מרחיבים את כוח הקנייה: סיור מוצלח לסוכני תיירות בשדרות

מרחיבים את כוח הקנייה:

סיור מוצלח לסוכני תיירות בשדרות

חברי איגוד סוכני תיירות פנים ביקרו בשבוע שעבר בשדרות, התפעלו מהאתרים בעיר, מהטעמים וממערך התיירות והאתרים הקיימים והחדשים אליהם נחשפו בביקור. הסוכנים צפויים להביא לעיר עשרות קבוצות שיכניסו עשרות אלפי שקלים לבעלי העסקים בעיר.

כחלק מהפעילות לקידום התיירות בשדרות ברמה הארצית, יזמה מחלקת התיירות בקרן לפיתוח שדרות סיור חווייתי במוקדים שונים בעיר לסוכני תיירות מרחבי הארץ, בו השתתפו כ-30 סוכנים של איגוד סוכני תיירות הפנים בישראל שהגיעו ליום חשיפה למערך התיירות בעיר. הסוכנים הגיעו היישר לבית המייסדים החדש במרכז העיר, שצפוי להיפתח בעוד מספר חודשים לקהל הרחב. הסוכנים פגשו שם את ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ממנו שמעו סקירה על העיר ועל תחום התיירות. הסוכנים בירכו את דוידי על התפתחותה של העיר על-אף האתגרים הביטחוניים והעניקו לו תעודה הוקרה על פועלו הרב לפיתוח העיר. הקבוצה קיבלה במהלך היום הדרכה מאילן אבקסיס, שליווה את הסיור לאורך כל היום, נחשפה להיסטוריה של שדרות דרך תמונות וסיפורים. משם המשיכו בהליכה נעימה למרכז 'שדרות אדמה', מרכז לתנועה ומחול בעיר, שם נחשפו לעשייה חברתית וקהילתית שמוביל המרכז ונהנו מסדנת תנועה בהובלת מנכ"ל המרכז, ניר בן גל.

לקראת הצהריים חזרו הסוכנים לסיור והיכרות עם מוקדי תיירות במרכז העיר וביניהם מרכז חוסן המטפל בטראומה באמצעות בעלי חיים, כפר הסטודנטים וכמובן הסיור הקולינרי העשיר והמשביע במתחם המסעדות שבמרכז המסחרי 'כיכר העיר'.

לאחר מכן, הסוכנים המשיכו לסיור פנורמי בעיר והיכרות עם מרחבי העיר השונים, מהשכונות הוותיקות ועד לשכונות המתפתחות ונבנות ללא הפסק ושמעו על סיפורי חוסן והתמודדות קהילתית עם המצב הביטחוני.

בסיום הסיור הפנורמי הגיעו הסוכנים למרכז התעסוקתי של עמותת גוונים, שם צוות המרכז קיבל את הסוכנים באירוח לבבי ונעים. הסוכנים ערכו סיור במפעל אותו העבירו להם משתתפי המרכז עצמם ולסיום קיבלו טעימה מהופעות 'מהדורה מוגבלת' שהעמותה מובילה.

לסיום וסיכום היום עלו הסוכנים למצפה שדרות, שם שמעו את סיפור המקום והגבורה הניבטת ממנו. "היה זה מקום נפלא לסכם בו את הסיור, בתצפית מרהיבה המספרת את סיפורה של העיר שדרות ללא מילים", אמרה אחת המשתתפות.

ראש עיריית שדרות אלון דוידי: "תחום התיירות בעיר משלב אלמנטים חשובים לחיזוק החוסן ולהעצמת העסקים בעיר. סיורי התיירות מעלים על נס את העוצמה והלכידות החברתית ומספרים את סיפורה של שדרות, עיר שצומחת ומתפתחת בתנופה מואצת בכלל התחומים תוך שילוב הסיפור ההיסטורי המרתק של העיר וטיפוח זיכרונות העבר וגיבוריהם, לצד ההתחדשות הגדולה ובעלי העסקים הרבים והאיכותיים שיש בעיר והם מסבירי הפנים הטובים שלנו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *