למעלה מ-80 מתנדבים בצוותי הצח"ש בשדרות

למעלה מ-80 מתנדבים בצוותי הצח"ש בשדרות

למען הקהילה בשגרה ובחירום: שתי קבוצות נוספות של מתנדבים הצטרפו השבוע לצוותי הצח"ש- צוותי החירום השכונתיים בשדרות. המטרה היא לסייע לתושבים, לערוך ביקורי בית ולהוות גורם נוסף המקשר בין עיריית שדרות לבין התושבים בזמן שגרה ובזמן חירום ביטחוני. 

צח"ש הינו צוות חירום/חוסן שכונתי המבוסס על התנדבות של תושבי ותושבות העיר. לפני כארבע שנים, עיריית שדרות באמצעות האגף לשירותים חברתיים, היחידה הקהילתית ומרכז חוסן החליטו להקים צח"שים- צוותי חירום שכונתיים. כאמור, המטרה הינה לסייע לתושבי השכונה בעת משבר או מצב חירום על-ידי מתן מענה במגוון תחומים. כמו כן, לאורך השנים הצטרפו לצוות כ-80 מתנדבים מכלל שכבות האוכלוסייה והגילים. כעת, בשבוע האחרון, הצטרפו עוד שתי קבוצות של מתנדבים שיעברו גם הם הכשרה ייעודית על מנת לתת מענה לתושבים בזמן משבר. אותם המתנדבים מספקים עזרה ראשונה נפשית למתנדבים, מגיעים לבקרם ודואגים לספק את העזרה הפיזית והקהילתית אליה הם נזקקים.

המתנדבים והמתנדבות שלוקחים חלק בצוותי הצח"ש מראים רצון עז לתרום לקהילה, לקבל כלים ולהעניק משמעות נוספת להיותם תושבים בעיר ולפיכך לחזק את החוסן החברתי בשדרות. בעקבות מבצע 'שומר החומות' שחל בחודש מאי האחרון, תושבים רבים החליטו גם הם להצטרף לצוות הצח"ש ולהוות חלק מרכזי במערך שפועל בזמן חירום. כלומר, בזכות פועלם של מתנדבי הצח"ש בזמן המבצע הביטחוני, תושבים רבים הרגישו שהם לא לבד והם קיבלו תמיכה רבה.

ראש העיר, אלון דוידי: "אין על התושבים בשדרות ואין על המתנדבים והמתנדבות שנרתמים למען הקהילה בשגרה ובחירום! בזכות הסיוע של התושבים, הערבות ההדדית והרצון לעשות טוב אנו מצליחים לעבור כל משבר או מצב חירום. תודה רבה לכל המתנדבים, למחזיקת תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ', למנהלת צוותי הצח"ש, שלומית אקשטיין ולכל מי שלוקח חלק במערך זה".

מנהלת צוותי הצח"ש בשדרות, שלומית אקשטיין: "תודה רבה לכל המתנדבים שלוקחים חלק בצוות החוסן השכונתי. תודה רבה גם לראש העיר, אלון דוידי, למחזיקת תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ', לקב"ט העיר, דוד שניאור ולמרכז חוסן על התמיכה ועל שיתוף הפעולה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *