מאות משתתפים בוועידת שדרות לכלכלה ה-1

מאות משתתפים בוועידת שדרות לכלכלה ה-1

ביום שלישי התקיימה בשדרות 'ועידת שדרת לכלכלה'  הראשונה שעסקה בצמיחתו הכלכלית של אזור העוטף הנמצא תחת איום ביטחוני מתמיד.

הוועידה התקיימה באולם המופעים ששופץ לאחרונה על חורבותיו של קולנוע חן הוותיק והמוכר במרכז המסחרי "כיכר העיר". בין אורחי הוועידה: שר הכלכלה והתעשייה, ניר ברקת, השר לפיתוח הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף, שר החקלאות ופיתוח הכפר, אבי דיכטר, בעלי חברות ובהן אלי דהן ואיתן יוחננוף, נשיא לשכת המסחר ירושלים, דרור עטרי, היזמית חנה רדו, יו"ר בעלי העסקים בשדרות והעוטף, דני דהן וכמובן ראש העיר המארח ויו"ר אשכול נגב מערבי, אלון דוידי.

השבוע התקיימה בשדרות 'ועידת שדרות לכלכלה', בהשתתפות שרים ובכירים במשק. הוועידה התקיימה בשיתוף לשכת המסחר ירושלים ומעוף דרום ושפלה מטעם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה ובמסגרתה התקיימו מושבים בנושאים חדשנות תחת איום, הייטק ויזמות, חקלאות מתקדמת במדבר, תעשייה וחוסן בינלאומי באזורי איום ביטחוני.

מיד אחריו עלה לבמה נשיא לשכת המסחר ירושלים, דרור אטרי, ופנה לשר האוצר שהיה אמור להשתתף בוועידה ואמר: "אדוני שר האוצר – התבלבלת. פגעת בעסקים, פגעת בתושבים, פגעת בעמוד השדרה של המשק הישראלי. לא פשוט להיות בעל עסק במדינה שלנו. עפ"י החוק בישראל עולה הארנונה כל שנה. ב-2024 היא צפויה לעלות ב-2.68%. זוהי העלייה הגבוהה ביותר משנת 2014. אדוני שר האוצר, התבלבלת. אם אתה חושב שבעלי העסקים בישראל הם הקופה החולבת שלך – התבלבלת. פגעת בעסקים, פגעת בתושבים, פגעת בעמוד השדרה של המשק הישראלי".

שר הכלכלה והתעשייה, ניר ברקת, אמר: "מוצרי הצריכה בישראל גבוהים בכ-30% ממדינות אירופה ולכך יש מספר סיבות ובהן: עודף רגולציה, פעילות קרטליסטית ומניעת יבוא מקביל. בכוונתי לפעול לצמצום משמעותי של רגולציה באמצעות אימוץ מדיניות על פיה – מה שטוב לאירופה, טוב לנו. מוצרים שעומדים בתקן האירופאי בהחלט עומדים בתקן הישראלי וניתן לחסוך את הבדיקות בנמל ובכל לצמצם עלויות באופן משמעותי. עשינו פיילוט כבר עם חברת קרפור ובכוונתי להרחיב את הנושא. לצד זאת בכוונתי לפתוח את השוק ליבוא מקביל באופן משמעותי על מנת לפתוח את השוק לכל יוזמה. בנוסף לאלה – אני אומר פה באופן הברור ביותר – נילחם מלחמת חורמה בקרטלים שמונעים תחרות, מונעים הכנסת מוצרים חדשים".

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף, התייחס בתחילת דבריו למציאת פתרון להקמת חדר מיון קדמי בשדרות: "נגייס את הכסף שחסר להפעלת חדר מיון קדמי בשדרות על ידי איגום משאבים עם משרדי הממשלה". שר החקלאות ופיתוח הכפר, אבי דיכטר, פתח את המושב שעסק בצמיחת האגרוטק בנגב המערבי ולאחר מכן השיק את החממה הטכנולוגית שמוקמת בימים אלה בשדרות בהשקעה של 3.8 מיליון שקלים.

לדברי המארגנים, מטרת הוועידה היא הובלת ההשפעה על מדיניות הממשלה הנוכחית ואלו שיבואו אחריה בהיבטים הכלכליים והנגשת זכויות לתעשיינים, בעלי עסקים ויזמים במרחב. הוועידה משקפת, כך לדברי המארגנים, את הצמיחה חסרת התקדים של האזור, הצורך בשינוי הנרטיב החברתי הרווחתי לשיח כלכלי, עסקי וצומח. זאת לצד הביקושים חסרי התקדים לדיור באזור ועל רקע, בין היתר, פתיחה של מרכזי תעסוקה חדשים המעניקים תעסוקה איכותית לאלפי תושבים באזור, ביניהם גם חממות טכנולוגיות וחברות הייטק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *