מתנ"ס שדרות – מצטיין ארצי במיזם "אתם לא לבד"

מתנ"ס שדרות – מצטיין ארצי במיזם

"אתם לא לבד"

גאווה לעיר שדרות: באירוע מרגש בבית הנשיא, זכה מתנ"ס שדרות, בניהולה של לימור כהן, לתעודת מתנ"ס מצטיין במיזם "אתם לא לבד". ראש העיר, אלון דוידי, זכה לייצג את העיר ואמר: "לנו יש את היכולת לעזור האחד לשני ואנו עושים זאת במסירות כל השנה".

החברה למתנ"סים הארצית השיקה השבוע במשכן נשיא המדינה בירושלים מהלך בשם "אתם לא לבד" הכולל מאות יוזמות שיפעלו במרכזים הקהילתיים. במסגרת המהלך, התבקשו כ-200 המתנ"סים ורשתות המתנ"סים בכל הארץ, האוכלוסיות והמגזרים לאתר צרכים בקהילות השונות וליזום תוכניות ברמה המקומית שנועדו לתת לכך מענה.

מדובר במהלך שנתי, שבמסגרתו הוצג יעד של איתור ומתן מענים ומסגרת קהילתית רציפה ותומכת לכל הפחות ל-100 אלף איש "חדשים", שלא היו חלק מהפעילות הקיימת של המרכזים הקהילתיים עד כה. החברה למתנ"סים ושותפיה יתמכו ביוזמות בסכום של כ-7 מיליון שקלים בשנה הקרובה, בנוסף לסכומים שיגיעו מהמרכזים הקהילתיים עצמם.

מתנ"ס שדרות, בניהולה של לימור כהן, זכה לקבל תעודת הצטיינות מיו"ר דירקטוריון החברה למתנ"סים, אבי וורצמן, ומנכ"לית החברה, אלה ירניצקי, על מיזם "בלנדר" עבור משפחות חדשות וותיקות על-ידי קבוצת מנהיגות הורים על כל גווניה של תושבי העיר – דתיים וחילונים, חדשים וותיקים. כהן הציגה בפני נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, את המיזם וסיפרה על דוד, תושב העיר בן 92, שחגג יום הולדת בתקופת הקורונה. "הגענו לדוד הביתה וחגגנו לו יום הולדת עם בלונים ועוגה ושמחה בלב, אנחנו החלטנו שמגיע לדוד לחגוג למרות המצב ואין סיבה שהוא וקשישי העיר יהיו לבד ולכן יזמנו את 'אמץ קשיש' והייתה היענות אדירה בקרב התושבים", אמרה כהן, "בשדרות אף-אחד לא נשאר לבד".

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין: "אתם יודעים יותר מכל עד כמה הכוח, הניסיון וגם המענים המוצלחים ביותר לצרכים הקהילתיים נמצאים בתוך הקהילות עצמן. מתנ"ס זה בית ובשנה האחרונה הבנו כולנו עד כמה חשוב שיש לנו בית. בית חם, מכיל ומוגן, כזה שיכול לשמש מפלט בשעת צרה שקירותיו ודייריו תומכים בשעות קשות ומזכירים לנו שאנחנו לא לבד. המתנ"סים והמרכזים הקהילתיים הם הבית הזה. המקום שבו הם מוצאים מרחב מוגן שמאפשר להם לחלוק קשיים, ליהנות מאינטראקציות חברתיות, לגדול ולהתפתח".

יו"ר החברה למתנ"סים, אבי וורצמן:  "יש זינוק באנשים הנזקקים לסיוע נפשי, המוני ילדים שחשים שעולמם קצת פחות בטוח והוריהם לא תמיד יכולים להגן עליהם, עשרות אלפי קשישים שחוו וחווים עדיין טראומה של הסתגרות ובדידות. אין לנו מותרות של זמן בריפוי החברה הישראלית. החברה למתנ"סים היא הארגון החברתי הגדול ביותר הנוגע בחייהם של מיליון וחצי מתושבי ישראל, יחד עם הרשויות המקומיות וראשיהן וארגונים מובילים נוספים, זו אחריותנו וחובתנו לאתר צרכים ואנשים שזקוקים לרשת ביטחון קהילתית ולתת להם מענה ולשם כך יזמנו את "אתם לא לבד".

מנכ״ל משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה, מרדכי בניטה: ״החברה למתנ״סים היא נדבך משמעותי בחינוך הבלתי פורמאלי בישראל ונוגעת בכל חלקי הציבור הישראלי, בעזרה לזולת, בגמילות חסדים, בנתינה וביכולת לחבר את הקהילה ולהוציא את הטוב שבה. מיזם 'אתם לא לבד' הוא עוד מיזם חשוב של החברה למתנ״סים ואני מברך על כך״.

ראש העיר, אלון דוידי, בירך את צוות המתנ"ס ואמר: "בכל מקום שאני הולך, שואלים אותי מה משאיר אנשים בשדרות, איך אנחנו מתמודדים עם משברים ואפילו בשגרה, התשובה שלי היא פשוטה: בשדרות אתה אף פעם לא לבד. אני שמח שקיבלנו על זה את ההכרה בבית הנשיא, בטקס מרגש בהובלת החברה למתנ"סים אשר בחרו במתנ"ס שדרות למצטיין בארץ במסגרת המיזם 'ביחד זה יותר – אתם לא לבד'. העשייה לאורך כל השנה, במשבר הקורונה, בעתות חירום וכמובן בשגרת החיים במתנ"ס הם היופי של העיר – השילוב והחיבור בין כל האוכלוסייה, המענה לצורכי הקהילה והכי חשוב הכל מתוך הסתכלות לטובת התושבים. אני מודה ללימור כהן, מנכ"לית המתנ"ס, על עבודה נפלאה ביחד עם כל הצוות המקצועי, תודה לסגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל ולחברה למתנ"סים, בראשות חברי אבי וורצמן."

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *