מורן נפטלייב משדרות באולימפיאדת הביולוגיה הבינלאומית

מורן נפטלייב משדרות באולימפיאדת הביולוגיה הבינלאומית

גאווה ישראלית: לראשונה, מדינת ישראל תשתתף באולימפיאדת הביולוגיה הבינלאומית במאי 2022. מורן נפטלייב, תלמידת כיתה י"א בתיכון 'גוטוירט' בשדרות נבחרה להיות אחת מתוך 50 ילדים מכל רחבי הארץ שייקחו חלק בנבחרת ישראל באולימפיאדה הביולוגיה.

אולימפיאדת הביולוגיה הבינלאומית (IBO) היא תחרות שנתית לתלמידי תיכון מרחבי העולם שמתקיימת החל משנת 1990. המטרה היא להעצים ביולוגים צעירים, לעודד את כישרונם, ליצור דיאלוג חוצה תרבויות על-ידי קירוב תלמידים לביולוגיה ולקבוע סטנדרטים חדשים בחינוך. השנה, מדינת ישראל תשתתף לראשונה בתחרות העולמית ותתמודד גם היא על הניצחון. כאמור, נבחרת ישראל באולימפיאדת הביולוגיה מורכבת מ-50 תלמידי תיכון מכל הארץ ומורן נפטלייב, תלמידת כיתה י"א בתיכון 'גוטוירט' בשדרות נבחרה גם היא להיות חלק מן הנבחרת. כמו כן, על מנת לקחת חלק בנבחרת, מורן עברה 3 שלבי מיון, מבחן מקוון ושני מבחנים נוספים. הטובים ביותר במיונים הם אלו שנבחרו לייצג את ישראל בתחרות העולמית.

ההכנה לאולימפיאדה היא בשיתוף משרד החינוך, 'בית יציב' ועיריית שדרות. כאמור, 'בית יציב' שם למטרה להעצים את דור העתיד ולכן ההכנה לתחרות היא בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים. כמו כן, כל משתתפי הנבחרת ייהנו מחשיפה לאקדמיה, ילמדו אותם מיטב החוקרים ואף ייקחו חלק פעיל בלימודים באוניברסיטה. בנוסף, השבוע תלמידת התיכון, מורן נפטלייב הגיעה יחד עם אביה ללשכת ראש העיר, אלון דוידי. כאמור, דוידי בירך את מורן ואיחל לה ולנבחרת בהצלחה רבה.

ראש העיר, אלון דוידי: "שמחתי מאוד כששמעתי שמורן נפטלייב תושבת שדרות נבחרה להיות חלק מנבחרת ישראל באולימפיאדת הביולוגיה העולמית. איזה כבוד! אני בטוח שמורן והנבחרת ייצגו בגאון את מדינת ישראל! עיריית שדרות תמשיך להשקיע ולהוביל את תחום החינוך בעיר. אני סמוך ובטוח כי השקעה בתלמידי העיר הוא המפתח להצלחה העתידית של כולם".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק חינוך, אלעד קלימי: "ההשקעה של מערכת החינוך נותנת את פירותיה, אני שמח על הבשורה שהתלמידה המוכשרת שלנו מורן נפטלייב, צלחה את כל שלבי המיון והתקבלה לאחר תהליך ארוך לנבחרת הארצית בביולוגיה. כל הכבוד למורן, וישר כוח לצוות החינוכי בבית הספר גוטוירט, שליווה אותה במהלך הדרך, את גאווה גדולה לשדרות. המשיכי בדרכך לעשות חיל ולהצליח. עיריית שדרות תמשיך בהשקעה  לטובת תלמידי העיר, ולהעמיד לרשותם את כל המשאבים הדרושים להצליח בלימודים, ולתת להם הזדמנות לממש את הפוטנציאל הגלום בהם להגיע לעתיד טוב יותר".

מורן נפטלייב סיכמה ואמרה: "אני מאוד נרגשת מההזדמנות שניתנה לי להעמיק בתחום שאני כל כך אוהבת. אני שמחה לייצג את העיר שלי שדרות ואת מדינת ישראל בכלל. שהטוב ביותר ינצח".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *