למען ילדי שדרות: העירייה תקים 6 מועדוניות בית חם

למען ילדי שדרות:

העירייה תקים 6 מועדוניות בית חם

עיריית שדרות מקדמת את הקמתם של שש מועדוניות בית חם עבור ילדים בסיכון הזקוקים למסגרת בשעות אחר-הצהריים שתספק להם ארוחה חמה וסיוע בלימודים.

כיום יש בשדרות חמישה בתים חמים לילדים בסיכון, שמפוזרים במקומות מרוחקים אחד מהשני ורחוקים מבתי הספר מהם מגיעים הילדים. בנוסף, המבנים בהם שוהים הילדים במשך 5 שעות בכל יום, יותר משליש מסדר היום שלהם, לא ממוגנים, קטנים עבורם ולא מספקים עבורם מסגרת מתאימה. בכדי לסייע להתפתחותם של הילדים ולחוסן הנפשי שלהם החליטה עיריית שדרות לקדם הקמה של מבנה ממוגן גדול שיכיל שש מועדוניות בית חם. 

המבנה שיוקם יהיה בסמיכות למתחם בתי הספר החדש בעיר, בשכונת הכלניות, וייתר למעשה את הצורך בהסעת הילדים לבתים החמים, מה שקורה היום, ומכביד מאוד על הלוגיסטיקה. בנוסף, המבנה ייבנה בצורה ממוגנת ובכך ייתן מענה ביטחוני מתבקש וגם כמובן יסייע להרגשת החוסן של הילדים. המבנה יכיל חדרי טיפול מתקדמים שיעניקו טיפולי תרפיה ויקנו כלים רגשיים וחברתיים. יתרון נוסף של חיבור הבתים הוא באיגום המשאבים של הצוותים והפעילויות שיוענקו לילדים בכל בית חם בנפרד ולכלל הילדים יחדיו.

עבור ילדים שנמצאים באתגרים מורכבים בחייהם הפרטיים ובמיוחד על רקע המצב הביטחוני של שדרות מבנה בטוח ומתאים היא בשורה גדולה וחיונית.

המתחם המדובר יכלול 2 מבנים מרכזיים, כאשר כל מבנה בעל 2 קומות. המבנה הראשון יכלול 6 בתים חמים. שטחו של כל בית הוא 120 מ"ר למועדונית עצמה + 35 מ"ר מרפסת, ויכלול: חלל התכנסות (סלון), חלל הסבה (פינת אוכל), מטבחון, פינות עבודה ומחשב, מקלחת ושירותים, חדר למדריך, חדר צוות שהוא גם מרחב מוגן מרכזי.

המבנה הנוסף יכלול ב-2 קומות: אולם רב תכליתי, חדרי טיפול, חדר ישיבות, מחסן ושירותים מרכזיים.

5 מיליון ₪ ראשונים לפרויקט כבר הוקצו ממשרד הבינוי והשיכון והעירייה עמלה על גיוס התקציב החסר.

ראש העיר, אלון דוידי: "פרויקט הקמת הבתים החמים הוא נוגע ללב בחשיבות שלו לילדים בסיכון שזקוקים למסגרת חמה, אוהבת ומוגנת. נמשיך לתת מענה לכלל האוכלוסייה בעיר".

מחזיקת תיק שירותים חברתיים, חברת המועצה אלונה רבינוביץ' אליהו: "האגף לשירותים חברתיים נותן מענה למגוון רחב של אוכלוסייה. אוכלוסייה מיוחדת במינה היא הילדים בסיכון שאנו מאפשרים להם לשהות מספר שעות אחר-הצהרים בבית חם ובו ארוחה מזינה, סיוע בהכנת שיעורי הבית ואפשרות לשיחה ומשחק עם מדריך. תודה לכל השותפים לבניית המבנה החדש".