יוצאים לאזרחות עם מרכז צעירים שדרות

יוצאים לאזרחות עם מרכז צעירים שדרות

מרכז צעירים שדרות ממשיך במסורת של ליווי צעירי העיר לפני הגיוס, בזמן השירות הצבאי ולאחר השחרור. השבוע התקיימה סדנה בת 4 ימים בzoom-, בה קיבלו המשתחררים את כל המידע והאמצעים הדרושים כדי להתחיל בחיי האזרחות.

ביום ראשון השבוע נפתחה סדנת הכנה לאזרחות מיוחדת במינה בשדרות, המיועדת לחיילים לקראת שחרור, תושבי העיר. הסדנה, שנמשכה ארבעה ימים, התקיימה כולה באופן מקוון, דרך תוכנת "zoom". במשך ארבעה ימים משתתפי הסדנה התחברו למפגשים דיגיטליים ולמדו את כל מה שיש לחיי האזרחות להציע.

סדנה זו מתקיימת במפגשי פנים אל פנים למעלה מעשור בעיר שדרות, בשיתוף פעולה יוצא דופן של קרן גרוס, מרכז הצעירים, האגף והקרן לחיילים משוחררים של משרד הביטחון ועיריית שדרות. על-אף מגפת הקורונה, הוחלט לא לוותר על הסדנה ולהציע אותה לבני העיר בכלים דיגיטליים. הרציונל מאחורי ההחלטה היה לאפשר לחיילים להיות מוכנים לחיים שאחרי צה"ל, לקבל החלטות באופן מושכל ולהכיר את כל האפשרויות שיש למדינת ישראל להציע לאזרחים טריים.

ראש העיר, אלון דוידי, הופיע בפני החיילים במפגש המקוון הראשון ואמר: "כל שנה אני מקפיד להגיע למרכז הצעירים, לפגוש אתכם, החיילים והחיילות המשוחררים. השנה, עקב הקורונה אנחנו לא יכולים להיפגש, אבל אנחנו ממשיכים ללוות אתכם". רגע לפני שאיחל לחיילים בהצלחה, פנה אליהם ראש העיר בקריאה לקחת את המיטב מהסדנאות: "אני ומרכז הצעירים רוצים לעזור לכם לעשות את הבחירות הנכונות. לכן אני מזמין אתכם לנצל את הסדנאות, לנצל את הידע שיש לנו, לנצל את האכפתיות שלנו והרצון שלנו להיות אתכם".

כשדוידי מציע לחיילים לנצל את הסדנאות הוא מתכוון לשלל של ידע, כתיבת קורות חיים, הכנה לראיון עבודה, שיקולים בבחירת מקצוע, הרצאה בנושא זכויות חיילים משוחררים, סדנאות להתנהלות כלכלית נכונה ובניית תקציב ועוד.

גם הלוחמת מעיין גל שהשתחררה לאחרונה השתתפה בסדנה וזה מה שהיא סיפרה לנו: ״בסדנה נחשפתי לזכויות שלי כחיילת משוחררת, למדתי על עולם העבודה ובחירת מקצוע ובעיקר על עצמי. כשאשתחרר אמשיך את התהליך במרכז הצעירים שדרות". על ההחלטה לקיים את הסדנה באופן מקוון אמרה סופית פרץ-שטרית, רכזת חיילים משוחררים במרכז הצעירים: "השחרור והמעבר מצה"ל לאזרחות עלולים לגרום לחוסר וודאות וסימני שאלה. בתוספת 'שגרת הקורונה', המצב יכול לבלבל עוד יותר. בדיוק בשביל זה אנחנו פה במרכז הצעיריםנעזור, נכוון, נייעץ ונסייע לבנות יחד אתכם את עתידכם".

מי שמעוניין להגיע לייעוץ למרכז הצעירים מוזמן להתקשר למספר 08-6621801.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *