מרכז למחוננות ומצוינות שדרות פתח שנה

מרכז למחוננות ומצוינות שדרות פתח שנה

כנס הפתיחה של תוכניות המחוננים והמצטיינים בשדרות התקיים השבוע בצל פרסום נתונים חדשים של מרכז "אדוה", ממנו עלה כי אחוז איתור המחוננים והמצטיינים בשדרות זהה לאחוזים בעשירונים 9 ו-10 בסוציו אקונומי.

בכנס דיברו עם התלמידים ראש העיר וממלא מקומו שעודדו את התלמידים, סיפרו על ההישגים שבפתיחת המרכז והשינוי החברתי המשמעותי שבתוכניות איתור המחוננים ששדרות פתחה והיום למדו ולומדים ממנה גם אופקים, שער הנגב ואף אשקלון.

השנה ילמדו מעל 90 ילדים משדרות והסביבה בתוכנית המחוננים. התלמידים הבוגרים בתוכנית יחוו שנה ייחודית של ידיעת הארץ ובה ילמדו על רצועת יהודה – מהים התיכון ועד לים המלח, בסיורים רבים ועם מומחים בתחומים שונים.

בתוכנית המצטיינים ילמדו כ-150 תלמידים, וגם השנה היא תמשיך להתקיים בשעות הצהריים – ובכך תתאפשר לילדים למידה אפקטיבית ומעמיקה.

המרכז מקיים גם לימודים לתלמידים מצטיינים שלא אותרו על ידי משרד החינוך בגילאי היסודי, וכן תוכניות ייחודיות וברמה מהגבוהות בארץ לתלמידי החטיבה. השנה תיפתח השנה השנייה בתוכנית "נבחרת המדעים" שתלמידיה לומדים את מגוון תחומי המדעים, ומתכוננים למבחנים לנבחרות הארציות ולתוכניות אקדמיה בתיכון.

במקביל, מרכז "אדוה" פרסם לאחרונה נתון לפתיחת שנת הלימודים, לפיו "בתוכניות למחוננים ולמצטיינים לומדים בעיקר ילדים.ות להורים מבוססים".

לפי נתוני מבחני האיתור של 2022 (תשפ"ב), אצל תלמידים מעשירונים חברתיים-כלכליים 1 עד 6 (כמו שדרות), 2,630 הוגשו למבחני האיתור, מתוכם 9.92%  הומלצו למסגרות מחוננים, 25.82% הומלצו לתוכניות מצטיינים ובסה"כ 940 תלמידים.

אצל תלמידים מעשירונים חברתיים-כלכליים 9 עד 10 – 7,851 הוגשו למבחני איתור, מתוכם 26.02% הומלצו למסגרות מחוננים, 37.82% הומלצו לתוכניות מצטיינים ובסה"כ 5,012 תלמידים.

בשדרות אחוז האיתור עומד על 50-55% מתוך הנבחנים, כמו ברשויות בלמ"ס 9-10, מה שמצביע על המהפכה הגדולה שהעיר עברה בתחום המחוננים והמצטיינים.

 

  • צילום: עיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *