כנס חוסן לפעילים בשדרות

כנס חוסן לפעילים בשדרות

למען הקהילה: כ-70 פעילים השתתפו בכנס חוסן של תוכנית 'קבוצות יוצרות שכונה', במעמד ראש העיר, אלון דוידי, ונהנו מהופעה של בן העיר, מיכה ביטון. ההכשרה נעשתה על-ידי מרכז חוסן כאשר המטרה הינה להכיר האחד את השני, לחדד את התפקידים בזמן שגרה וחירום ולפעול למען עשייה, התנדבות וערבות הדדית.

בשבוע שעבר התקיים ב"בית עלמי" שבקיבוץ זיקים כנס חוסן לפעילים של תוכנית 'קבוצות יוצרות שכונה'. כאמור, זוהי תוכנית עירונית קהילתית שפועלת בשכונות הוותיקות בעיר. את הפרויקט מובילים היחידה הקהילתית באגף שירותים חברתיים (רווחה), מרכז חוסן, הרשות לביטחון קהילתי, תנועת דרור ישראל, קרן רש"י ותוכנית שיקום שכונות. הכנס התקיים ביוזמה ובמימון של עיריית שדרות ומרכז חוסן. כמו כן, במסגרת התוכנית נוצרת רשת גדולה של פעילים וקבוצות שמקדישות מזמנם הפנוי לחבר בין שכנים בבניין, לארגן פעילויות בשגרה ובחירום, להוביל יוזמות קהילתיות לשיפור השכונה ועוד. חשוב לציין כי הפעילים בתוכנית זוכים לליווי צמוד של מדריכים וכי 500 תושבים מכלל הגילאים משתתפים בפרויקט זה.

בכנס השתתפו צוות מדריכים, שותפים וכ-70 פעילים, היו פעילויות רבות שנועדו להמחיש עד כמה הערבות ההדדית, העשייה, ההתנדבות והשותפות יוצרות רשת של תמיכה חברתית משמעותית ביותר. בנוסף, זכו המשתתפים בכנס מהופעה של הזמר בן שדרות, מיכה ביטון. חשוב לציין כי בעקבות מבצע 'שומר החומות' שהתקיים במאי האחרון, עיריית שדרות ראתה את החשיבות שיש לקבוצות ואת החוזק והסיוע שהקבוצות מעניקות במיוחד בזמן משבר.

ראש העיר, אלון דוידי: "'קבוצות יוצרות שכונה' הוא פרויקט נהדר שמאחד בין התושבים וגורם להם ליצור חיבור ולבנות קהילה חזקה בעיר. אני מודה לכל מי שלוקח חלק בפרויקט כה חשוב זה, ואני מזמין אתכם תושבים יקרים לקחת חלק מן הקבוצות הקהילתיות שיש בעיר. אני שמח ששדרות היא עיר של אחדות וערבות הדדית בין התושבים".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, עו"ד אלונה רבינוביץ' אליהו: "אגף שירותים חברתיים שם לו למטרה את רווחת כל התושבים, לא רק מבחינה כלכלית אלא גם מבחינה קהילתית. יש לנו פרויקטים רבים וקבוצות שפועלות למען חיי הקהילה בעיר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *