מצילים את חיי האלרגיים – חלוקת מזרקי אפיפן לעסקי המזון

מצילים את חיי האלרגיים –

חלוקת מזרקי אפיפן לעסקי המזון

יוזמה מצילת חיים: בהנחיית ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מחלקת בימים אלו מינהלת תעשייה ועסקים בעיריית שדרות מזרקי אפיפן למתן טיפול ראשוני בהתקף אלרגיה לכל בתי העסק בתחום המזון בעיר. ראש העיר, אלון דוידי: "חובתנו המוסרית היא לעשות ולהוביל לשינוי וגם לדאוג להצלת חיים".

בשנים האחרונות התגברה המודעות לאלרגיות מסכנות חיים למזון בקרב הציבור. לצערנו, המודעות עלתה בעקבות מספר מקרים של התקפי אלרגיה שהסתיימו המוות. בין השאר, המקרה בחודש אפריל האחרון של אושר דרעי, צעירה בת 22, שנפטרה בעקבות תגובה אלרגית לחלב במסעדה בשרית כשרה.

בעקבות חשיבות הנושא וחשיבות מניעת תגובת האלרגיה, הנחה ראש העיר, אלון דוידי את רכזת תחום קידום עסקים במינהלת תעשייה ועסקים בעיריית שדרות לרכוש ולחלק מזרקי אפיפן לכל בתי העסקים בעיר בתחום המזון. חשוב לציין, כי אלרגיה למזון יכולה להיות קטלנית ובמידה ולא מזריקים את הנוגדנים שנמצאים במזרק האפיפן באופן מיידי – יש סכנת מוות. המטרה היא לעודד את המודעות בקרב הציבור, ושחלילה בעת מקרה חירום יוכלו לסייע עד שיגיע הצוות הרפואי ולתת את הטיפול הראשוני.

על בעלי העסקים להירשם דרך הקישור שמופיע בעמוד הפייסבוק של עיריית שדרות ולקבל באופן מסודר את הערכות. כמו כן, ההדרכה המרוכזת וחלוקת הערכות תתבצע ביום ראשון הקרוב, 14/11/21 בשעה 10:00, במרכז הצעירים ברח' הדגל 4 לעסקי מזון בלבד. בנוסף, ההדרכה היא בשיתוף עם איחוד הצלה.

ראש העיר, אלון דוידי: "בעיריית שדרות אנו דואגים לתושבים ודואגים יותר מכל לבריאותם. מזרק אפיפן בבתי מזון בעיר יכול למנוע מקרי מוות ויכול להוביל לשינוי. תודה למינהלת תעשייה ועסקים שאחראית על חלוקה והדרכה של בתי המזון בעיר בשיתוף מתנדבי איחוד הצלה. השינוי נמצא בידינו וככל שנהיה מודעים יותר לסכנות כך נוכל להציל יותר".

  • מצורפת ההודעה ותמונות מחלוקת המזרקים למסעדות בעיר. צילום: עיריית שדרות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *