נחנכה כיכר גוש קטיף בשדרות

נחנכה כיכר גוש קטיף בשדרות

בשדרות זוכרים את גוש קטיף. בטקס חגיגי ומרשים נחנכה השבוע בעיר "כיכר גוש קטיף" בדרך הרב איפרגן, בפתחה של שכונת המוזיקה. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אנחנו בשדרות קיבלנו את הרוח של תושבי גוש קטיף את הכוחות להמשיך ולבנות ולהיבנות כדברי הפסוק 'עוֹד אֶבְנֵךְ וְנִבְנֵית'".

טקס חנוכת "כיכר גוש קטיף" התקיים השבוע במעמד ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, חבר הכנסת לשעבר, צבי הנדל (שגם כיהן כראש המועצה האזורית 'חבל עזה'), מרדכי (מוכי) בטר, מנכ"ל המרכז למורשת גוש קטיף וצפון השומרון, מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי, סגנית ראש העיר, חוה נחשונוב, וחבר המועצה ארתור זכרייב.

האירוע התקיים בשיתוף 'מרכז קטיף' – המרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון ובסיוע שלהם ובביצוע של העירייה, הובא לעיר עץ זית, שנעקר גם הוא מאדמת גוש קטיף, צמח במשתלת קק"ל בגילת וניטע מחדש בסימן בניין ותקומה ומביא את הזיכרון מהמקום שהיה חלק בלתי נפרד מהארץ שלנו. כיכר גוש קטיף – נמצאת על גבול שכונת המוזיקה ודרך הרב איפרגן. עד לפני ההתנתקות, היו בגוש 22 יישובים, שם התגוררו כ-10,000 בני אדם.

צבי הנדל, שכיהן כאמור כראש המועצה האזורית 'חבל עזה' בגוש קטיף, ופונה מהמושב גני טל, ייצג את תושבי גוש קטיף והודה בחום לעיריית שדרות שבחרה להנציח את הגוש בכיכר ואמר: "עקירת גוש קטיף הייתה טעות וצריך לומר את הדברים בקול גדול כדי שלא יחזרו על הטעות.

מוטלת עלינו החובה להנציח את סיפור גוש קטיף למען הדורות הבאים. הפרחת השממה, העוצמות הרוחניות, מסירות הנפש ואהבת ישראל של אנשי הגוש יוסיפו להיות חקוקים בדברי ימי עמנו. אני מברך על חנוכת כיכר גוש קטיף בשדרות ואני מחזק את ידי הנהגת העיר בראשותו של אלון דוידי, שנרתם מיד למהלך והלך איתו עד הסוף".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "עיריית שדרות החליטה פה אחד על כיכר גוש קטיף. המסר של הקמת הכיכר הוא ברור: פינוי יישובים לא יחזור על עצמו. אנחנו נמצאים בשכונת המוזיקה שכל הרחובות שלה קרויים על שמם של מוזיקאים וסופרים מכל המגוון של עם ישראל – היא שכונה שנבנתה מיד לאחר צוק איתן, היא מסמלת את השמחה, את ההמשכיות של עם ישראל, אנחנו בשדרות קיבלנו את הרוח של תושבי גוש קטיף את הכוחות להמשיך ולבנות ולהיבנות, בדיוק בימים אלו שאחרי תשעה באב בהם התבצע הפינוי אנחנו חונכים בעיר שדרות את 'כיכר גוש-קטיף', כדברי הפסוק 'עוֹד אֶבְנֵךְ וְנִבְנֵית'".

 

צילום: דוברות עיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *