מנהלים חדשים לבתי הספר 'מדעים אלון' ו'תורני חדשני'

שדרות: מנהלים חדשים לבתי הספר 'מדעים אלון' ו'תורני חדשני'

נתנאל לוי, תושב שדרות, נבחר למנהל בית הספר החדש "תורני חדשני". טליה פריאנטה, לשעבר תושבת שדרות, מונתה לתפקיד מנהלת בית הספר "מדעים אלון". ראש העיר, אלון דוידי: "אני שמח על מינויים של נתנאל וטליה שהם בעלי ניסיון חינוכי עשיר, ומביאים איתם משב רוח מרענן ומוביל של עשייה חינוכית ברוכה ויובילו את בתי הספר למצוינות הישגים, ערכים חדשנות ויצירתיות".

מגמת גידול כמות הילדים בבתי-הספר בשדרות לא פסחה על בית הספר 'תורני חדש' שהתרחב, עד שמבנהו הפך צר מלהכיל את כל הילדים שמעוניינים לבוא בשעריו. כחלק מההיערכות לשנת הלימודים תשפ"ב, הוחלט על  הקמת בית ספר 'תורני חדשני' – בית ספר צומח שבשנה הראשונה יכיל 3 כיתות, א' בנים ובנות וכיתת בנות נוספת.

בית הספר 'תורני חדשני' יקנה חינוך דתי תורני ויחתור למצוינות אקדמית לקידום למידה משמעותית של תלמידיו במגוון תחומי דעת תורניים וכלליים, בהתאם לכישוריו של כל תלמיד, וייתן דגש על שימוש בכלים טכנולוגיים ושימוש במדיה ברמה גבוהה כדרך חיים כדי להכין את התלמידים למציאות המשתנה ולהקניית מיומנויות חיים שיסייעו להם לכוון את עצמם לעבר מטרות גדולות ומימוש הפוטנציאל האישי, בדגש על מיומנויות הקשורות להתמדה, חוסן, עבודת צוות ואמפתיה.

בשנתו הראשונה יקלוט תלמידים מתוך בית הספר' תורני חדש' בלבד והלמידה תתקיים במתחם בית-הספר.

במהלך תשפ"ב יחל בינוי של בית הספר 'תורני חדשני' בשכונת שדרות בפארק, שיהיה הראשון בישראל שנבנה ברוח עקרונות הלמידה הרגשית-חברתית בתקציב תוספתי שייתן מענה לייחודיות זו.

לאחר תהליך מיון ואיתור לתפקיד מנהל בית הספר, נבחר נתנאל לוי, נשוי ואב לילדה, תושב שדרות, בוגר התוכנית להכשרת מנהלי בתי ספר 'אבני ראשה', במכללת 'חמדת הדרום', בעל תואר ראשון בהצטיינות בחינוך והוראה, ובעל תואר שני בהצטיינות, בניהול וארגון מערכות חינוך במכללת 'אורות ישראל'. לנתנאל, ניסיון עשיר בניהול ולפקידים חינוכיים, כיהן כסגן מנהלת וכמחנך כיתות ו'-ט' בבית הספר התורני למדעים באשקלון.

"אני רוצה להודות לוועדת היועצים שבחרה בי לנהל ולהוביל את בית הספר, אני שמח ומתרגש מאוד", אמר השבוע לוי. "בית הספר ייתן מענה לציבור התורני בעיר שדרות, יחנך את תלמידיו ליראת שמיים ולאהבת תורה, יפתח בקרב התלמידים מיומנויות רגשיות וחברתיות, ויחתור למצוינות ולחדשנות פדגוגית בקודש ובחול. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לעיריית שדרות ולעומד בראשה מר אלון דוידי, לסגן ראש העיר מר אלעד קלימי, למנהל אגף החינוך מר גיל חדש ולפיקוח במשרד החינוך, על שיתוף הפעולה".

כמו כן, לאחר שבקיץ האחרון יצאה מנהלת בית ספר 'מדעים אלון', ורד אפנג'ר לניהול בית ספר בעיר אחרת, החלו בעיריית שדרות ורשת אמי"ת, בשיתוף משרד החינוך, באיתור האדם המתאים לתפקיד. בסיומו של המיון, נבחרה טליה פריאנטה לנהל את בית הספר.

פריאנטה, נשואה ואם לשניים, תושבת אשקלון ובעברה תושבת שדרות, בוגרת הכשרת מנהלים של  'אבני ראשה' במכללת אחווה ופרויקט יהלו"ם לפיתוח מנהיגות חינוכית במכללת אשקלון. כמו כן, היא בעלת תואר ראשון בהיסטוריה ולימודי תעודת הוראה וכן בעלת תואר שני בתרבות ישראל ממכללת אחווה. לטליה, ניסיון רב בתפקידי הובלה במערכת החינוך. עד לאחרונה כיהנה טליה כסגנית מנהלת ומחנכת כיתות ה'-ו' ורכזת שפה, חברת צוות מוביל ומחנכת א'-ב' בבית הספר "מצפה ברנע" באשקלון ולפני כן חינכה בבתי ספר באשקלון, ירושלים ובבית ספר "מעוז" בשדרות (בשנים 1993-1994).

פריינטה אמרה השבוע: "האמונה הבסיסית באדם, בכוחותיו וביכולותיו הם המובילים אותי בשליחות החינוכית. אני מאמינה בפיתוח יכולותיהם  של  המורים והתלמידים בביטוי, בחיבור לאמת הפנימית שלהם וביצירת חשיבה עצמית וביקורתית יחד עם עידוד הנעה ופעולה. זאת על מנת לפתח את היותם מנהיגים בתוך הקהילה. אני מבקשת לנצל את ההזדמנות ולהודות לפיקוח במשרד החינוך, לראש העיר, אלון דוידי, למ"מ, אלעד קלימי ולמנהל אגף החינוך, גיל חדש, על האמון הרב שנתנו בי".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, התייחס למינויים של פריאנטה ולוי ואמר: "אני שמח על מינויים של נתנאל וטליה שהם בעלי ניסיון חינוכי עשיר, ומביאים איתם משב רוח מרענן ומוביל של עשייה חינוכית ברוכה ויובילו את בתי הספר למצוינות, הישגים, ערכים, חדשנות ויצירתיות".

מ"מ ראש עיריית שדרות ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "אני מאחל לטליה ולנתנאל הצלחה גדולה. אני בטוח שיחד עם הצוותים החינוכי בבתי ספר, שהם צוות איכותי, מגובש ומסור ומחויבים להצלחת תלמידי בתי הספר, תהיה לטליה ולנתנאל הצלחה מרובה בהמשך קידום בתי הספר להישגים מכובדים למצוינות ולערכים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *