נדחתה עתירתו של פינטו בעניין ועדת הביקורת

נדחתה עתירתו של פינטו בעניין ועדת הביקורת

ניצחון נוסף לעיריית שדרות בבית המשפט: בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר-שבע מחק חלק מעתירתו של חבר המועצה, אמיר פינטו, נגד העירייה, שנגעה להגדלת ועדת הביקורת של העירייה מ-3 חברים ל-5.

ועדת הביקורת בעיריית שדרות תמשיך לעמוד על שלושה חברי מועצה ולא תגדל – כך קבע שופט בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר-שבע, גד גדעון, בפסק דינו מהשבוע.

חבר המועצה מטעם סיעת "שדרות שלנו", עו"ד אמיר פינטו, הגיש עתירה לבית המשפט נגד עיריית שדרות, ראש העיר, אלון דוידי, מנכ"ל העירייה לשעבר, טל טורן, היועץ המשפטי, עו"ד בני סעדון, והממונה על מחוז דרום במשרד הפנים, לילי פיינטוך.

עיקר העתירה נגד לדרישתו של פינטו, שכבר עלתה במועצת העיר, להעלות את כמות חברי ועדת הביקורת משלושה חברים לחמישה, כך שגם הוא יוכל להיות חלק מהוועדה.

בתחילת הקדנציה אושרו במועצת העיר וועדות העירייה, כולל ועדת הביקורת שבה שלושה חברים – היו"ר, יניב פרץ (אופוזיציה), חבר המועצה אביאל בן זיקרי (אופוזיציה) וחבר המועצה אורן נזרי (קואליציה). חברי המועצה, בהם פינטו, אישרו את הוועדה פה אחד. בישיבת מועצה בחודש מאי בשנה שעברה העלה פינטו הצעה לסדר היום, בה ביקש להצטרף לוועדת הביקורת עם חבר קואליציה נוסף ובכך להגדיל את הוועדה לחמישה חברים. דוידי השיב לפינטו כי במשך שנים ועדת הביקורת בעירייה כללה שלושה חברים, עד שבתחילת הקדנציה הראשונה ב-2013, עלה מספר החברים בה ל-5, דבר שלא הוכיח עצמו בשל קושי בכינוס חברי הוועדה. בשל כך, ביקש דוידי להחזיר את כמות החברים לשלושה, מה שכאמור אושר על-ידי פינטו בתחילת הקדנציה ב-2018. דוידי הסיר את ההצעה מסדר היום ברוב קולות.

כאמור, פינטו המשיך עם הדרישה שלו לבית המשפט באמצעות עתירה מנהלית.

העירייה, שיוצגה על ידי עו"ד דן שווץ, עו"ד עופר רזניק ועו"ד יגאל ברק, השיבה שיש ביטוי רחב לאופוזיציה בוועדת הביקורת עם שני חברים ופינטו רשאי להתחלף עם אחד מהם.

עורכת הדין לאה הומינר פולק, שייצגה את לילי פיינטוך, ממונת המחוז, הביאה בפני בית המשפט דוגמאות לוועדות ביקורת מרשויות מקומיות באזור הדרום – בערד, מתוך 15 חברי מועצה ישנם 3 בוועדת ביקורת, ברהט, מתוך 18 חברי מועצה ישנם 3 חברים בוועדת הביקורת, באופקים, מתוך 15 חברי מועצה, ישנם 5 חברים בוועדת הביקורת, באילת מתוך 17 חברי מועצה – 3 בוועדת ביקורת וכאמור בשדרות – מתוך 15 חברי מועצה, 3 בוועדת ביקורת.

בצו הרשויות המקומיות נקבע שהרכב וועדת הביקורת לא יפחת מ-3 ולא יעלה על 7 (לאחר תיקון), משמע – עיריית שדרות פועלת לפי החוק.

"העותר (פינטו) הוא עורך דין ולכן אני מצפה ביתר שאת שיסביר איך החוק, כפי שהוא נוסח מוביל למסקנה שהוא מבקש לגזור ממנו, אבל למרבה הצער פני הדברים אינם כך", אמר בדיון עו"ד ברק בשם העירייה, "הרחבתה של ועדת הביקורת ל-5 חברים אולי תשרת את עניינו של העותר, אך בוודאי לא תשרת את טובתה של ועדת הביקורת". השופט גדעון פסק כי נוכח דברי הצדדים, נמחק חלקה של העתירה שעניינו ועדת הביקורת ובהסכמת הצדדים לא פסק הוצאות לאף-אחד מהצדדים.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *