לזכר עידו ז"ל: עיריית שדרות תציב "ספסלי חברות" בגני הילדים

לזכר עידו ז"ל: עיריית שדרות תציב "ספסלי חברות" בגני הילדים

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, נענה לבקשתם של שני ואסף אביגל, הוריו של עידו ז"ל, שנהרג מפגיעת רקטה, להציב בכל גני הילדים בעיר את "ספסל החברות". "המטרה של הספסל היא קירוב חברתי, שילדים שיש קושי להתחבר לאחרים, יוכלו לשבת על הספסל וכך ייגשו אליהם ויציעו להם להצטרף למשחק", כתבה שני לדוידי שמזמין רשויות נוספות לאמץ את הרעיון.

עידו אביגל ז"ל משדרות נהרג ביומו השלישי של מבצע "שומר החומות", ב-12 במאי, בעת ששהה עם אמו שני ואחותו תהל בדירה של אחותה עדי ובני משפחתה. כל בני המשפחה נכנסו לממ"ד כשנשמעה האזעקה, אך רסיס המרגמה הצליח לחדור את חלון הממ"ד ולפצוע את עידו, את שני ואת נועם, הבן של עדי.

עידו, בן 5, נפגע אנושות, עבר החייאה על-ידי צוותי מד"א בדירה ובניידת טיפול נמרץ, אך כשהגיע לבית החולים "ברזילי" נקבע מותו. אמו שני נפצעה קשה, אושפזה, עברה ניתוח ושוחררה לאחר כשבוע. נועם נפצע גם כן קשה מפגיעת רסיס, נותח ושוחרר.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, היה בזירת האירוע ולאחר מכן כשצוותי אגף הרווחה בישרו לאב אסף על האסון הנורא. דוידי גם נכח בהלוויה בבית העלמין בקרית גת, שנקטעה בעקבות אזעקה, ובה האם שני לא נכחה, כיוון שעדיין הייתה מורדמת ומונשמת. כעבור מספר ימים ביקר דוידי את שני ואסף בבית החולים, ניחם אותם, איחל לרפואתה של שני ושוחח איתם ארוכות. בשיחה הבטיח דוידי להורים להנציח את עידו בדרך שבה יבחרו לנכון ובזמן שיתאים שימצאו לנכון.

לפני כשבוע פנתה שני אביגל לדוידי עם רעיון להנצחת בנה. "חשבתי איך להנציח את עידו מהעיניים שלו", כתבה שני, "לעידו לעיתים היה קושי להתחבר לילדים בגן. עידו חגג יום הולדת 3 שבועות לפני המקרה, כשיום ההולדת שלו הייתה חודשיים קודם לכן.. וזה בגלל הקושי החברתי שהיה לו בגן". שני צירפה להודעתה תמונה של ספסל אותו ביקשה מנגר לבנות עבורה. "הספסל הוא ספסל חברות שהמטרה שלו היא קירוב חברתי", הסבירה, "אם לילד יהיה קשה להתחבר לאחרים או יהיה לו קושי לבקש להצטרף למשחק, הוא יוכל לשבת על הספסל ואחרים יוכלו לגשת אליו ולהציע לו להצטרף ולשחק. הספסל כבר הוצב בכמה גנים ואחד האבות בגן שלח לאסף שהבת שלו התיישבה על הספסל כבר באותו היום כי הייתה לבדה וסיפרה שהציעו לה להצטרף למשחק. הייתי רוצה שהספסל הזה יהיה בכל גן בעיר כך שיוכל לעזור לכל ילד שקצת קשה לו, להתחבר לאחרים ביתר קלות".

דוידי כבר פנה לגורמים הרלוונטיים בעירייה כדי שיפעלו מול אנשי מקצוע לייצור "ספסל החברות" והצבתו בגנים לקראת שנת הלימודים תשפ"ב.

ראש העיר, אלון דוידי: "המוות של עידו ז"ל הכה בכולנו. רק מהתמונות שלו ניתן להבין איזה ילד מתוק ומקסים הוא היה. זכיתי להכיר את הוריו היקרים שני ואסף, ואני מודה להם על הרעיון המבורך להנצחת עידו באמצעות ספסל חברות שייתן מענה לילדים עם קושי חברתי. אנחנו נדאג שבכל גן ילדים בשדרות יוצב ספסל כזה ומכאן אני קורא לראשי רשויות נוספות בארץ לאמץ את הרעיון למען ילדינו". עוד הוסיף דוידי: "נמשיך לחבק את משפחות אביגל ואברג'יל ולסייע להם בכל מה שנדרש".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *