נפתח מרכז הדיגיטל של שדרות והעוטף

נפתח מרכז הדיגיטל של שדרות והעוטף

משרד החוץ ועיריית שדרות יוצאים לדרך עם "DVS – Digital Voices of Sderot" – מרכז דיגיטל אזורי שיביא את קולותיהם של התושבים באמצעות הרשתות החברתיות. המרכז יפעל בשגרה ובחירום ויכשיר תלמידי תיכון ותושבים בכלל להגן על הלגיטימציה של מדינת ישראל לפעול בזירות הדיגיטל השונות.

בכל השנים האחרונות, בהן הטרור מרצועת עזה התעצם ובמקביל התעצמה פעילות ה-BDS ברחבי העולם, לא היה מקום או גורם שידע להשמיע באופן אותנטי את קולותיהם של תושבי שדרות והעוטף.

בשל כך, החליטה המדינה, באמצעות משרד החוץ, להקים מרכז דיגיטל בשדרות והעוטף, בשיתוף עיריית שדרות והקרן לפיתוח שדרות. המרכז יפעל בשגרה ובחירום במטרה להכשיר בני נוער וצעירים לפעול בזירת הדיגיטל כדי לחשוף את סיפורם האותנטי של תושבי קו העימות.

השבוע החל קורס הכשרות למתקדמים של תושבי שדרות, שבשבועות הקרובים יזכו להרצאות מפי מיטב המרצים של לע"מ ומכללת ניו מדיה. בנוסף, יחל בשבוע הבא פיילוט בקרב תלמידי כיתות ט' בבית-הספר המקיף הכללי אמית ע"ש גוטוירט בשדרות, שגם הם יזכו להכשרות בעולמות הדיגיטל.

בין ההכשרות: סטוריטלינג בווידאו, צילום בנייד (סטילס ווידאו), השפעה ומשפיענות ברשת, משברים דיגיטליים, אינסטגרם וטיקטוק וסיום ההכשרה עם פרויקט גמר.

המרכז יהווה מוקד ידע והכשרה ויפעל בשיתוף פעולה עם משרד החוץ, עיריית שדרות והקרן לפיתוח. התוכנית תהווה פיילוט ובהמשך היא תתרחב לרשויות נוספות בעוטף. המרכז ישמש כפלטפורמה א-פוליטית, תוך מתן  הזדמנות שווה לקהל המגוון לקחת חלק בפעילות המרכז.

שר החוץ, אלי כהן, בירך את המשתתפים בתוכנית ואמר: "שותפים יקרים, שיתוף הפעולה שלנו במשרד החוץ עם עיריית שדרות נולד מתוך צורך לתת קול ובמה לכם, תושבי שדרות והעוטף כדי שתוכלו לספר את סיפורכם האישי והאותנטי על מנת שכל אחד ואחת בארץ וברחבי העולם יוכל להבין ולו במעט את המצב הביטחוני והרגשי שאתם חווים בעתות חירום ובשגרה. אני מאמין שההכשרה והכלים, שיינתנו על-ידי טובי המרצים בתחומי הדיגיטל יציגו את מגוון החיים התוססים של אזור הדרום לצד עמידתכם האיתנה והנחושה למול האתגרים והקשיים. אנו נרגשים להתחיל אתכם את המסע, הצלחתכם היא הצלחת מדינת ישראל כולה".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: ״חשיבות גדולה עבורנו לחנוך את מרכז ההסברה הדיגיטלי של שדרות ועוטף עזה בשיתוף משרד החוץ. אני מאמין כי בידינו ובידי הנוער בפרט, היכולת לספר את הסיפור הישראלי ולעצב את התודעה וההסברה בעולם סביב המתרחש בשדרות ובעוטף. הכוח הוא בידינו! למעלה מ-20 שנה שתושבי שדרות והעוטף תחת טרור הקסאמים ותופעת ה-BDS רק התעצמה בשנים אלו. מהמרכז הזה ייצאו סיפורי האמת שלנו, תושבי שדרות והעוטף. תודה לכל השותפים להקמת המרכז בדוברות העירייה, בתיירות שדרות, במשרד החוץ ובחברה הכלכלית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *