כ-800 אלף ₪ למלגות בשדרות

כ-800 אלף ₪ למלגות בשדרות

מאות סטודנטיות וסטודנטים תושבי שדרות השתתפו השבוע בטקס הענקת מלגות לשנת תשפ"ג ביריד מלגות ססגוני ועשיר בפארק עזריאלי.

כאלף סטודנטיות וסטודנטים מהעיר שדרות קיבלו השבוע מלגות בטקס מרשים והפנינג ענק שהתקיים בפארק עזריאלי.

המסורת נמשכת זו השנה התשיעית ומציבה את 'מלגת עיריית שדרות' במקום של כבוד בעולם ההשכלה הגבוהה ומהווה נדבך חשוב ומשמעותי לסטודנטים שנהנים מהסיוע של קרן המלגות שהקימה עיריית שדרות לפני כעשור.

מלגת עיריית שדרות שחולקה השבוע מצטרפת למלגות נוספות שמקבלת עיריית שדרות בסך של כ-6 מיליון ₪ בשנה למעל 1,500 סטודנטים באקדמיה, בתי ספר להנדסאים ויחידות ללימודי חוץ וכן לאברכים.

בטקס הענקת תמיכות לאברכים שהתקיים מוקדם יותר באולם הסינמטק במעמד הנהלת העיר וחברי מועצה, השתתפו ראשי כוללים ואברכים שהביעו תודתם להנהגת העיר.

לאחר מכן, התקיים הטקס המרכזי בפארק עזריאלי, בו השתתפו סטודנטים וסטודנטיות ממגוון רחב של מקצועות לימוד, תארים ראשונים ושניים, וכן תלמידי קורסים בכל מקצוע אפשרי, החל מביטוח ונדל"ן דרך שיווק או קוסמטיקה ועד רפואה ואפילו חמישה דוקטורנטים, תושבי העיר.

יש לציין, שהיום קרן המלגות של שדרות הינה בין הגדולות ביותר בארץ, גם מול ערים כמו ירושלים, באר שבע ואשדוד.

נציגת הסטודנטים, אוריאן חכם שדיברה בטקס אמרה: "שדרות, הבית שלנו, העיר המיוחדת שלנו, היא קרקע פורייה להתפתחות. העיר הזו חיבקה אותי ונתנה לי את הדחיפה להיות במקום שלא חלמתי שאהיה בו לפני מספר שנים, והנה אני פה, מקבלת את מלגת עיריית שדרות. ועל כך אני רוצה לומר תודה למקום המופלא הזה. לעיר הזאת, לקרן המלגות הזאת ולעומד בראשה, ראש העיר. זכינו בהנהגה מקומית שאכפת לה! במרכז צעירים מוביל ואיכותי, בקרן מלגות ענפה ובדחיפה שאין כדוגמתה".

מנהלת מרכז הצעירים, דניאל גרינברג-מרדכי: "אני לא יכולה להסתיר את ההתרגשות שלי מהמעמד הזה על אף שהוא לא קורה בפעם הראשונה. אנו פוגשים אתכם ביום-יום ומתרגשים לשמוע כמה הסיוע של עיריית שדרות מסייע לכם לרכוש מקצוע או השכלה גבוהה. אכן, יש לנו עיר מדהימה ויש לנו הנהגה מסורה, מחויבת ודוחפת. יש הרבה ערים שמחלקות מלגות לסטודנטים, אך יש רק עיר אחת שנותנת הרבה מעבר לזה. אין ספק – שווה להיות צעיר בעיר! תודה לכל השותפים להצלחת האירוע הזה ובכלל על העבודה במשך כל השנה וכמובן, תודה לראש העיר אלון דוידי על כל ההשקעה והקצאת המשאבים וגיוסם לטובת  הסטודנטים היקרים.

לאחר דבריהם של נציגת הסטודנטים וראש העיר, נהנו המשתתפים מהרצאה סוחפת של בן סלע שגרמה להם 'לעוף על החיים' וריתקה אותם.

 

  • צילומים: רייב צלמים

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *