יחידת השיטור העירוני שדרות קיבלה פרס הצטיינות

במעמד השר והמפכ"ל:

יחידת השיטור העירוני שדרות קיבלה פרס הצטיינות

בטקס מרגש שהתקיים השבוע במשטרת ישראל קיבלה יחידת השיטור העירוני שדרות תעודת הצטיינות מהשר לביטחון הפנים, עמר בר לב, ומפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי. ראש העיר, אלון דוידי, כיבד את הטקס בנוכחותו ושיבח את פקחי ושוטרי היחידה ואת מנהלה, טל מחי.

ביום שלישי השבוע הוענקו פרסי הצטיינות ותעודות הוקרה ליחידות מצטיינות מהשיטור העירוני בכל רחבי הארץ כאות הערכה על פועלן, לשמירה על שלום ביטחון הציבור וביטחונו ובסיוע למשטרת ישראל בפעולות למניעת אלימות, באמצעות הפעלת מערכי אכיפה עירוניים.

הטקס נערך במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש, במעמד השר לביטחון הפנים, עמר בר לב, מפכ"ל המשטרה, רנ״צ יעקב שבתאי, מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, תומר לוטן, סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, ראשי ערים, מקבלי הפרסים ואורחים נוספים.

יחידת השיטור העירוני פועלת על פי יעדים המוגדרים על ידי ראש הרשות ומפקד תחנת המשטרה אל מול סל עבירות מוגדר, הכולל את העבירות המשפיעות על תחושת הביטחון של התושב ומשפיעות על איכות חייו בהן עבירות: איכות חיים, רישוי ורישוי עסקים, אלימות, תנועה ואבטחת אירועים.

הן מחזקות את מערך הסיור בתחנה, מאפשרות למשטרת ישראל להכיר מקרוב את בעיותיה החברתיות של כל קהילה, למפות ולאתר תופעות פשיעה ולטפל בהן בדרך של שותפות עם ראשי הרשויות.

במהלך השנה החולפת טיפל המערך בכ- 380 אלף אירועי מוקד, המהווים 30% מכלל אירועי מוקד בערים בהן המערך פועל.

פרס ליחידות ברשויות המונות 26,400 עד 43,000 תושבים, הוענק ליחידת השיטור העירוני שדרות. היחידה מונה 13 פקחים ו-7 שוטרים המנהל טל מחי ומפקדת מטעם המשטרה, פקד בר מנשורי. היחידה עובדת בתיאום מלא עם תחנת משטרת שדרות ותחת מדיניותם של ראש העיר, אלון דוידי, ומנכ"ל העירייה, גלעד אברהמי, שגם הגיעו לכבד את הטקס.

היחידה קיבלה פרס בסך 100,000 שקלים.

השר בר לב אמר בטקס: "לכל מקום אליו אני מגיע ומתקיים בו שיטור עירוני או מועצתי, ראשי רשויות ומועצות, והתושבים עצמם, גומרים את ההלל על הפרויקט, ומתארים שיתוף פעולה מרשים עם הכוחות, לצד ביטחון אישי רב יותר ושיפור בתחושת הביטחון, מענה מהיר ונוכחות בולטת ברחובות הערים".

מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי: "״השיטור העירוני מאפשר למשטרת ישראל להכיר מקרוב את בעיותיה החברתיות של כל קהילה, למפות ולאתר תופעות פשיעה ולטפל בהן בדרך של שוטפות עם ראשי הרשויות. השותפות עם הקהילה וראשיה חשובה ומשמעותית.

למעשה, מודל השיטור העירוני מבוסס על שותפות זו, שותפות שמטרתה האחת היא – לשפר את איכות חייהם ואת ביטחונם האישי של אזרחי המדינה. שותפות זו אף מייצרת אמון הדדי שהינו בבסיס יכולתה של המשטרה לספק שירות אפקטיבי וביטחון לתושבים״. 

בסיום דבריו, פנה המפכ״ל ליחידות המצטיינות ואמר: ״עשייתכם היום יומית, מאפשרת מרחב ציבורי בטוח יותר לכלל אזרחי המדינה״.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אני גאה ביחידת השיטור שלנו ששומרת על ביטחון התושבים ומגיבה במהירות ויעילות לכל פניה. יש לנו יחידה של אנשים איכותיים שעובדים סביב השעון כדי להגביר את ביטחון תושבינו. אני שמח שגם במשרד לביטחון פנים רואים את מה שאנחנו רואים שמדובר ביחידה ייחודית שמקבלת משימות ועומדת בהן על הצד הטוב ביותר. אני מברך את טל מחי מנהל היחידה ואת פקד בר מנשורי, מפקדת יחידת השיטור, שמובילים את היחידה ביד רמה ומביאים אותה להישגים חשובים למען העיר ותושביה. יישר כח".

  • צילומים: דוברות המשטרה ועיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *