מרכז חוסן בשדרות למען התושבים

יותר מתמיד-

מרכז חוסן בשדרות למען התושבים

חוסן עירוני: מרכז חוסן בשדרות פועל 24/7 על מנת לחזק את החוסן של תושבי העיר ובעלי התפקידים בה ולהעניק סיוע רגשי. הצוותים מטפלים בנפגעי החרדה, מעניקים תמיכה רגשית, מספקים הדרכה להורים ומבצעים התערבויות טיפוליות.

העיר שדרות מתמודדת כבר 20 שנה עם המצב הביטחוני, חוסר הוודאות, הלחץ, הפגיעות והטראומות שנוצרות בעקבות ירי הטילים לעברה. בעקבות כך, רבים מתושבי העיר נאלצים להתמודד עם שגרת החיים הקשה ולנסות במקביל לשמור על שגרת חיים חיובית ותומכת. לשם כך, הוקם בעיר לפני כ- 13 שנה מרכז חוסן שמספק שירותי ייעוץ, אבחון, טיפול והדרכה לילדים ולמבוגרים. כאמור, המרכז מטפל בתושבי העיר לא רק בזמן חירום אלא על בסיס שוטף וקבוע. המטרה היא לחזק את החוסן של תושבי העיר, לטפל בנפגעי החרדה ובמי שחווה מצוקה כתוצאה מהמצב הביטחוני. כמו כן, בשבוע שעבר החל בישראל מבצע "שומר החומות" ובעקבות כך נוצר סבב לחימה אינטנסיבי שבמהלכו נורו מאות רקטות לעבר ערים ויישובים וביניהם גם שדרות. כאמור, במהלך הסבב הנ"ל היו נזקים כבדים בגוף ובנפש, במעגלי פגיעה רחבים, כולל מותו של עידו אביגל ז"ל בן ה-5, שגרם לזעזוע עמוק, טלטלה ותגובות דחק קשות. כתוצאה מכך, מאז תחילתו של המבצע, צוות מרכז חוסן עובד ללא הרף, 24/7 ומטפל בנפגעי החרדה ומעניק להם כלים ליצירת חוסן נפשי. חשוב לציין כי לא היה בית שנפגע ולא זכה לביקור ומענה מהצוות המקצועי והמסור של מרכז חוסן.

הצוות של מרכז חוסן לא הפסיק לענות לשיחות של תושבים מודאגים, לצאת לביקורי בית ולקבל ילדים, נוער ומבוגרים לטיפול והרגעה. כמו כן, המרכז לטיפול בפוסט טראומה בעזרת בעלי חיים של מרכז חוסן, גם פעל ללא הפסקה וקיבל משפחות עם ילדים שהגיעו להירגע ולטפל בחיות. בנוסף, צוות המטפלים הגיע גם עד הבתים עם חיות שונות כמו כלבים, ארנבות ונחשים על מנת לשכנע ילדים שחששו לצאת מן הבית לצאת ולהתאוורר. חשוב לציין כי עלו לא מעט תגובות ותחושות בקרב התושבים. רבים מהם הודו לצוות של המרכז שעזר להם לטפל בילדים ובפחדים שהתעוררו. "מרכז חוסן- אתם אי של שפיות עבורנו, במציאות קשה כזו", אמר אחד המטופלים.

ראש העיר, אלון דוידי: "אין ספק שהמצב הביטחוני בעיר השפיע ומשפיע על מרבית התושבים ולכן עלינו לפעול ככל הניתן על מנת לשמור על רוח חיובית, על שמחה ועל החוסן הנפשי והאישי שלנו. במרכז החוסן העירוני עובדים הטובים ביותר שעושים הכול על מנת לחזק את נפשנו ואת רוחנו גם בשגרה וגם בחירום. תודה לצוות המדהים במרכז ומי ייתן ובקרוב לא נאלץ להתמודד יותר עם המצב הביטחוני ושיהיו רק ימים של שלום ושקט". 

מנהלת 'מרכז חוסן', הילה גונן ברזילי: "אני גאה לעבוד במרכז החוסן העירוני, שחש מחויבות עמוקה לתושבי שדרות, שנמצא עימם ברגעים הקשים ובהתמודדויות הלא פשוטות. גם עבורנו היה שבוע לא קל, אך התפקיד מעניק לנו משמעות ונותן כוח. אני נפעמת בכל פעם מחדש, מכוחות הריפוי הגדולים, מהניסיון והידע שנצבר בעיר, שמאשר למנהיגיה ולתושביה  להיות מודל ודוגמה של חוסן לעולם כולו".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *