ילדי שדרות למען הסביבה

ילדי שדרות למען הסביבה

ילדי שדרות לקחו חלק בפעילות סביבתית של החופש הגדול: מבלים ושומרים על הסביבה והניקיון של העיר בימי החופש. בפעילות משותפת של עיריית שדרות עם איגוד ערים לאיכות הסביבה אשקלון, התלמידים ניקו את חורשת האקליפטוסים, הכינו תכשיטים מחומרים ממוחזרים, ניקו נחל, עברו הדרכות וחידונים וצפו במופע מיוחד.

במהלך השבוע האחרון התקיימו בשדרות אירועי "יום הניקיון", בתמיכת המשרד להגנת הסביבה ובשיתוף איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון ועיריית שדרות. במסגרת האירועים, התקיימו פעילויות חינוכיות והתנדבותיות במסגרת "בית הספר של החופש הגדול" ובקרב קבוצות קהילה ונוער, שמטרתן העלאת המודעות לשמירה על ניקיון המרחב הציבורי ושמירה על הסביבה.

קבוצת נוער בוגרי כיתה י"א ממרכז הנוער הדתי, חברה לתושבים נוספים ויחד הם הגיעו לחורשת האקליפטוסים המקיפה את נחל שדרות, על מנת להשתתף במבצע ניקיון בנחל. לפעילות הניקיון קדמה הדרכה חווייתית מטעם המועצה לארץ ישראל יפה, בנושא חשיבות השמירה על הטבע העירוני, שכללה חידונים על התאמת סוג הפסולת לזמן ההתכלות שלה, משחקים ושיח על נושא ניקיון וסביבה. לאחר הפעילות השתתפו המתנדבים בסדנת תכשיטים ייחודית עם האומן ניר אוחיון, שחשף את המשתתפים לעולם היצירה באמצעות חומרים בשימוש חוזר ופריטים שנאספו במהלך ניקיון הנחל. 

תלמידי בית-הספר "גיל רבין" למדו במסגרת "בית הספר של החופש הגדול", על חשיבות השמירה על ניקיון המרחב הציבורי בהנחיית מדריכים מטעם החברה להגנת הטבע ולאחר מכן יצאו למבצע ניקיון ברחבי בתי הספר ובשטחים הציבוריים הקרובים אליו.

לסיכום אירועי יום הניקיון, צפו התלמידים במופע "איש הרוח", אשר לקח אותם למסע חווייתי בעולם דמיוני, במהלכו נחשפו בעזרת הומור וחדוות יצירה לנושא הקיימות ובמיוחד לבעיית שקיות הפלסטיק ולפגיעה שלהן בכדור הארץ ובבעלי החיים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: ״החופש הגדול הוא הזדמנות נפלאה עבור צעירות וצעירים של העיר הנפלאה שלנו, להיות פעילים בכל הקשור לשמירה על ניקיונה וטיפוחה. הפעילות הנוכחית הינה דוגמה לדרך שבה כל אחד ואחת מאיתנו יכולים וצריכים לדאוג לסביבה הקרובה, ולגרום למקום שכולנו אוהבים להיות נעים יותר לכולנו. המשך חופש גדול נעים ומהנה עבור כל ילדי ישראל בכלל וילדי שדרות בפרט".

מ"מ ראש עיריית שדרות ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "הפעילות הנפלאה הינה חלק מפעילות כוללת ונרחבת ופרי שיתוף פעולה שלנו עם המחלקה לחינוך באיגוד ערים לאיכות הסביבה אנו פועלים להטמעת החשיבות בטיפוח הסביבה והקמת גינות קהילתיות ולהטמעת החשיבות בטיפוח והגנת הסביבה ולשמירה על איכות חיים בריאה. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה".

מנהלת מחלקת החינוך והקהילה באיגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון, ברוריה טישלר: ״אני מודה לכל מי שלקח חלק באירועי הניקיון בשדרות. אני בטוחה שהפעילות גרמה למשתתפים להבין את החשיבות בשמירה על ניקיון המרחב הציבורי והשטחים הפתוחים לאורך השנה כולה. תודה לגיל חדש, מנהל אגף החינוך בשדרות, למירית קשלס, מנהלת בית ספר שדה שקמים, לורד חנגלי, מנהלת בית הספר 'גיל רבין' ולאלעד פדלון, מיחידת הנוער״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *