מגורים ונדל"ן(פנימי)

השכונות החדשות – בהתאם לתכנית המתאר 2030-2020 מתוכננות לקום עוד 6 שטנות חדשות בעיר; שכונת המוזיקה, שכונת האחוזה, שכונת המרכז, שכונת ׳בן גוריון ב׳ ועוד שתי שכונות נוספות. סך הכול, לאחר בניית כל ששת השכונות החדשות, אוכלוסיית העיר צפויה להכפיל עצמה לכדי 40,0000 תושבים. מדובר בגידול משמעותי, דבר אשר יתרום רבות להתפתחות העיר בהיבטים רבים. תנו1פת ההתיישבות בשדרות, יחד עם מיקומה הגיאוגרפי המצוין, הפיתוח המואץ בכל תחומי החיים, פתרונות תחבורתיים טובים, חינוך מתקדם, נוף כפרי, איכות חיים, מחירים נוחים והטבות מס מפליגות, כל אלה מהווים תמריץ משמעותי והופכים את שדרות ליעד נדל״ן אטרקטיבי ביותר עבור צעירים ומשפחות.

שכונת המוזיקה – בשכונה ייבנו 488 יחידות דיור, מתוכם 164 מגרשים לבנייה עצמית (בנה ביתך) והשאר במבני קומתיים או תלת קומתיים, מה שישווה לשכונה אופי כפרי. על פ׳ התכנון, השכונה תחולק לשלושה אזורים בעלי תמהיל בנייה זהה; בניה רוויה ובניה בשיטת ׳בנה ביתך׳ גם יחד. בשכונה יושם דגש על פיתוח מתקדם של המרחב הציבורי. במרכזה מתוכנן פארק ענק, על שטח של 50 דונמים וכן מתוכננים שטחים ציבוריים מטופחים, הצמודים לכל חלק וחלק בשכונה. עוד על פ׳ התכנית, יבנו בשכונה גני ילדים,מעון יום ובית כנסת, לרווחת התושבים.

שכונת האחוזה – 95 מגרשים שווקו בשיטת ׳בנה ביתך'. השטנה נחשבת
לשכונת יוקרה, עם סטנדרטים גבוהים מאוד ובנייה מודרנית, הלוקחת בחשבון את הפיתוח הסביבתי, שטחי מסחר, מבני ציבור, מוסדות חינוך ושטחים ירוקים. השכונה משלבת מגרשים בגודל של חצי דונם ודונם.

שכונת המרכז ־ השכונה מתוכננת בחלק הצפוני של העיר והיא תכלול כ-820 יחידות דיור, אשר חלקן ישווקו כמגרשים ל-'בני ביתך׳ וחלקן כמבנים רבי קומות. בשכונה יבנו שלושה בתי ספר חדשים וממוגנים, 7 גני ילדים, מעונות יום ובתי כנסת. במרכז השכונה יהיה שטח ציבורי פתוח, רחב ידיים, אשר יכלול אזורים שקטים ואזורי פעילות לילדים, בוגרים ובעלי מוגבלויות.

שיפוץ מבני ציבור – כחלק משיפור השירות לתושב, יעברו משרדי הרשות שיפוץ יסודי, הכולל שיפוץ פנים המבנה וניצול אדריכלי לחללי המבנה הקיימים וכן נגישות לנכים ומענה נגיש יותר לכלל הפונים.

שיפוץ ירוק וחסכון אנרגטי ־ פחיקט חדשני וראשון מסוגו בישראל, במסגרתו מתבצע פיילוט של ׳שיפוץ ירוק׳ בבניין מגורים ישן בשדרות, המשפר את חזות הבניין וחוסך כסף לדייריו.

כפר הסטודנטים ־ אנו לקראת התחלת בניית השלב השני של הכפר, אשר יכלול עוד עשרות יחידות דיור. בהמשך יחל השלב השלישי ובסך הכול ייבנו עוד 200 יחידות דיור לשיכון כ-400 סטודנטים נוספים, זאת בנוסף להמשך פיתוח כל המתחם העוטף את הכפר סביב – מתחם שקמה.