יום פעילות חווייתית לוותיקים בשדרות

יום פעילות חווייתית לוותיקים בשדרות

עיריית שדרות קיימה לאחרונה פעילות למבקרי מרכז היום לאזרח הוותיק בעיר יחד עם בני משפחתם המטפלים בהם. ראש העיר, אלון דוידי: "נמשיך להשקיע רבות עבור בני הגיל השלישי היקרים של שדרות".

היחידה לבני משפחה המטפלים באזרח הוותיק של המדור לטיפול באזרחים וותיקים באגף לשירותים חברתיים (רווחה) של עיריית שדרות, מלווה מידי יום בני משפחה המתמודדים עם אתגרים בטיפול של בן משפחה הנמצא בגיל זקנה. מטרת היחידה לתת מענה טיפולי מקיף עבור בני המשפחה שמטפלים, להיטיב עם התמודדותם של בני המשפחה ולהעניק להם תמיכה וליווי עם העומס הטיפולי.

כחלק מפעילותה הענפה של היחידה, בהובלתה של עו"ס חנה אוחיון, התקיים יום פעילות חווייתית ומרגשת עבור אזרחים וותיקים המבקרים במרכז יום לאזרח הוותיק ע"ש שרת שמופעל על-ידי עמותת "מטב".

האזרחים הוותיקים הגיעו יחד עם אחד או יותר מבני המשפחה המטפלים בהם ונהנו מפעילות "בי-טיוב" שמטרתה לחזק את הקשר המשפחתי. הפעילות מותאמת לאזרחים וותיקים ובני משפחתם ובאה לידי ביטוי  בתנועות, הקשות ותרגילי קצב באינטראקציה המסייעים לאימון המוח. בנוסף, נהנו המשתתפים מארוחת ערב עשירה.

היחידה לבני משפחה המטפלים באזרח הוותיק נותנת מענה אוניברסלי לכלל תושבי שדרות, בכל הקשור לאזרחים הוותיקים ומזמינה את כל תושבי העיר ששירות זה יכול לתת להם מענה לפנות לקבלת מידע בטלפון: 08-6620326.

כיום, מרכז יום לאזרח הוותיק בשדרות ממוקם במבנה חדש בין מקיף גוטוירט לאצטדיון הכדורגל ומעניק שירות לכלל הקשישים שרואים במרכז כבית חם עבורם ונהנים מכל רגע שהם נמצאים שם.

מרכז יום לאזרח הוותיק החדש הרחיב את הפעילות ומאפשר הישארותם של התושבים בביתם ומניעת יציאתם למסגרות חוץ ביתיות כמו בתי אבות וכך יקל מאוד על בני משפחתם המטפלים בהם. כאמור, המבנה החדש הוקם בסמוך למקיף גוטוירט ונועד לשלב פעילות חברתית-קהילתית, למידה וחיזוק הקשר הבין דורי בין תלמידי בית הספר לאזרחים הוותיקים והקשישים בשדרות.

"אני שמח שהפעילות במרכז יום לקשיש נמצאות בעיצומן ומודה לצוות היחידה ואגף הרווחה", אמר דוידי, "נמשיך להשקיע רבות עבור בני הגיל השלישי היקרים של שדרות, האבות והאימהות שלנו, הסבים והסבתות שלנו. שנהנים במבנה החדש במרחב מעוצב וחדיש ומפעילויות מגוונות".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, עו"ד אלונה רבינוביץ' אליהו: "מרכז היום לאזרח הוותיק בשדרות מספק מסגרת חברתית וקהילתית חמה ותומכת, בה כל קשיש זוכה ליחס אישי מסור, ומאפשר למשפחות ליהנות מרשת של תמיכה, הכוונה וייעוץ. תודה לצוות המרכז ולמדור לטיפול באזרחים וותיקים שעושים עבודת קודש".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *