למען התושבים:תקציב עיריית שדרות – 382 מיליון ₪

למען התושבים:

תקציב עיריית שדרות – 382 מיליון ₪

 

עיריית שדרות ממשיכה לשמור על התנהלות תקציבית מאוזנת ויעילה ותקציבה בשנת 2023 מתוכנן לעמוד על כ-382 מיליון שקלים. ראש העיר, אלון דוידי: "גם בשנת 2023 הדגש שלנו הוא לשים את התושב במרכז".

מליאת מועצת העיר שדרות אישרה בישיבתה ביום רביעי ברוב קולות את תקציב העירייה לשנת 2023. התקציב עומד על כ-382 מיליון שקלים – גידול של 34 מיליון ₪ מתקציב העירייה בשנה שעברה.

27% מתקציב העירייה שהם 105 מיליון שקלים יופנו לתחומי החינוך השונים, כ-57 מיליון שקלים (15%) לתחום הרווחה והשירותים החברתיים, כולל השירות לציבור הגמלאים, כ-5.5 מיליון שקלים לתחום הפיתוח העסקי ו-7 מיליון שקלים לתחום האירועים והספורט. לטובת השירות לתושב הוקצה תקציב של 3.6 מיליון שקלים.

כמדי שנה, תקציב העירייה נבנה בזהירות ובשמרנות ובהלימה עם תוכניות העבודה של יחידות העירייה השונות וחברות הבת.

בימים אלה עמלים ראש העיר, אלון דוידי, וראשי המועצות האזוריות בעוטף, על גיבושה של החלטת הממשלה לחיזוק שדרות ויישובי העוטף לשנים 2023-2024, והיא טומנת בחובה הגדלה משמעותית של התקציבים.

הסיבות הטבעיות לגידול הן גידול במספר התושבים, גידול שמצריך מתן היקף רחב יותר של שירותים בתחום החינוך, רווחה, שפ"ע ועוד.

נדבך משמעותי בתקציב 2023 ניכרת ההמשכיות שמביאה לידי ביטוי בא לידי ביטוי בפרק פיתוח כלכלי והכשרות תעסוקתיות לתושבים, תחום שמייצר מיזמים כלכליים ומנועי צמיחה לעירייה בכדי לייצר תשתיות שיאפשרו לעשות צעדים ראשונים בדרך לעצמאות כלכלית, לצד יצירת מקורות תעסוקה לתושבי העיר – כחלק מהמדיניות של ראש העיר, עליה הכריז בתחילת הקדנציה.

תקציב 2023 מביא עמו שורה של בשורות והשקעות שנוגעות ישירות בתחומים רבים שיש בהם כדי לשפר משמעותית את איכות החיים בעיר בקרב משפחות, זוגות צעירים, ילדים, בני נוער ובני גיל הזהב, מכל מגזר, ובכל שכונה ושכונה בעיר.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "גם השנה שמנו דגש בגיבוש תקציב העירייה על דבר אחד מרכזי – לשים את התושב במרכז. דאגנו להקצות משאבים בתחומים השונים על מנת שתושבי שדרות ימשיכו ליהנות מהשירות המיטבי ביותר, מאירועי תרבות וספורט, מסביבה נקיה ויפה ומהמשך ההכשרות המקצועיות וסבסוד הקורסים לתושבים שלנו.

אני רוצה להודות למנכ"ל העירייה, גלעד אברהמי, לגזבר העירייה, יהודה חזן ולצוות שלו באגף הגזברות, ולכל העוסקים במלאכת הרכבת התקציב החשוב הזה, על מנת שנוכל לממש את שליחותנו החשובה מכל – לשרת את תושבי שדרות על הצד הטוב ביותר. שתהיה לכולנו שנת תקציב מוצלחת, פורייה ומלאה בעשייה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *