מיזם "סבתא סורגת" בשדרות

מיזם "סבתא סורגת" בשדרות

הצלחה מסחררת למיזם "סבתא סורגת" של עיריית שדרות והמתנ"ס שהחל רק בשבוע שעבר. כ-300 סבתות נרשמו לסדנת סריגה עם מדריכה מקצועית שבסיומה יעניקו את בובות לפגים בבתי חולים וכובעים וצעיפים לחיילים באוגדת עזה. המטרה היא להמשיך עם הפעילויות שמיועדות לבני הגיל השלישי במיוחד בזמנים אלו וגם לפעול ולתרום למען מישהו אחר בקהילה.

יוזמה חדשה מבית עיריית שדרות, החברה למתנ"סים ומתנ"ס שדרות. מבצע "סבתא סורגת" נועד עבור אוכלוסיית הגיל השלישי שנאלצת להישאר בבית בתקופת הסגר ולהתבודד חברתית מכולם וזאת בשל הסכנה שבהידבקות בקורונה. כאמור, המטרה היא להעסיק את האוכלוסייה המבוגרת על-ידי סריגת בובות, צעיפים וכובעים ובכך גם לקחת חלק במיזם משמעותי. חשוב לציין, שכעת המתנ"ס העירוני אחראי על הפעילויות השונות בעיר עבור אוכלוסייה זו וישנם עוד מיזמים באופק עבורם. מעבר לחשיבות התעסוקה, התוצרים של הסריגה יועילו לשתי קבוצות באוכלוסייה.

על-פי מחקר שנעשה בקרב פגים, נמצא כי פגים שהיו באינקובטור עם בובות של תמנון גדלו והתפתחו בצורה טובה ומהירה יותר מאשר פגים שלא היו עם בובות תמנון. לפיכך, המתנ"ס העירוני, בהנהלתה של המנכ"לית לימור כהן, החליטו להציע את המיזם עבור אוכלוסיית הגיל השלישי בעיר. בנוסף לסריגת הבובות למחלקת הפגים בבית החולים 'ברזילי' באשקלון ובבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע, הוחלט גם לסרוג צעיפים וכובעים עבור חיילי אוגדת עזה. לאחר הסריגה, צוות המתנ"ס העירוני ידאג למסור זאת לחיילי האוגדה.

כבר בימים הראשונים שלאחר פרסום המיזם ברשת הפייסבוק, התקבלו מאות פניות במתנ"ס מסבתות שביקשו להירשם ונכון ליום רביעי השבוע ישנן 300 נשים במיזם. חשוב לציין, שלא רק סבתות פנו למתנ"ס על מנת להירשם, אלא גם נשים רבות שרוצות לקחת חלק במיזם הקהילתי המשמעותי הזה. כמו כן, לאחר ההרשמה, אוכלוסיית הגיל השלישי קיבלה צמר ומסרגות על מנת להשתתף בפרויקט. ישנן שלוש קבוצות לפי רמות: סריגה בסיסית, סריגה למתחילים וסריגה למתקדמים. את ההדרכה מעבירה אושרת עמר, מדריכה לאומנות במרכז הקהילתי. בנוסף, את ההנחיות לסריגה ניתן לראות דרך סרטונים שצולמו מראש, וגם כאמור נפתחה קבוצת WhatsApp'' שדרכה הנשים מצלמות את מה שסרגו ומשתפות מן החוויות המשותפות.

אילנה אמסלם, שהשתתפה בפרויקט, מספרת: "מבצע סבתא סורגת לפגים ולחיילים הוא מיזם קהילתי מרגש ומחמם את הלב. כסבתא לפגה מאוד התרגשתי ושמחתי לקחת חלק ביוזמה המבורכת הזו. אני רוצה להודות ללימור מנכ"לית המתנ"ס, למדריכה אושרת ולאלון ראש העיר על יוזמה זו, ועל יצירת פעילויות רבות עבור האוכלוסייה בגיל השלישי. לא רק פעילויות פנאי אלא גם פעילויות בעלות משמעות ותרומה לאחר".

ראש העיר, אלון דוידי: "ראשית כל אני רוצה להודות לצוות המתנ"ס, למנכ"לית לימור כהן וליו"ר הנהלת המתנ"ס יהודית אוליאל. אחת המטרות שהצבנו בשדרות היא לדאוג לבני הגיל השלישי, לא רק בתחום הרווחה אלא גם בתחום התרבות והפנאי. דווקא בימים אלו, שבני הגיל השלישי נאלצים להישאר בבית ולא להיפגש עם משפחתם, סריגה של בובות לפגים, צעיפים וכובעים לחיילים יכולה גם להעסיק אותם וגם לשייכם אל הקהילה. אנו נמשיך לדאוג לבני הגיל השלישי ולשלבם עם תושבי העיר".

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "במיוחד בזמנים אלו, ובמיוחד עבור בני הגיל השלישי, אנו זקוקים לפעילויות ולעיסוקים שנוכל לעשות בבית מבלי להסתכן. פעולת הסריגה היא חשובה מאוד ומועילה לאוכלוסייה המבוגרת. בזכות הסריגה שלהן, רגע לפני החורף נוכל להעביר כובעים וצעיפים לחיילי האוגדה ששומרים עלינו, ונוכל להעביר בובות לפגים בבתי החולים הקרובים. אני מודה לכל מי שעמל ולקח חלק בפרויקט זה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *