כנס מוצלח של העירייה למען העסקים

כנס מוצלח של העירייה למען העסקים

ביוזמת עיריית שדרות, נפגשו השבוע בעלי עסקים בעיר עם נציגי רשות המיסים ומשרד הכלכלה והתעשייה כדי לייעל את התהליכים לקבל סיוע ופיצוי בעקבות מבצע "מגן וחץ".

השבוע התקיים כנס הצגת מסלולי הפיצויים בעקבות מבצע 'מגן וחץ'. את הכנס אירח הבית לעסקים של עיריית שדרות, ובו השתתפו בעלי עסקים רבים משדרות ומעוטף עזה – עד 7 ק"מ.

הרעיון שעומד מאחורי שיתוף הפעולה של מינהלות התעשייה והעסקים של עיריית שדרות, יחד עם מחלקות קידומי העסקים במרחב העוטף, נציגי רשות המיסים ומשרד הכלכלה והתעשייה, הוא לספק מידע חשוב וחיוני לבעלי העסקים והתעשיינים, אודות מסלולי הפיצויים שמגיעים להם עקב פגיעה כלכלית בעסק שלהם מכל מיני סיבות במבצע 'מגן וחץ'.

בכנס הוסברו שני מסלולי בקשת הפיצויים. האחד הוא המסלול האדום, הפשוט והמהיר, המשווה מחזור נוכחי אל מול מחזור דומה בשנה שעברה ומפצה בהפרש תוך 7 ימי עבודה. השני הוא המסלול הירוק שמורכב ומפורט יותר, ומתייחס להפסדים ישירים ועקיפים שיש צורך במסמכים נוספים על מנת להוכיח אותם.

המסלולים הוסברו שלב אחר שלב כיצד מגישים את הבקשה באתר המקוון של רשות המיסים. הכנס הועבר גם בזום והיה פתוח לכל בעלי העסקים בעוטף עזה.

לקראת סוף הכנס ניתן זמן לבעלי העסקים לשאול את כל השאלות שיש להם ולקבל את הסיוע הנדרש על מנת לקבל את הפיצויים, כל עסק בהתאם לפגיעה שלו.

בעיריית שדרות אמרו: "אנחנו עושים את כל המאמצים כדי ללחוץ את הגורמים הרלוונטיים בממשלה וברשות המיסים על מנת שבעלי העסקים, המפעלים, בעלי המלאכה והחברות שלנו בשדרות ובעוטף ישראל יקבלו את מה שמגיע להם. שלחנו כבר לפני שבוע מכתב לשר האוצר ובו אנו דורשים נוהל מהיר ויעיל לטיפול בפגיעות הכלכליות שסופגים בעלי העסקים שלנו במבצעים צבאיים. אנו רוצים לציין שבניגוד למבצעים קודמים, הטיפול בעסקים נראה הפעם מהיר ויעיל. נמשיך לסייע לקדם ולדחוף לשירות מהיר מהגורמים הרלוונטיים עד שכל העסקים והתעשיינים יקבלו מה שמגיע להם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *