מחזור ראשון של "Qualitest" הסתיים בשדרות

מחזור ראשון של "Qualitest" הסתיים בשדרות

המחזור הראשון של קורס בודקי תוכנה של חברת "Qualitest" בשדרות הסתיים בהצלחה, כאשר כ-50% מהם כבר נקלטו לעבודה בשוק ההייטק. הקורס המסובסד הוא פרי שיתוף-פעולה ראשוני בישראל בין עיריית שדרות לבין חברת בדיקות התוכנה הגדולה בעולם "Qualitest".

תלמידי ישיבה, אימהות חד-הוריות, בעלי משפחות, חיילים משוחררים ובני 50 ומעלה, תושבי העיר, מהאוכלוסיות השונות שהתקבצו יחד, התרגשו ביום ראשון השבוע לקבל את תעודת ההסמכה כבוגרי קורס "בודקי תוכנה". הקבוצה ההטרוגנית עושה כעת את צעדיה הראשונים בעולם ההייטק הישראלי.
לפני כחצי שנה, בשיאה של מגפת הקורונה שגבתה מחיר כלכלי מרבים שאיבדו את מקום עבודתם ונאלצו להחליף מקצוע, חשב ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, כיצד הוא יכול לסייע לאותם דורשי עבודה במציאת עבודה טובה ונחשבת בזמן הקצר ביותר. העירייה יצרה קשר עם חברת 
Qualitest, שנרתמה לצאת לדרך עם שיתוף-פעולה ראשון מסוגו בתחום בודקי התוכנה.
במסגרת שיתוף פעולה זה יעברו תושבי העיר שדרות קורס מזורז של 220 שעות אקדמיות על-ידי מרצים מוסמכים מטעם החברה ובסיום הקורס תינתן תעודת סיום של "בודק/ת תוכנה". עם תעודה זו תהיה למשתתפים האפשרות להיכנס לעולם בודקי התוכנה בחברות הייטק שונות ואף תינתן לחלקם הזדמנות להגיש מועמדות לתפקידים בחברה עצמה שצפויה לפתוח סניף בשדרות. הקורס מסובסד על-ידי עיריית שדרות והחברה בשיעור של למעלה מ-80% ומתקיים בשני מסלולים, בוקר וערב, על מנת להתאים את הקורס גם לאנשים עובדים שמבקשים לשפר ולשנות את מסלול הקריירה מבלי לפגוע ביכולתם להתפרנס בתקופת הלימודים.

היוזמה זכתה לתגובות נלהבות ומתוך כמאה מועמדים שהגישו מועמדות לקורס, בחרה החברה 36 מתושבי העיר שסיימו לפני שבועות אחדים את המחזור הראשון. השבוע, לאחר שמגבלות הקורונה אפשרו סוף סוף מפגש פנים אל פנים, קיימו המארגנים את טקס ההסמכה לבוגרים. את התעודות העניקו להם ראש העיר, אלון דוידי, מנכ"ל Qualitest ישראל ומזרח אירופה, שי ליברמן, מנהל אגף החדשנות בעירייה, יגאל ברכה וסמנכ"ל  Qualitest, אביגדור ברכיה.

במהלך הטקס נודע כי כבר היום, שבועות ספורים אחרי סיום הקורס, כמעט 50% מהבוגרים הושמו והם עובדים במקצוע החדש כבודקי תוכנה, ונוספים נמצאים בשלבי השמה שונים. לאור ההצלחה, מחזור שני נמצא בימים אלו בעיצומם של הלימודים ומחזור נוסף שאויש כמעט לחלוטין, צפוי להתחיל את לימודיו בחודש מאי הקרוב.
מנכ"ל 
Qualitest ישראל ומזרח-אירופה, שי ליברמן, אמר באירוע: "הצלחת הקורס היא הישג מרשים שעוד יהדהד רבות, הן בקהילת ההייטק הישראלית והן בעיר שדרות, וכולנו אחוזי התרגשות לראות את מוחות הטכנולוגיה החדשים שכבר בעתיד הקרוב ייקחו חלק חשוב בהנעת קטר ההייטק. אחד מהדברים שלמדנו מאז פרוץ המגיפה הוא שהכשרות מקצועיות שמונהגות על-ידי הרשויות המקומיות ובתמיכה ממשלתית רחבה הן מפתח חיוני להחזרת המשק הישראלי לאיתנו ביום שאחרי משבר הקורונה, ואני מקווה לראות רשויות מקומיות נוספות מרימות את הכפפה ומייצרות הזדמנויות אמיתיות למען תושביהן. אני רוצה להודות בפרט לראש העיר, אלון דוידי על העבודה המשותפת שהופכת צעד אחר את צעד את שדרות למקור בלתי-נדלה של הזדמנויות".
ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "לפני מספר חודשים יצאנו לדרך בשיתוף פעולה מיוחד במינו עם חברת 
Qualitest, חברת בדיקות התוכנה הגדולה בעולם. בהשקעה משותפת הכשרנו 36 בודקי תכנה, תושבי שדרות, ובנקודת הזמן הזו, כבר התבשרנו שחמישה-עשר מהם נכנסו לשוק העבודה, בתנאים מצוינים ועם אופק גדול לקידום והתפתחות. זה הכיוון אליו אנחנו הולכים, שם אנו נשקיע את מיטב כספנו ביצירת הכשרות עם השמה איכותית בקצה. אני קורא מפה לחברות רציניות להיות שותפות של עיריית שדרות ביצירת מקומות תעסוקה איכותיים לתושבים במגוון מקצועות ובאיגום משאבים משותף".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *