יריד התנדבות לעובדי עיריית שדרות

יריד התנדבות לעובדי עיריית שדרות

עובדים למען הקהילה: עיריית שדרות קיימה עבור עובדיה יריד חשיפה למסגרות התנדבות בעיר. המטרה הינה נתינה-משמעות-שייכות. ביריד התקיימה גם הרצאתה של קמילה מילנר-לנדסקינד אודות סיפורה האישי ועשייתה החברתית.

התנדבות מובילה לשינוי! בזכות מעשה קטן ניתן לשפר משמעותית חיים של אדם או של קהילה כזאת או אחרת. ישנן מסגרות רבות להתנדבות ברחבי העולם וגם בישראל תחום ההתנדבות הינו מוביל. בשדרות קיימת יחידת התנדבות שהינה חלק מאגף שירותים חברתיים, כאשר המטרה היא להוות מערכת משלימה ומסייעת לאנשי המקצוע. רכזת היחידה הינה הלל סויסה אשר מתכללת את מסגרות ההתנדבות הקיימות בשדרות. כמו כן, היחידה מחברת בין צרכים של פרטים וקבוצות בעיר לבין מתנדבים כאשר השאיפה היא לסייע בשיפור איכות החיים והגדלת מעורבות התושבים למען הזולת. כחלק מחזונו של ראש העיר, אלון דוידי, כל פרט בחברה יכול להתנדב למען האחר וגם עובדי העירייה יכולים להתנדב למען הקהילה וזאת בנוסף לתפקידם כעובדי ציבור.

ביום רביעי האחרון התקיים במתנ"ס העירוני יריד חשיפה לעובדי עיריית שדרות. היריד התקיים במעמד ראש העיר, אלון דוידי, מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי, סגנית ראש העיר, חוה נחשונוב, מנכ"ל העירייה, גלעד אברהמי, מנהלי אגפים ועובדי העירייה ושלוחותיה. מאות העובדים שהגיעו עברו בין הדוכנים השונים ונחשפו אל חלק ממסגרות ההתנדבות הקיימות בעיר. בין המסגרות ניתן למנות את 'ידידים', 'כבאות והצלה', 'צח"ש', 'שכן קרוב', 'סיירת תיקונים', 'מרגישים בבית', 'קבוצות יוצרות שכונה' ועוד. את היריד הובילו יחידת ההתנדבות ואגף משאבי אנוש בעיריית שדרות. במהלך הכנס התקיימה הרצאתה של קמילה מילנר- לנדסקינד, מנהלת האגף ללימודי חוץ והמשך במכללת ספיר. בהרצאה 'לבחור בעצמי', קמילה סיפרה אודות סיפורה האישי המתאר את המסע לזהות, את הקמת קהילת סטודנטים פעילים ומעובים ביחידה למעורבות חברתית ואת הדרך שלה לעשייה. בסוף היריד העובדים נרשמו למסגרות ההתנדבות ובקרוב מאוד יהוו חלק בהתנדבות משמעותית ומשנה חיים.

ראש העיר, אלון דוידי: "נתינה אמיתית היא נתינה שבאה מהלב! כל אדם צריך להשקיע ולפעול למען האחר. החזון הוא שאנחנו עובדי העירייה נמשיך לעשות טוב למען הקהילה כדרך חיים. תודה לרכזת יחידת ההתנדבות, הלל סויסה, לגלית אופיר, אצגנט ברהן דמוז וכל צוות אגף משאבי אנוש וכמובן לכל המתנדבים".

מנכ"ל העירייה, גלעד אברהמי: "כעובדי ציבור אנו פועלים בשם ערכי הנתינה והעזרה לזולת. זוהי בעצם ההזדמנות לעשות משהו מעבר ולהעניק ערך מוסף לא רק כעובד עירייה אלא כאדם ששייך לקהילה מסוימת, לקהילת העיר שדרות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *