סח"י גם בשדרות

סח"י גם בשדרות

בטקס מרגש, נפתח השבוע בשדרות, סניף של סח"י – סיירת חסד ייחודית, ארגון נוער ארצי שפועל במטרה לעודד תרומה לקהילה, ערבות הדדית ומעורבות חברתית בשלל פעילויות חשובות.

אירוע מרגש התקיים השבוע ביחידת הנוער של עיריית שדרות. לאחר מאמצים מרובים וחשיבה עם מגוון גורמים היחידה השיקה מסגרת חדשה לנוער – 'סח"י – סיירת חסד ייחודית', הוא ארגון נוער שפועל על מנת לתרום לקהילה בעיר, במגוון פעילויות חשובות של בני הנוער בשכונות.

הטקס התקיים במעמד ראש העיר, אלון דוידי, ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, שנושא זה חשוב לליבם והם דחפו לקידום המהלך. בנוסף נכחו במעמד מנכ"ל ארגון סח"י ובכירים נוספים מהנהלת הארגון ששמחו לשתף פעולה להקמת ופתיחת הסיירת בעיר.

סח"י הינו ארגון ייחודי, אשר לוקח נוער מהשכונות ואותם בני נוער עושה פעילות חסד של מתן בסתר בשכונה בה הם מתגוררים, דואגת לאסוף תרומות מוצרים, לאחר מכן הנערים אורזים ומחלקים בעצמם את סלי המזון, וכל זה בלי לבייש את המקבלים. בנוסף, חברי הקבוצה נפגשים לפעילויות גיבוש וליצירת מורל. אין ספק שפתיחת סח"י תיתן מקום למגוון של נוער, תוך תחושת משמעות ואחריות שבהמשך תוביל את אותם נערים להיות המנהיגים של הדור הבא.

 המסגרת פועלת בשכונת נאות הנביאים בשיתוף פעולה עם רכזת המשל"ת בשכונה, סמדי פרץ, ובהובלת מעיין לובינשטיין, מנהלת יחידת הנוער. פתיחת הסיירת היא חלק ממהלך עירוני לאפשר לכמה שיותר בני נוער למצוא את מקומם בפעילות הבלתי פורמלית, כחלק מכך שהעירייה פועלת ללא לאות לאפשר לכל נער ונערה לקחת חלק ושמחה על התקדמות בנושא זה.

ביחידת הנוער התרגשו מאוד לראות השבוע את החבר'ה מתכנסים, עם המון מורל, התרגשות ואנרגיות. יחידת הנוער שמחה לאפשר לעוד נערים מקום לפרוח ולהתפתח ולהוסיף טוב בשדרות.

ראש העיר, אלון דוידי: "לפני 80 שנים נרצח בשואה האדמו"ר מפיאסצ'נה שאמר את המשפט לתלמידיו: 'הדבר הכי גדול בעולם זה לעשות טוב למישהו'. סח"י – סיירת חסד ייחודית –  אימצו את המסר הזה לדרך חיים, כי הפעילות החשובה הזו פותחת צוהר לעולמם הפנימי של הנערים ומאפשרת להם לחלוק את עולמם האישי עם דמויות חיוביות. החבר'ה הצעירים היקרים הללו הם העתודה של המנהיגות הצעירה בעיר שלנו וכולנו גאים בהם מאוד. תודה לכל השותפים למלאכה שעושים עבודת קודש".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "פעילות חברתית-ערכית של הנוער המובחר שלנו בשדרות היא כמים לעתידנו ולקהילה טובה וחזקה. סח״י – סיירת חסד ייחודית הוא ארגון נוער ארצי שמטרתו תרומה וחיזוק הקהילה בשלל פעילויות וסיוע לאוכלוסיות. בפעילותם משפיע הנוער על החברה הישראלית ומוכיח כל פעם מחדש את חשיבותה של פעילות קהילתית ומעורבות חברתית. אשרינו שזכינו בנוער משובח, אכפתי ורגיש. שאפו ענק ליחידת הנוער בהובלת מעיין לובישנטיין- לובי היקרה שמצעידה את תחום הנוער בצורה יוצאת מן הכלל ויוצקת  תוכן, ערכים והמון רוח לנוער היקר שלנו. יישר כוח לסמדי פרץ רכזת המשל"ת על השותפות התמידית עם הנוער בשכונות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *