לראשונה בשדרות: מרוץ הלפיד של הצנחנים הגיע לעיר 

לראשונה בשדרות: מרוץ הלפיד של הצנחנים הגיע לעיר 

מרוץ הלפיד ע"ש אל"מ דרור וינברג, שמתקיים מידי שנה ביער בן שמן, הגיע לראשונה לעיר שדרות במסגרת התוכנית לעידוד שירות משמעותי ושיתוף הפעולה עם חטיבת הצנחנים. ראש העיר, אלון דוידי: "הגבורה של דרור וינברג ז"ל מתכתבת עם גבורת המכבים והחשמונאים. אני גאה בבני הנוער שלנו ששואפים לשרת כלוחמים, כקצינים וכמפקדים בצה"ל".

בתחילת השנה הגיע ראש אכ"א בצה"ל, האלוף מוטי אלמוז, לפגישה עם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, שעסקה בנתוני הנשירה מצה"ל של חיילים וחיילות משדרות. בפגישה, בה גם נכח סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, נהגתה התוכנית העירונית לעידוד לשירות משמעותי ומניעת נשירה מצה"ל. אחת ההחלטות הייתה שחטיבה צה"לית תאמץ את הנוער בשדרות.

לאחר ביקור ראש אכ"א וכחלק מבניית התוכנית, נפגשו קלימי וצוות יחידת הנוער עם מח"ט הצנחנים, אל"מ יובל גז וצוותו, לתכנון שיתופי פעולה עם חטיבת הצנחנים לצורך העלאת המוטיבציה לשירות משמעותי. כחלק מ"אימוץ החטיבה", שולבה העיר שדרות במסלול 'מירוץ הלפיד' על שם אל"מ דרור וינברג הי"ד שנרצח לפני 18 שנים בציר המתפללים בחברון.

ביום שלישי הגיעו עשרות לוחמים מהחטיבה להשתתף במרוץ. הם התחילו את היום ב'חץ השחור' בטקס בהשתתפות מפקד החטיבה, ראש העיר וסגנו. החיילים רצו בתוך העיר שדרות ואליהם הצטרפו שלושים תלמידים מהמקיף הכללי והדתי העיר.

לאחר מכן התקיים טקס במצפה שדרות – גבעת קובי, במעמד ראש העיר, אלון דוידי, שהודה לחיילים ודיבר איתם על גבורת המכבים בהקבלה לפעילויות הגבורה שלהם בצה"ל ועל שמירה על ביטחונה של מדינת ישראל.

לאחר מכן, מח"ט הצנחנים, אל"מ יובל גז, דיבר בפני בני הנוער וחיזק את תחושת השליחות, חשיבות השירות המשמעותי וחשיבותה של התרומה למדינה ולחברה. המח"ט החדיר בצעירים רוח לחימה והגביר את המודעות ותחושת האחריות שיש להם על הכתפיים והביע את רצונו לראות אותם משרתים בצנחנים וביחידות מובחרות נוספות משדרות. כמו כן שמעו הנערים סיפורי גבורה ומורשת קרב על אל"מ דרור וינברג מפיו של המח"ט, שדרור היה מפקדו, ומפי בת שבע, אמו של דרור שתבדל לחיים ארוכים.

ראש עיריית  שדרות, אלון דוידי: "הגבורה של דרור וינברג ז"ל מתכתבת עם גבורת המכבים והחשמונאים ולא בכדי זה יצא בחנוכה. אני גאה שהתוכנית לעידוד שירות משמעותי נמצאת כבר ביישום ואת פירותיה נקצור בנחת כשנראה עוד ועוד קצינים ומפקדים בני העיר כפי שהענקנו בשבוע שעבר אותות הערכה לקצינים הנפלאים שלנו".

סגן ראש העיר אלעד קלימי הודה למח"ט יובל גז, מג"ד הבא"ח אפרים אבני ולרס"ר ניסים מימון שהינו תושב העיר שדרות. בדבריו אמר קלימי: "שירות משמעותי בצה"ל מהווה עבור בני הנוער הזדמנות להתפתחות אישית בעלת השפעה מכרעת על עתידם. אני שמח מאוד שהתוכנית יוצאת לפועל וכבר מהתחלה אנו נמצאים גבוה הרבה יותר ממה שציפינו. תודה למנהלת יחידת הנוער גל שמאי ולרכזת שירות משמעותי רות בן אבו על העבודה הנפלאה וכמובן ל-30 הנערים האלופים ששמים את יהבם לשירות משמעותי ביחידות הטובות ביותר של צה"ל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *