כיף להתבגר ולהזדקן בשדרות: כיתת הוותיקים של שדרות מתרחבת

כיף להתבגר ולהזדקן בשדרות: כיתת הוותיקים של שדרות מתרחבת

לאור ההצלחה של כיתת הוותיקים במקיף גוטוירט בשדרות, יש כוונה לפתיחת כיתות נוספות. בעיריית שדרות ובמתנ"ס קוראים לגמלאים להגיע ולהירשם לשנת הלימודים הבאה. ראש העיר, אלון דוידי: "פעילות זו מהווה נדבך נוסף לפעילויות שהורחבו במסגרת התוכנית האסטרטגית לאזרחים הוותיקים בעיר".

מזה 3 שנים שבמהלך כל השנה, בימי שני בשעות הבוקר (12:00 – 8:15), 25 גמלאים בשדרות מגיעים ל'כיתת ותיקים' בשלוחת המתנ"ס בשכונת בן גוריון סמוך למקיף כללי אמית ע"ש גוטוירט, הוותיקים לומדים עם מורי בית הספר ונהנים משיעורים חווייתיים בתחומים שונים: מקרא, ספרות, יהדות ועוד עם המורה אלישבע אביטן ולאחר השיעורים מתקיים מפגש עם תלמידי המקיף. בחגים, הגמלאים יחד עם התלמידים חוגגים ברוח החג – סדנה בט"ו בשבט, מסיבת פורים צבעונית ושמחה ובחג שבועות ארוחת חג חלבית ועוד.

לאחר הפסקה קצרה לארוחת בוקר, נפגשים הגמלאים עם תלמידיה של המורה והרכזת החברתית, ויקי איבגי, במסגרת הפעילות הבין-דורית. במפגשים אלו, מתעדים את קורות חייהם והתיעוד מועבר על-ידי תמי שדדי למוזיאון התפוצות ושם יישמר. כמו כן, פעילות הכיתה משולבת בחוויית לימודים עם טיולים, סדנאות יצירה ועוד.

'כיתת ותיקים', בה משולבים אזרחים ותיקים עם תלמידי בתי ספר העל-יסודיים, הינה מיזם משותף של המשרד לשיווין חברתי ועיריית שדרות יחד עם חטיבת הגמלאים במתנ"ס שדרות ותלמידי מקיף כללי גוטוירט.

הפעילות המבורכת של 'כיתת ותיקים' יוצרת בקרב התלמידים שינוי תודעה כלפי האזרח הוותיק ובונה תשתית העשרה והשכלה לאוכלוסיית הוותיקים וכך גורמת לטיפוח הקשר הבין דורי תוך השפעה לטובה על האקלים הבית ספרי. יחד עם זה מתחזקת בקרב התלמידים תחושת שייכות לקהילה ומעורבות חברתית-תרבותית ומעוררת מודעות והכרה בחשיבות הלמידה המתמשכת לאורך כל החיים.

על הצלחת הפרויקט מעידים בני הדור הצעיר שנתרמים לדבריהם מהמפגש עם הגמלאים ובעיקר, מעידה בקשת הגמלאים להמשיך ללמוד בו. לאור ההצלחה יש כוונה לפתיחת כיתות נוספות בשנים הבאות. ב'גמלאים ונהנים' של עירית שדרות, קוראים  לגמלאים  להגיע ולהירשם לשנת לימודים הבאה, ללמוד וליהנות. את הפרויקט מובילה פזית ביטון, רכזת רשת המועדונים 'גמלאים ונהנים' של עיריית שדרות יחד עם המורה ויקי אבגי, רכזת חברתית במקיף גוטוירט.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "הפרויקט תורם רבות לאזרחים הוותיקים ומוכיח כי אין גבול לגיל בו ניתן לרכוש ידע והשכלה וגם לתלמידים הצעירים שמרוויחים מהחיבור הבין דורי. בכוונתנו להרחיב בשנה הבאה את הפרויקט לכיתות בבתי ספר נוספים בעיר, לאור ההצלחה הגדולה של הפרויקט. פעילות זו מהווה נדבך נוסף לפעילויות שהורחבו במסגרת התוכנית האסטרטגית לאזרחים הוותיקים בעיר. תודה לצוות 'גמלאים ונהנים' ולצוות מקיף כללי גוטוירט על שיתוף הפעולה לטובת גמלאי שדרות היקרים שלנו".

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "מרגש לראות את תלמידי בית הספר מצדיעים לגמלאי שדרות ומארחים אותם בכבוד והערכה רבים. פשוט נפלא לראות את רמת המוטיבציה של בני הנוער לתרום לקהילה ולהיות מעורבים בעשייה החברתית. אלו הם פניה של העיר שדרות ושל הקהילה החמה והמיוחדת שבה".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ' אליהו: "הפרויקט החשוב 'כיתת וותיקים' מחבר בין הדורות ומחזק אצל בני הנוער את ערכי הנתינה והכבוד שכל כך חשובים לעיצובם. החיבור הבין דורי הנוצר בין בני הנוער לבין הקשישים הינו חיבור בעל ערך גבוה. לגמלאי שדרות, שרבים מהם נמנים על מייסדיה, ובוודאי שהם משתפים את בני הנוער מעולמם הערכי עשיר ומיוחד ויש לנו עניין רב להפגיש את בני הנוער עמם ועם המורשת שלהם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *