נחנך מרכז הטכנולוגיות של "קווליטסט" בשדרות

נחנך מרכז הטכנולוגיות של "קווליטסט" בשדרות

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, וראש עיריית שדרות, אלון דוידי, חנכו השבוע את מרכז הטכנולוגיות החדש של קווליטסט בשדרות. "אנחנו עוסקים בחיים עצמם, בתעסוקה של התושבים, בכבוד העצמי וביכולת שלהם לממש את עצמם קרוב לבית", אמרה השרה ברביבאי.בשורת הקמתו של מרכז הטכנולוגיות החדש בשדרות הגיעה למשרדי הממשלה ולשרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שכיבדה השבוע בנוכחותה את טקס חנוכת משרדי קווליטסט בבניין  ה"CityHall" החדש במרכז העיר. אל שרת הכלכלה הצטרף ניצן ממרוד, ראש אגף הכשרות בזרוע העבודה. באירוע נשאו דברים ראש העיר, אלון דוידי, שי ליברמן, מנכ"ל קווליטסט ישראל ומזרח אירופה ואורית שלו, מנהלת אגף תכנון טכנולוגי, חטיבת טכנולוגיה ומחשוב בבנק הפועלים אשר נמנה על לקוחותיה של חברת קווליטסט ורואה חשיבות ניכרת בתמיכה בפריפריה.    לצד אלו השתתפו באירוע רונן יוכפז, מנהל אגף הפיתוח בחטיבת הטכנולוגיה והמחשוב של בנק הפועלים, שורת הניהול הבכיר של קווליטסט בישראל, מנהל האגף לפיתוח כלכלי-תעסוקתי בעיריית שדרות, יגאל ברכה, ועשרות העובדים שמעתה יעבדו במרכז הטכנולוגיות החדש.        אירוע ההשקה עמד בסימן החיבור בין המגזר העסקי, הרשויות ומשרדי הממשלה, שהתמיכה ההדדית ביניהם הביאה להצלחה חסרת התקדים של תוכנית ההכשרות להייטק שהובילו קווליטסט והעירייה ולהקמתו של מרכז הטכנולוגיות.

"גם אני ילידת הפריפריה, בת למשפחה מרובת ילדים", סיפרה השרה ברביבאי "וההזדמנות שקיבלתי בצבא למיצוי הפוטנציאל שלי לא צריכה להיות אקראית. ילידי פריפריה זכאים כמו כולם לממש את עצמם. הפרויקט הזה הוא סיפור של אנשים ושותפויות, ארבע צלעות שחברו יחד – המנהיגות המוניציפלית, לצד קווליטסט חברה בין לאומית, משרד הכלכלה ויחד עם בנק הפועלים שמעניק וודאות לפרויקט. וכך, במקום שילדי הפריפריה יבזבזו ארבע שעות בדרך למרכז, המרכז הגיע אל הפריפריה ונותן הכרה בפוטנציאל האנושי האדיר שיש פה".

ראש העיר, אלון דוידי, סיפר: "כשמשרדי העירייה הישנים עוד ישבו במבנה הזה אמרתי לשי, מנכ"ל קווליטסט, שהחלום שלי הוא שבעוד שנה ישב בודק תוכנה במשרד שלי ותראו מה קורה פה עכשיו, עשרות בודקים זו כבר ממש מהפכה.אני פוגש היום תושבים שמבקשים להיכנס לתוכנית ההכשרות ולעבוד בהייטק. הכניסה שלכם לשדרות הניעה את הגלגל ובזכותכם גם יתר הקומות מתמלאות בחברות הייטק, מוקמת חממה טכנולוגית, העניין והביקוש גדל בעיר. אני מעריך את הרצינות שבה פעלתם ומצדיע לכם. ולך כבוד השרה, שמשרדך הקשוב סייע כל כך, אני מאחל שתמשיכי לעשות עוד הרבה דברים טובים למען מדינת ישראל". 

"לא באנו לחגוג פה הקמה של מבנה" אמר באירוע ליברמן, "אלא לחגוג את הצלחתה של יוזמה  משנת חיים עבור תושבי שדרות. אנשי מקצוע חדורי מוטיבציה שהיום הם עובדי קווליטסט מן המניין". עוד הוסיףליברמן: "בשיאו של משבר הקורונה ועם נסיקת האבטלה, החלטתנו שלא לעמוד מנגד אלא לקחת אחריות חברתית ולנצל את המשבר כדי לחולל שינוי משמעותי ולייצר מקורות תעסוקה יציבים. שמחנו למצוא שותפות אמיתית בעירייה ובמשרד הכלכלה והקמנו תוכנית הכשרה להייטק שהתגלתה כהצלחה אדירה. למעלה מ 300 איש סיימו את ההכשרה ומרביתם נקלטו בחברה. אנחנו צפויים לגייס בחודשים הקרובים עוד 800 עובדים ואני בטוח שרבים מהם יגיעו מכאן. זוהי רק ההתחלה, הוכח שיש בעיר פוטנציאל נפלא להייטק ואנחנו פה כדי להישאר".

אורית שלו: "בנק הפועלים שמח על הרחבת הפעילות בתחומי הטכנולוגיה, דרך יצירת מקומות תעסוקה לעובדי הייטק בפריפריה. אנחנו רואים חשיבות גדולה ביצירת מקומות תעסוקה לעובדי הייטק מחוץ למרכז הארץ ויצירת השפעה חיובית על החברה והכלכלה באזור שדרות. חטיבת הטכנולוגיה בבנק הפועלים מאמצת טכנולוגיות ושיטות עבודה חדשניות אשר מיושמות גם בפעילות זו בשדרות. אנו מברכים על היוזמה ושמחים על השותפות עם משרד הכלכלה, עיריית שדרות וחברת קווליטסט".

 

  • צילומים: טניה צ'בננקו ודוברות עיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *