Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
שירותים
מהירים
לציבור מטופלי האגף לשירותים חברתיים, הבוקר נכנסה לתוקפה שביתת העובדים הסוציאליים שהוכרזה… קרא עוד
ההודעה המעודכנת- תקנות קורונה  (נמצאת באתר משרד רוה"מ): הממשלה אישרה במשאל טלפוני… קרא עוד
תושבים יקרים שימו ❤ משרד הבריאות מעדכן על חולה מאומת שנסע בקו אוטובוס… קרא עוד
הודעת עיריית שדרות 28/6/30, 20:50 משרד הבריאות מעדכן על נוסע מאומת נסע… קרא עוד
ביממה האחרונה רצה הודעת וואטסאפ על מקומות כביכול בשדרות בהם שהו חולי… קרא עוד
מליאה מן המניין תתקיים ביום רביעי 24.6 בשעה 19:00 במתנ"ס שדרות רח'… קרא עוד
ישיבת מליאה צו ארנונה 2020 תתקיים ביום רביעי 1.7.20 בשעה 19:00, מתנ"ס… קרא עוד
תושבים יקרים, שבוע טוב. הממשלה החליטה להקל החל מהיום בנושא אירועים דתיים,… קרא עוד
ישיבת מליאה מן המניין מס' 20/5 תתקיים ביום רביעי בתאריך 24.06.2020 בשעה… קרא עוד

מתנ"ס שדרות עובר ל""zoom

מתנ"ס שדרות עובר ל""zoom

בשל עלייה בשיעורי התחלואה בשדרות, החליט ראש העיר, אלון דוידי, כבר בשבוע שעבר, על הפסקת החוגים בעיר. דוידי הנחה את המתנ"ס להעביר את הפעילות שלו לzoom במטרה להמשיך את רצף הפעילות. "נעשה הכל כדי שעל-אף פעולות המניעה שאנו מבצעים, הילדים ייפגעו כמה שפחות", אמר דוידי.

במהלך כל תקופת הקורונה, בחודשים מרץ עד מאי, ובשל המגבלות שקבעה הממשלה, לא היה ניתן לצאת מהבתים, להגיע אל הלימודים ואל המתנ"ס והופסקו כל מערך החוגים והפעילות הבלתי פורמלית הכרוכה במגע ובהגעה פיזית.

במהלך התקופה יצר המתנ"ס פלטפורמות שונות ומגוונות על מנת לשמור על הקשר עם התושבים ועם 2,300 הילדים שרשומים לחוגי המתנ"ס השונים, בהם ג'ודו, קפוארה, אומנויות לחימה, ג'אז, מחול, בלט, אומנות, יוגה, אנגלית, השף הצעיר, זומבה, פילאטיס, אירובי ועוד.

המתנ"ס העלה לדף הפייסבוק שלו את פלטפורמת השידורים "שדרות עד הבית" שכללה שידורים על בסיס יומי בלייב ושיעורים מוקלטים מראש על-ידי המדריכים. בסך הכל שודרו כ-120 שידורים בתחומים השונים.

בשל העלייה בשיעורי התחלואה בשדרות וההידבקות של ילדים במוסדות החינוך, החליט ראש העיר, אלון דוידי, כבר בשבוע שעבר, על הפסקת כלל החוגים בעיר. דוידי הנחה את המתנ"ס לבנות מערך חוגים שלם אותו ניתן לקיים בשיעורי zoom והוא בעצם זהה לחלוטין לשיעור פרונטלי המתקיים במתנ"ס.

צוות המתנ"ס שקד כשבועיים על הקמת המערך שכלל יצירת שידורים של 15 חוגים שיכולים להוות תחליף לחוגים הפרונטליים.

בתחילת השבוע פורסמה לתלמידי החוגים מערכת ימים ושעות זהה למערכת הקיימת בשגרה, כל תלמיד קיבל קישור לזום והיה יכול לפגוש את חבריו מהחוג ואת המדריך/ה שלו.

השבוע עלו לאוויר החוגים תיאטרון ודרמה, זומבה, יוגה לקטנטנים, השף הצעיר, מחול, שילוב אומנויות, עיצוב קרמי, היפ הופ, יצירה רב תחומית ועוד.

לחוגים מסוימים הוכנה ערכה עם החומרים הנדרשים לפעילות והערכות חולקו מבעוד מועד לתלמידי החוג. גם חוגי המוזיקה השונים התקיימו בזום.

"ישנה חשיבות רבה להמשך הפעילות הבלתי פורמאלית דווקא בעתות חירום או סגר והיא שמירה על השגרה גם בחירום והאפשרות למפגש וירטואלי עם החברים, דבר שלא מתאפשר ביום יום בשל העובדה שלא ניתן לקיים מפגשים חברתיים", ציינה מנכ"לית המתנ"ס, לימור כהן והוסיפה: "חשבנו שהקמת מערך החוגים בזום יכול להיות פתרון נהדר גם בשגרה בעבור אנשים עם מוגבלויות שמתקשים לצאת מהבית (מרותקי בית), כאשר אנחנו נגיע עד לביתם עם ערכה והם יוכלו להשתתף בסדנאות ובחוגים בזום ובעצם כך נוכל להגיע באמת לכלל התושבים גם למי שלא יוכל להגיע פיזית".

גם הספרייה העירונית התאימה את עצמה לשגרה החדשה והוקמה באתר אפשרות לפתוח כרטיס קורא בספריה העירונית מבלי צורך להגיע פיזית אל הספרייה ואפשרות לבחור ספרים מתוך האינדקס של הספרים וכל זה באמצעות אתר האינטרנט של המתנ"ס.

ראש העיר, אלון דוידי, שיזם את החוגים בzoom אמר: "צוות המתנ"ס התנסה בתפעול הפעילות שלו מרחוק בתקופת הקורונה וגם כעת, כשלא ניתן לקיים חוגים,

הנחיתי אותם לפעול ביתר שאת כדי להנגיש את הפעילות לכלל האוכלוסייה, על-אף אי הגעתם הפיזית של האנשים למתנ"ס. נעשה הכל כדי שעל-אף פעולות המניעה שאנו מבצעים, הילדים ייפגעו כמה שפחות וניתן להם את השירות הטוב ביותר. אני מודה ללימור כהן וצוות המתנ"ס על עשייתם הברוכה".

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "פעילות המתנ"ס היא חשובה והכרחית לאוכלוסייה בכל הגילאים, כדי להיות פעילים גם בשעות הפנאי וקבל העשרה בתחומים שונים. המתנ"ס מכיל בתוכו אנשים עם לב גדול ונשמה טובה שגם בימים אלו עושים הכל כדי להמשיך בפעילות, גם אם היא קצת שונה ועל כך תודתי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Skip to content