוף הפעולה שלכם התושבים ושינוי הרגלי הפרדת הפסולת ומחזורה לכלי האצירה המתאימים הוא קריטי למשימה זו. הפנינג המחזור הוא דרך נוספת להעלאות את הנושא לסדר היום ולעודד מחזור בכל ימות השנה. תודה והערכה לאגף שפ"ע ולתאגיד המחזור תמיר על שיתוף פעולה פורה".

מנהל אגף שפ"ע, אלעד חג'בי: "מלבד האיכויות המקצועיות והמשימות הרבות שהאגף מבצע ברחבי העיר, חשוב לנו לפעול בכל הכלים על מנת להעלות את נושא המחזור ואיכות הסביבה לראש סדר העדיפויות ועל כן, הפעילות הקהילתית-חינוכית היא נדבך חשוב וקריטי בהצלחה במשימה – לשמור על שדרות יפה ונקיה – לרווחתכם התושבים. תודה לצוות האגף על המסירות, היצירתיות והמקצועיות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *