מיליוני שקלים לשיפוץ מרכז "אמונה"

מיליוני שקלים לשיפוץ מרכז "אמונה"

מרכז 'אמונה' לטיפול במשפחה בשדרות יעבור בחודש מרץ לבניין בשכונת בן גוריון, לאחר שיפוצים בשווי של מיליוני שקלים. במשך 13 שנה, מרכז 'אמונה' היה ברחוב הורד, אך לאור גידול האוכלוסייה והצורך במקום גדול ורחב ידיים, ישופץ מבנה ישן לטובת הדבר.

בשנת 2007 הוקם בשדרות מרכז 'אמונה' שמטרתו היא להעניק מענה טיפולי לאוכלוסיית העיר והאזור החווה מצב דחק ביטחוני מתמשך ומצוקות נוספות. במרכז מוצעים מגוון טיפולים פרטניים, זוגיים ומשפחתיים. בין הטיפולים המוצעים ישנו טיפול באומנות ובמשחק, פסיכותרפיה, סדנאות, טיפולי רפואה משלימה ועוד. כמו כן, בין השירותים המוצעים ניתן למנות מענה ראשוני של תמיכה, ייעוץ והכוונה.

חשוב לציין, שבשדרות זהו המרכז היחידי שמספק טיפול משפחתי נרחב ולא רק למשפחות שמטופלות באגף לשירותים חברתיים (רווחה). המרכז מונה כיום כ-30 אנשי צוות בעלי מומחיות וניסיון רב בתחומי הטיפולים השונים. עד היום, בבניין הקיים בשכונת נאות הנשיא היו כחמישה חדרי טיפול, מה שהקשה על קבלת מטופלים רבים. בשל כך, מרכז 'אמונה' פנה לעיריית שדרות על מנת לקבל מבנה חדש וגדול יותר. בזכות הסוכנות ובשיתוף העירייה, ובראשה ראש העיר אלון דוידי וסגנו אלעד קלימי, מרכז 'אמונה' יעבור לבניין בשכונת בן גוריון. כאמור, הבניין שימש בעבר כמעון, ולאחר שיפוצים רבים הוא יותאם לצרכי המרכז החדש.

ישנם בסך הכל 12 מרכזים לטיפול במשפחה של 'אמונה', ובשדרות זהו המרכז הגדול ביותר. המרכז פועל בימים ראשון עד שישי, כולל שעות הערב המאוחרות. כמו כן, המרכז מקיים שיתופי פעולה רבים עם שירותים ממסדיים וחוץ ממסדיים כמו: האגף לשירותים חברתיים, המרפאה לבריאות הנפש, מרכז חוסן, קופות חולים, המוסד לביטוח לאומי ועוד. כל הטיפולים במרכז נועדו על מנת לחזק את התא המשפחתי ולדאוג לרווחתם הנפשית של תושבי האזור.

תמי בק, עובדת סוציאלית והמנהלת של המרכז מיום הקמתו מספרת: "במרכז 'אמונה' חושבים בגדול ומנסים לפתח מענים טיפוליים, מגוונים וזמינים לתושבי העיר והאזור. בשל מגבלת המקום חלק מהחלומות נגנזו. המעבר למבנה גדול, מותאם לצרכינו יאפשר לממש את הפוטנציאל לרווחת כל הבאים בשערינו".

ראש העיר, אלון דוידי: "קיום מרכז טיפולי כמו מרכז 'אמונה' הוא חשוב מאוד והכרחי, במיוחד בעיר שדרות שמתמודדת למעלה מעשרים שנה עם המצב הביטחוני. הצוות במרכז 'אמונה' ובהנהלתה של תמי בק עושים עבודה מופלאה והם אכן מטפלים באוכלוסייה לא רק של העיר אלא של כל האזור. לשם כך עשינו את מירב מאמצינו על מנת להעביר את המרכז למקום גדול יותר כדי שנוכל לספק תמיכה וטיפולים לכמה שיותר אנשים".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *