יום ההליכה העולמי צוין בשדרות

יום ההליכה העולמי צוין בשדרות

כולנו הולכים על זה: תלמידי בית ספר 'הדר' משדרות יצאו יחד עם ראש העיר, אלון דוידי, וממלא מקומו, אלעד קלימי, לצעידה משותפת עד למגרש הספורט שנמצא בסמוך למבנה העירייה במטרה לציין את יום ההליכה הבינלאומי. במגרש נהנו התלמידים מתחנות ספורט ומפעילויות שהוכיחו כי ההליכה הינה אפשרית לכולם.

ב-28 באוקטובר ציינו ברחבי העולם את יום ההליכה הבינלאומי- יום שנועד לקדם את ההליכה ולהגביר את חשיבות ומודעות הפעילות הגופנית ואורח החיים הבריא. לאור כך, משרד הבריאות מציין זאת כחלק מהתוכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים ולכן מתקיימות יוזמות ופעילויות שונות ברשויות המקומיות, במערכת החינוך ועוד. מטרת העל הינה לעודד הליכה בשגרת היום-יום ולצעוד לפחות כ-30 דקות ביום למבוגרים וכ- 60 דקות ביום לילדים. בשדרות, זוהי שנה שנייה ברציפות שבית ספר 'הדר'- בית ספר על הרצף התקשורתי – מציין את יום זה בשיתוף עיריית שדרות. כזכור, כחלק מחזון העיר שדרות, ראש העיר, אלון דוידי, שם לו למטרה את העלאת המודעות לתחומי הבריאות והספורט בקרב התושבים. לפיכך, בתי ספר בעיר ציינו את היום ולימדו את התלמידים אודות חשיבותה של הליכה לשמירה על חיים בריאים, על קיום פעילות גופנית ועל היתרונות שיש לכך.

בית ספר 'הדר', ביוזמתן של מורות החינוך הגופני, לירון מדמוני ודורין קאספו, יחד עם מנהלת בית הספר, מירי פרוכטר, ורכזת הבריאות בעיריית שדרות, שרון שהם, ציינו את יום ההליכה על-ידי צעידה משותפת של תלמידי בית הספר בשכונות העיר עד למגרש הספורט שנמצא בסמוך לעירייה. כאמור, אל התלמידים ואל הצוותים החינוכיים הצטרפו גם ראש העיר, אלון דוידי, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק חינוך, אלעד קלימי, מנהל אגף החינוך, גיל חדש, רכזת החינוך המיוחד, סוניה שרביט ועובדים נוספים מאגף החינוך. כמו כן, במגרש, מורות החינוך הגופני הציבו תחנות ספורט- תחנות שונות שבהן באו לידי ביטוי מרכיבי הכושר הגופני. את התחנות הפעילו תלמידי בית ספר בשיתוף עובדות אגף החינוך. בנוסף, התלמידים קיבלו בקבוקי מים ממותגים ונהנו מיום ספורטיבי שבסופו קיבלו ארטיקים מרעננים.

ראש העיר, אלון דוידי: "יום ההליכה העולמי הוא ההזדמנות שלנו לעודד את המודעות לקידום אורח חיים בריא ולהגביר את החשיבות לקיום פעילות גופנית בכל גיל. קיימים יתרונות רבים להליכה וכל דקה נחשבת! תודה רבה לרכזת תחום הבריאות בעיריית שדרות, שרון שהם, לעובדי אגף החינוך ולמורות החינוך הגופני בבית ספר 'הדר' על קידום החשיבות ועל יצירת הפעילות הכה מדהימה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *