נחנכה שלוחת "מרכז בגין" בשדרות

נחנכה שלוחת "מרכז בגין" בשדרות

בשבוע שעבר נפתח באופן רשמי בשדרות 'מרכז בגין' – שלוחת דרום. הפתיחה התקיימה במתנ"ס שדרות וכללה הצגה של "מר בגין" בכיכובו של השחקן דני שטג. הטקס התקיים במעמד ראש העיר, אלון דוידי, ראש מרכז מורשת מנחם בגין, הרצי מקוב, מנהל שלוחת דרום, יבגני (זיו) שאולוב ומכובדים רבים.

השלוחה הדרומית של מרכז 'מנחם בגין' הממוקמת בשדרות, הוקמה בשנת 2019 והיא פועלת במתנ"ס העירוני בשיתוף עיריית שדרות. כמו כן, חזונו של המרכז הוא להנחיל את מורשתו של מנחם בגין ברחבי הארץ ולכן ישנן שלוש שלוחות. האחת בקריית אתא, השנייה בעיר אריאל ואילו השלישית נמצאת כאן בשדרות.

המטרה הינה להנגיש את פעילות המרכז גם לתושבי הדרום, ולכן מאז הקמתה, השלוחה מהווה מקום מרכזי לקיום פעילויות חינוכיות וסיורי ידע לקהל הרחב. בנוסף, כמדי חודש מקיימים סדרות חודשיות העוסקות במנהיגים ציוניים, באנשי רוח, באירועים משמעותיים בתולדות המדינה, הרצאות בנושא פיתוח מנהיגות ותוכניות נוספות עבור תלמידי בתי הספר וצעירי העיר. כאמור, את השלוחה מנהל יבגני (זיו) שאולוב אשר יוצר שיתופי פעולה רלוונטיים ומעלה לסדר היום את התוכניות והפעילויות הנעשות במרכז.

ביום רביעי שעבר התקיים אירוע הפתיחה הרשמי של המרכז. באירוע השתתפו ראש העיר, אלון דוידי, ראש מרכז מורשת 'מנחם בגין', הרצי מקוב, מנכ"לית מתנ"ס שדרות, לימור כהן, סמנכ"לית פעילויות 'מרכז בגין', תמר דרמון, משנה למנכ"ל כספים ומנהל, אריאל כהן, מנהל מרכז בגין שלוחת דרום, יבגני (זיו) שאולוב, חברי מועצת העיר ומכובדים נוספים. כמו כן, המשתתפים נהנו מהצגה של "מר בגין" בכיכובו של השחקן דני שטג. ההצגה הייתה מונולוג ובו התקיימה שיחה גלויה על ההיסטוריה, מעבר בין צמתי הקריירה של בגין ומהי המורשת שלו לבין חיינו במדינת ישראל. בנוסף, באירוע הפתיחה הציגו גם תערוכת פסיפס בשם "אני והעלייה שלי"- אחד ממיזמי הדגל של המרכז בשדרות.

ראש העיר, אלון דוידי: "ראש ממשלת ישראל לשעבר, מנחם בגין ז"ל, היה אחד מן המנהיגים הבולטים ביותר שפעלו למען העם היהודי. הוא שימש כמפקד האצ"ל, כמנהיג האופוזיציה בכנסת וכראש ממשלת ישראל. מרכז 'מורשת בגין' מנציח את המורשת שלו כלוחם שפעל למען חירותו, עתידו וביטחונו של העם היהודי. אני שמח שהמרכז הוקם כאן בשדרות ובו נוכל להנחיל את מורשת בגין גם לדורות הצעירים ולתושבי אזור הדרום בפרט. תודה רבה לראש מרכז מורשת מנחם בגין, הרצי מקוב, להנהלת המתנ"ס, לזיו שאולוב וכמובן לכל מי שלקח חלק בהקמת המרכז".

סגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "אנו נרגשים מאוד שנפתח מרכז בגין- שלוחת דרום, כאן במתנ"ס העירוני בשדרות. אין ספק שבגין במותו השאיר אחריו מורשת שיש להמשיכה וזה אכן מה שנעשה כאן בשדרות. נמשיך ללמד וליצור פרויקטים שיעסקו במנהיגים ציוניים, בפיתוח מנהיגות ועוד. תודה רבה למרכז מורשת בגין ולראש העיר, אלון דוידי שאפשרו את הקמת המרכז בעיר".

  • מצורפת ההודעה ותמונה מהאירוע. צילום: חן ניזרי, עיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *