"כוחו של סיפור" – הצלחה אדירה לערב מספרי סיפורים בשדרות

"כוחו של סיפור" – הצלחה אדירה לערב מספרי סיפורים בשדרות

ערב נוסטלגי: עיריית שדרות, הקרן לפיתוח שדרות והמתנ"ס העירוני קיימו ערב מרגש שהורכב מסיפורים וזיכרונות משדרות של לפני שבעים שנה. כ-250 תושבי ותושבות העיר נחשפו לסיפורים קומיים ונוגעים ללב אודות תולדותיה העיר ותושביה.

לפני 71 שנים נוסדה המעברה 'גבים-דורות', לימים העיר שדרות. לכל אורך שנותיה, העיר ידועה לא רק בשל המצב הביטחוני שהחל בתחילת שנות האלפיים, אלא בשל התושבים, הקהילה, המוזיקה, הקולינריה והמשפחתיות שמאפיינת כל כך את העיר. סיפורים רבים ניתן לשמוע על תולדות העיר, אך הסיפורים הבלתי נשכחים הינם הסיפורים של המייסדים- האגדות שהיו באמת. אותן אגדות שייכות לבני העיר שחלקם כבר לא איתנו היום אך העבירו את המורשת לילידיהם ונכדיהם. בשל החשיבות לשמר את ההיסטוריה ואת הזיכרון של מייסדי ומייסדות העיר, עיריית שדרות, הקרן לפיתוח שדרות, המתנ"ס העירוני ובשותפות עם מפעל הפיס, קיימו ערב 'מספרי סיפורים' לציבור הרחב.

הערב התקיים במתנ"ס העירוני בחמישי שעבר ובו השתתפו כ- 250 בני ובנות העיר שדרות לדורותיה. בכניסה לאולם המופעים היה כיבוד עשיר לאורחים ומסך שבו יכלו להיחשף אל אתר האינטרנט "סיפור מקומי" של הארכיון "שדרות לדורות", שהושק באותו הערב ואותו מנהל ד"ר אהרל'ה כהן.

את הערב המיוחד ביימה והפיקה אילנית סוויסה והנחה אותו בכישרון רב ג'קי לוי, אומן הסיפור ואיש התקשורת, בליוויו הצמוד של ד"ר כהן.

בתחילת האירוע, ראש העיר, אלון דוידי עלה לברך את התושבים ובין דבריו הוא אמר: "כל מי שרוצה לבנות עתיד צריך לחיות, להכיר את העבר וללמוד ממנו". מיד אחריו עלה ד"ר כהן, שהסביר על האתר "סיפור מקומי שדרות" והדריך את התושבים כיצד לכל אחד ואחת יש אפשרות להכניס לאתר את סיפורו האישי או כל סיפור שהוא מוצא לנכון וקשור לשדרות.

את הערב ליווה מוזיקלית הזמר רותם מאיר לוי ששר שירים מחממי לב וביניהם הוא שר בהופעת בכורה את השיר שכתב על העיר- "בשביל שלך".

בפאנל הראשון השתתפו ותיקי העיר, ביניהם שאול בן דוד, דוד עמר וחנה אדר שסיפרו על הגעתם למעברה, על המשפחה, על הקושי בתחילת הדרך ועל החיים שהם בנו בעיר. בפאנל השני, המשתתפים, ג'ק כהן ואורלי אסרף סיפרו את סיפור הוריהם. בפאנל השלישי, התכנסו ראשי המועצה והעירייה של שדרות לאורך שנותיה. ביניהם, עמוס חנניה שהיה ראש המועצה בשנת בשנות ה-70 ובתחילת שנות ה-80, עמיר פרץ שמונה לראש המועצה ב-1983, דוד בוסקילה שנבחר ב-1989 ל-2 קדנציות ובהמשך ב-2008 לקדנציה נוספת וראש העיר הנוכחי, אלון דוידי, שמכהן בתפקיד מ-2013. בפאנל זה המשתתפים סיפרו על הרגע המיוחד בעבודתם כראשי ערים- על קבלת הקהל. כל אחד מהם סיפר על התושבים, על הקשיים באותם הזמנים ועל זיכרונותיהם מתקופת כהונתם. חשוב לציין כי בערב זה התרחש קסם מופלא- כל הסיפורים התחברו יחדיו לצחוק ולגעגוע. בנוסף, תחושת הגאווה הורגשה מכל וזאת לאור הסיפורים וצמיחתה של העיר ממעברה קטנה על-ידי החלוצים של העיירה שחיו ועבדו בה כנגד כל הסיכויים.

ראש העיר, אלון דוידי: "כחלק מהחזון שלי, אנו פועלים על מנת שהעיר תפרח ותגדל, אך מלבד זאת אנו פועלים גם על מנת לתת כבוד ומקום של חוזק למה שנעשה בשדרות מהיווסדה ועד היום. יחד עם סגניתי ויו"ר ועדת שמות, יהודית אוליאל מלכה, אנו דואגים להנצחת שמות החלוצים בעיר. בנוסף, הקמנו את בית המייסדים, את הפרויקט המדהים 'סיפורה של חנות', אנחנו משיקים את הארכיון 'שדרות לדורות' והאתר 'סיפור מקומי' ואנו נמשיך להנציח ולספר את סיפורה של העיר שדרות. תודה לכל מי שלקח חלק בערב המדהים הזה, לקרן לפיתוח שדרות ולמתנ"ס, לד"ר אהרל'ה כהן היקר, לאילנית סוויסה, ג'קי לוי, וכמובן לכם תושבי העיר שהגעתם לשמוע ולהשמיע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *