מחברים את תעסוקת המרכז לשדרות

מחברים את תעסוקת המרכז לשדרות

 

בהובלת ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, המשמש גם כיו"ר אשכול נגב מערבי, יחל בקרוב לפעול בשדרות "נגב 19" – מרכז העסקה חברתי-עסקי לקידום חדשנות, יזמות ותעסוקה מקצועית ומכבדת באזורי פריפריה. בעלי עסקים מאזור המרכז ובכלל יוכלו להסתייע בעסקים קיימים בעיר לצרכים שונים וכך שני הצדדים ירוויחו. "אני שמח שהפרויקט יוצא לדרך וכך נסייע לתושבים ולעסקים שלנו", אמר דוידי.

בפריפריה בכלל ובשדרות בפרט קיים הון אנושי בעל יכולות מקצועיות גבוהות אך לעתים ללא מקום עבודה הולם. חנה רדו, שהקימה את משרד "מקאן ואלי" במצפה רמון, יזמה את "מדבר 19", כשכוונתה הייתה שרשויות נוספות יקימו מיזם דומה אצלן. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, המשמש גם כיו"ר אשכול נגב מערבי, הוביל לפתיחת מיזם "נגב 19" בשדרות, בשיתוף המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. הרעיון שמאחורי המיזם הוא לחבר בין היכולות המקצועיות הרבות הנמצאות בעיר לבין צרכי הלקוחות על ידי יצירת מרחב תעסוקה שיתמחה באספקת שירותים מרחוק באמצעים טכנולוגיים וזאת בהתאמה אישית הדרושה לכל עסק.

מרכז ההעסקה יתמחה במספר שירותים שקיים מבחינת דורשי עבודה מוכשרים בעיר ובמידת הצורך, יכשיר עובדים למשרות נדרשות. המרכז יובל על ידי ראש צוות ועובד סוציאלי קהילתי. הרעיון מאחורי המיזם הוא שניתן לייצר משרות מכובדות, מתגמלות ובעבודה מרחוק. כך לדוגמא, יכול משרד עורכי דין גדול בתל אביב לרכוש ממרכז ההעסקה 30 שעות ניהול משרד או ניהול חשבונות לצרכיו האישיים. הוא מבחינתו נמנע מיחסי עובד מעביד מחד ומאידך מרכז ההעסקה יכול לתת משרה מכובדת לעובד או העובדת בשדרות. מגוון המשרות הוא רחב ויכול לכלול מזכירות אישית, משאבי אנוש, שירות לעורכי דין, טלמרקטינג, טלמיטינג, הנהלת-חשבונות, גביה, שירות לקוחות, תמיכה טכנית, אישורי הגעה, עיצוב גרפי, אנליסטיקה, אדמיניסטרציה, שירותי אסטרטגיה ופרסום, QA ושירותים נוספים.

תקופת הקורונה, שעדיין לא מראה סימני סיום, רק חידדה את הצורך והחשיבות של עבודה מרחוק ולכן, עיריית שדרות רואה במיזם כזה בשורה גדולה, בעיקר לאוכלוסייה שמתקשה גם ככה לכלכל את עצמה, כגון נשים חד-הוריות בפרט ומשרות אם בכלל.

המרכז יהווה חלק מרשת מרכזים אזוריים, נתון שיסייע באיגום משאבים הן בהיבט של ניהול המערך כולו והן בהיבט של הכשרות מקצועיות למקצועות הנדרשים. כך לדוגמא יהיה אפשר להכשיר 20 עובדים לתחום מסוים עם תוחלת עבודה מובטחת באחד ממרכזי התעסוקה ברשת.

כיום, בעידן הגלובליזציה, פוטנציאל המיזם הוא עצום ויכול בנקל לחצות את גבולות המדינה וניתן יהיה להציע שירותים אף מעבר לים.

המרכז שיקום בשדרות יוכל להעסיק עד 50 עובדים בו זמנית ואם הוא ייווכח כמצליח, ניתן יהיה לשכפל אותו למקומות נוספים בעיר.

ראש העיר, אלון דוידי: "כדי לסייע כמה שיותר לבעלי עסקים בתחומים שונים בעיר, החלטנו להקים את 'נגב 19', שיאפשר פתיחה של מגוון משרות לעשרות תושבים במרכז שאנחנו נקים ונדאג לו. יש לנו שותפים מצוינים, הן במשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והן באשכול נגב מערבי ואני משוכנע שזה יעזור לשדרות לחזק ולהתחזק בתעסוקה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *