מיליוני שקלים לטיפוח שכונת ניר-עם בשדרות

מיליוני שקלים לטיפוח שכונת ניר-עם בשדרות

 

החלו העבודות לפיתוח, שיקום, שיפוץ ושדרוג שכונת ניר-עם (נאות אביב) הוותיקה בשדרות, בהשקעה של 6.5 מיליון שקלים. ראש העיר, אלון דוידי: "במסגרת גדילתה והתפתחותה של עירנו, אנו שמים דגש רב על טיפוחן של השכונות הוותיקות".

כחלק ממדיניותו של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, לטפח ולפתח את השכונות הוותיקות ברחבי העיר, בהן גרות משפחות של ותיקי העיר, משפחות של עולים חדשים וכן זוגות צעירים, נמשכות במלוא העוצמה העבודות להחלפת תשתיות ולטיפוח הרחובות בשכונת נאות אביב (ניר-עם) הוותיקה.

לאחרונה, החלו עבודות השיפוצים והפיתוח בסך 6.5 מיליון שקלים מהמשרד להגנת הסביבה לטובת טיפוח ופיתוח שכונות וותיקות. מדובר על שיפוץ משמעותי שבמסגרתו משודרג המרחב הציבורי, הבניינים משופצים והשפ"פים (שטחים פרטיים פתוחים) עוברים 'מתיחת פנים', כאשר העבודה על התכנית מבוצעת כמו בשכונות הקודמות.

במסגרת העבודות, ישולבו מערכות השקיה ממוחשבות ויוקמו פינות ישיבה נוחות, נגישות ומוצללות לתושבי השכונה וישולבו שולחנות משחק שונים. כמו כן, תתווסף תאורת רחוב נעימה ונמוכה בין שבילי הבניינים. מימון האחזקה וטיפול בגינון ימומן באמצעות התקנת מערכת סולארית שתותקן על גגות מבני הציבור ברחבי העיר. בקומות הכניסה של הבניינים יותקן פאנל סולארי עם תאורה לטובת האוכלוסייה המבוגרת המתגוררת במקום. בין הבניינים יתוכננו גינות מאכל וירק, מה שיאפשר תעסוקה לתושבי השכונה וטיפול באותן גינות יחד עם הצוות הקהילתי שישלב את חניכי וחניכות תנועות הנוער.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, עקב השבוע מקרוב אחר העבודות ואמר: "במסגרת גדילתה והתפתחותה של שדרות, מדיניותי כל העת היא לפתח את העיר ולהקים שכונות חדשות, וזאת לצד טיפוח ושיקום השכונות הוותיקות. אנחנו רותמים אלינו את משרדי הממשלה לטובת העבודות במיליוני שקלים ברחבי העיר, כדי ששדרות כולה תהיה נקיה, יפה, מטופחת ונגישה לכולם. נמשיך להשקיע באיכות החיים ובעשייה בכל התחומים למען התושבים היקרים שלנו".

מחזיק תיק שיקום שכונות פיזי, חבר המועצה אורן נזרי: "מה שחשוב יותר מכל, שבכל פרויקט שהעירייה מבצעת בשכונות, אנחנו יושבים את התושבים ושומעים מהם על הרצונות והצרכים שלהם ולפי זה בונים את התכנית. אנחנו רואים בשיתוף התושבים החל מהתכנון ועד לסיומו את אחת ממטרות העל לחיזוק האמון בין התושבים לעירייה שנמצא ברמה גבוהה כפי שראינו בסקר שביעות הרצון שפורסם לפני כמה חודשים. אני מברך את ראש העיר על מאמציו להשיג את התקציבים החשובים הללו לשיקום השכונות הוותיקות".

 

·      מצורפת ההודעה ותמונות מהעבודות השבוע. צילום: עיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *