מפתחים את המדיה בנגב המערבי

מפתחים את המדיה בנגב המערבי

מפריחים את הנגב: במסגרת תוכנית אסטרטגית לפיתוח חברתי-כלכלי ועסקי, אשכול נגב מערבי יחד עם מחזיקי עניין מרכזיים מפתחים את תעשיית המדיה כאחד ממנועי השגשוג באזור. יותר מ-2 מיליון ₪ גויסו לטובת הקמת 4 מיזמי מדיה שמטרתם להגדיל את הפעילות הכלכלית באזור ולהעסיק עובדים בתחומי ההפקות והמדיה.

אשכול רשויות נגב מערבי הינו תאגיד עירוני אזורי בבעלות תשע רשויות מקומיות, ארבע ערים וחמש מועצות אזוריות אשר ממוקמות בנגב המערבי. יו"ר האשכול הוא ראש עיריית שדרות, אלון דוידי. מטרת השותפות הינה התייעלות כלכלית ואחד מן התחומים שהחליטו לקדם באזור הוא תעשיית המדיה וזאת בהתבסס על תשתיות, נכסים קיימים ואקו סיסטם הנוצר ביניהם. כמו כן, הפעילות מתקיימת בשלוש רמות: ראשית, ברמה המקומית- בניית אקו סיסטם במרחב הנגב המערבי תוך שילוב הכוחות המקומיים העסוקים במדיה: 'מכללת ספיר', קרן קולנוע נגב, פסטיבל קולנוע דרום, בני נוער בתיכונים במגמות תקשורת וקולנוע, עסקים קטנים בתחום המדיה ועוד. שנית, ברמה הארצית- בניית שותפויות עם משרדים ממשלתיים על מנת לקדם ולפתח את התחום בנגב המערבי. שלישית, ברמה הבינלאומית- בניית שיתופי פעולה עם גופי תקשורת גדולים בעולם וזאת כדי לייצר הזדמנויות להבאת הפקות בינלאומיות לארץ ולאזור.

במהלך השנה הנוכחית גויסו יותר מ- 2 מיליון ₪ ממשרד הפנים עבור הקמת ארבעה מיזמי מדיה שנועדו להגדיל את הפעילות הכלכלית באזור. יש לציין כי שניים מהמיזמים כבר פועלים והם ממוקמים במשרדי ה- City Hall בשדרות. הראשון הינו Metaphor (מטאפור) דרום בהובלת הילה גורן, רונן מכליס בלזם ואופיר הביט. מדובר על חברת הפקות הממוקמת במרכז אשר פתחה חברת בת בשדרות. החברה עובדת על הפקת 6 סרטים קצרים ווד 3 סרטים ארוכים. המיזם השני הינו סטודיו לאנימציה בהובלת עמית גיצלטר ומיכאל יעקב. הסטודיו שפועל בירושלים ובתל אביב פתח משרד נוסף בשדרות והם מעסיקים מפיק מקומי ועוד אנימטורים מהנגב המערבי. כמו כן, המיזמים הנוספים נמצאים כעת בתהליכי הקמה וצפויים להגדיל את הנפח הכלכלי תעסוקתי באזור. אחד מהם הינו ראשזסטוק – ארכיון סרטים דוקומנטריים.

עוד ניתן לומר כי כלל הפעילויות והתהליכים הרבים של גיוס תקציבים הינם פרי עבודתם של מינהלת המדיה ובתמיכתם של אשכול נגב מערבי, עיריית שדרות, המועצה האזורית שער הנגב, המועצה האזורית אשכול, קרן נס, קרן יק"א, מכללת ספיר, מפעל הפיס, קרן קולנוע נגב, משרד הפנים, משרד החקלאות ומשרד התרבות.

יו"ר אשכול נגב מערבי וראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אשכול רשויות נגב מערבי שם לו למטרה לפתח את האזור ולהוביל בתחומי תעשיית המדיה. שני מיזמים כבר פועלים בשדרות ובהמשך יוקם באזור בית מדיה שימשוך אליו הפקות, יוצרים ואנשי מקצוע מהארץ ומהעולם. אנו נמשיך לחזק את הצמיחה הכלכלית, תעסוקתית, חברתית ותרבותיות באזור הדרום".

  • צילום: באדיבות אשכול נגב מערבי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *