מעון 'סיפור מתוק' בשדרות – מעון מדגים

 

מעון 'סיפור מתוק' בשדרות – מעון מדגים

כבוד גדול: מעון 'סיפור מתוק' מרשת מעונות מיק"ה – מתנ"ס שדרות ורשת 'התחלה חכמה' של החברה למתנ"סים, נבחר להיות מעון מדגים ארצי ובפרט במחוז דרום. משמעות הדבר כי אל המעון יגיעו צוותים מכל רחבי הארץ על מנת ללמוד מצוות המעון ואף ללמוד ממנו על תהליכים חינוכיים משמעותיים בגיל הרך. 

מעון 'סיפור מתוק' הוא אחד מתוך ארבעה מעונות מיק"ה שקיימים בשדרות המיועדים לגילאי 3 חודשים ועד גיל 3 שנים. כאמור, רשת מעונות מיק"ה הינה מעונות של מתנ"ס שדרות ושל רשת 'התחלה חכמה' מבית החברה למתנ"סים. מעונות היום פועלים בגישה ייחודית המאפשרת לילד לפתח עצמאות עוד מגיל צעיר ולבחור בעצמו איזה פעילות הוא מעוניין לעשות. כלומר, תפקיד המחנכות במעון הוא לזמן לילדים אפשרויות בחירה הן במשחק החופשי, הן במפגש והן בשעת הארוחה וזאת על מנת שהילדים יוכלו לפתח חשיבה ובחירה עצמית. כמו כן, מעון זה נבחר להיות מעון מצטיין בתחום הפדגוגי במחוז דרום. בהתאם לכך המעון 'סיפור מתוק' נבחר להיות מעון מדגים ארצי שבו ילמדו על תהליכים חינוכיים תוך דגש על עולמות תוכן נרחבים לילדים. במהלך השנה יעבירו במעון הכשרות לצוותים מכל רחבי הארץ והוא יהווה מודל למעונות אחרים. בעקבות כך, המעון יזכה לתקציבים מיוחדים שיכללו פרויקטים רבים על מנת להמשיך ולפתח תהליכים חינוכיים.

הנושא המרכזי במעון הינו עולם הספר. מנהלת המעון, עמליה קקון, יחד עם הצוות החינוכי מובילות תוכנית ייחודית שחושפת את הילדים אל העולם הקסום והנפלא שקיים בספרים. מכאן שמו של המעון- 'סיפור מתוק' שנבחר יחד עם ההורים וילדי הגן. חשוב לציין כי הייחודיות של המעון היא התהליכים הפדגוגיים העמוקים שמתרחשים בו.

ראש העיר, אלון דוידי: "אני שב ואומר כי אצלנו בשדרות החינוך הוא במקום הראשון! אנו משקיעים לא רק בחינוך ובלמידה בבתי הספר, אלא בלמידה עוד מהגיל הרך. כבוד גדול עבורנו שמעון 'סיפור מתוק' מרשת מעונות מיק"ה של מתנ"ס שדרות נבחר להוות דוגמא לשאר המעונות ברחבי הארץ. תודה רבה לצוות המתנ"ס ולצוות המעון על עבודתכם המצוינת".

סגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "החינוך לגיל הרך הוא החשוב ביותר מאחר ואלה הן השנים הראשונות שבו מתפתח החינוך הקוגניטיבי והחברתי שניתן לאדם. רשת מעונות מיק"ה של החברה למתנ"סים בשדרות משקיעה רבות בחינוך הילדים והוכחה לכך אנו רואים שהמעון 'סיפור מתוק' נבחר להוות מודל למעונות ברחבי הארץ. תודה לכל העוסקים המאפשרים לזה להתגשם".

מנכ"לית מתנ"ס שדרות, לימור כהן: "אנו רואים חשיבות רבה בחינוך לעצמאות ולבחירה כבר מהגיל הרך ומשקיעים בכך רבות ברשת מעונות היום שלנו. זו ההזדמנות לומר תודה רבה לעמליה קקון מנהלת המעון, לרות לביא רכזת הגיל הרך  ולמחנכות על ההשקעה בחינוך ועל השאיפה למצוינות". 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *