סדר פסח לקשישים עריריים בשדרות

סדר פסח לקשישים עריריים בשדרות

יוזמה חדשה בעיריית שדרות ובמתנ"ס העירוני: חגיגות סדר פסח למען קשישים המתגוררים לבדם. במעמד מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי, ובהובלת הרב פיזם התקיים סדר פסח כהלכתו במתנ"ס עם שירים וברכות והתרגשות גדולה. 

במוצאי שבת נתכנס כולנו לשולחן ליל הסדר לחגוג ולציין את חג הפסח. אנו נחגוג עם המשפחה המורחבת לאחר שנה שבה נאצלנו לשמור על ריחוק חברתי ולהיפגש רק עם המשפחה הגרעינית. עם זאת, ישנם אנשים, ובמיוחד מבוגרים, שמדי שנה נמצאים לבד ולא רק בחגים, אלא גם בחיי היום יום, אלא הם התושבים העריריים. כחלק מההיכרות של המשל"תים העירוניים (מרכזי שירות לתושב), הם זיהו שישנם קשישים עריריים בעיר שלא חוגגים את חג הפסח מאחר ואין להם עם מי. בהתאם לכך, אגף שירות לתושב בעיריית שדרות והמתנ"ס העירוני החליטו לקיים סדר סדר במיוחד עבורם על מנת שיוכלו לחגוג גם את החג וגם להיות ביחד עם אנשים נוספים ולא להיות לבד. סדר הפסח התקיים ביום ראשון האחרון, בקפיטריה במתנ"ס.

בחגיגות השתתפו 20 קשישים עריריים ובהתאם להנחיות 'התו הירוק'.

הרב חננאל יהושע פיזם, אמר דברי תורה ואף בירך וסעד יחד עם הקשישים.

רכזי המשל"תים וצוות המתנ"ס ערכו את הקניות ובישלו את כל הארוחה. הם הכינו את הברכות, מבחר של סלטים, מנה ראשונה, עיקרית וגם קינוח. הקשישים התרגשו מאוד לצאת מהבית, לבלות בחברה של אנשים, לסעוד יחדיו וגם עצם העובדה שחשבו עליהם והכינו בשבילם ארוחה. מ"מ וסגן ראש העיר, אלעד קלימי, הגיע לאירוע ובירך את המשתתפים.

ראש העיר, אלון דוידי: "תודה רבה לצוות אגף שירות לתושב ולמתנ"ס העירוני על יוזמה מבורכת זו. חג הפסח הינו חג של חירות וחג שמסמל אחדות וביחד, ולכן חשוב שבחג הפסח אף אחד לא יישאר לבד. מי ייתן ונמשיך בשדרות להיות מאוחדים ולהיות אחד בשביל השני גם ברגעים כאלו. אנו נמשיך לקיים את המסורת הזאת גם בשנים הבאות".

סגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "שמחנו לארח את התושבים היקרים שלנו ולבשל עבורם ארוחת חג על מנת שיציינו את חג הפסח ולא יהיו בודדים לפחות ליום אחד. אנו נמשיך בשדרות לדאוג לאוכלוסיית הגיל השלישי ולדאוג לרווחתם".

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שירות לתושב, אורן ניזרי: "באגף שירות לתושב בעיריית שדרות אנו תמיד חושבים על התושבים, עוברים ביניהם ובודקים מה הם צריכים ומה ניתן לשפר. תודה לכל מי שלקח חלק במיזם כה חשוב ועזר לנו לקיים את מצוות החג ולשמח את הקשישים העריריים".  

 

One thought on “סדר פסח לקשישים עריריים בשדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *